Листок-бічний орган пагона Презентація Вчитель біології Шепилівської ЗШ-ДНЗ Колодійчук А.М.
Номер слайду 2
Наші завдання: Не просто слухати,а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно і плідно працювати.
Номер слайду 3
1.Рослина має органи: корінь і … 2.Пагоном називають стебло з розташованими на ньому … 3.Пагін розвивається з вегетативної … 4.Зовні брунька вкрити… 5.Брунька – це… 6. Основою пагона є … 7.За наявністю деревини стебла бувають … 8.Стебло росте в товщину за рахунок поділу … 9. Стебла виконують функції … 10.Ділянку стебла до якої кріпиться листок називають… 11.Ділянку між двома найближчими листками називають… 12.До видозмінених пагонів належать …
Номер слайду 4
Вегетативні органи Корінь Пагін головні бічні додаткові листок стебло бруньки вегетативні генеративні
Номер слайду 5
“Третій зайвий” Визначити, який термін зайвий в переліку та пояснити свій вибір. 1. Додаткові, бічні, генеративні. 2.Вегетативні, генеративні, додаткові. 3.Серцевина, деревина, меживузля.
Номер слайду 6
Біологічна задача Що буде, якщо з стовбура молодого деревця зняти кору кільцем?
Номер слайду 7
Поетична хвилинка Вірш “Коріння та листки”
Номер слайду 8
- Хто має рацію: коріння чи листки? Хто кому має дякувати і чому?
Номер слайду 9
У книзі «Життя рослин» К. А. Тимірязєв писав: «Жоден рослинний орган не відчував на собі людської несправедливості такою мірою, як листок… До кінця ХІХ сторіччя… листок мав легковажну славу пишного, але некорисного вбрання». Безумовно, нині відомо, що це далеко не так. Чому? Отже, листок – це прикраса, чи важливий орган рослини? Які функції листка?
Номер слайду 10
Листок – це прикраса, чи важливий орган рослини? Які функції листка?
Номер слайду 11
Тема уроку: Листок – бічний орган пагона. Мета:вичити зовнішню будову листка, ознайомитися з різноманітністю листків, типами жилкування та листкорозміщення.
Номер слайду 12
Листок-бічна частина пагона, що виконує функції фотосинтезу, газообміну і випаровування