20 вересня о 18:00Вебінар: Numicon (Нумікон): проста математика для всіх

Презентація до уроку М. Коцюбинський. Психологічна новела«Intermezzo». Автобіографічна основа, символічні образи, образотворчі засоби

Про матеріал
Презентацію до уроку української літератури в 10 класі можна використати для підготовки до уроку або до ЗНО. Матеріал містить навчальну,виховну та пізнавальну мету,що дає змогу поглибити знання учнів з інших предметів, допомогти усвідомити сучасному учню, що оптимізм і життєствердження-важливі духовні цінності буття людини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Майстер-клас учителя української мови та літератури Лендєл Оксани Василівни

Номер слайду 2

М. Коцюбинський. Психологічна новела «Intermezzo». Автобіографічна основа, символічні образи, образотворчі засоби Лендєл О.В.

Номер слайду 3

Проблемне питання: “ Формування мислення учнів як чинника мовленнєвого розвитку. ” “ Дуже важливо, щоб мислення учнів ґрунтувалось на дослідженні, пошуках…” В.О. Сухомлинський

Номер слайду 4

Мета майстер-класу: допомогти усвідомити, що оптимізм і життєствердження-важливі духовні цінності буття людини; викликати інтерес до творчості письменника; поглибити знання учнів з інших предметів, розкрити символічні образи; розвивати образне мислення та вміння висловлювати свої думки; сприймати художній текст у його єдності з життям. Лендєл О.В.

Номер слайду 5

Наше сьогодення Лендєл О.В.

Номер слайду 6

Нарікання М.Коцюбинського на втому: “ Останніми часами я так обтяжений усякою службовою роботою, що не маю часу писати…З одного боку здоров’я не служить мені, а з другого – всяка обов’язкова праця гнітить…Чогось нездужаю, та й нерви в мене не зовсім добрі, мабуть, од перевтоми.” М.Коцюбинський Лендєл О.В.

Номер слайду 7

Метод “ Коло думок ” Чи можна самотність вважати ліками душі? Які методи використовуєте ви, коли хочете зняти напругу, скинути втому ? Лендєл О.В.

Номер слайду 8

Метод” Мистецька скарбниця ” К.Моне “Імпресія. Схід сонця.” К. Піссарро “Гайд-Парк” О. Бенуа “Петергоф.Великий каскад” М.Бурачек “Овини” .

Номер слайду 9

Під впливом живопису імпресіонізм поширився й на інші види мистецтва: скульптуру, музику Оґюст Роден Клод Дебюссі Моріс Жозеф Равель Лендєл О.В.

Номер слайду 10

Представники імпресіонізму в світовій літературі Брати Гонкур К. Гамсун А.Чехов І. Бунін Лендєл О.В.

Номер слайду 11

Василь Стефаник Ольга Кобилянська Григорій Косинка Микола Хвильовий Володимир Винниченко Представники імпресіонізму в українській літературі

Номер слайду 12

Риси імпресіонізму : психологізм у змалюванні персонажів; прагнення відтворити найтонші зміни в настроях,схопити миттєві враження; збільшена увага до кольорів і звуків, до яскравих деталей; багатство відтінків у змалюванні дійсності; одночасна відмова від великих соціальних проблем.

Номер слайду 13

В хвилини розчарування та розпуки мене раз у раз рятувала моя незвичайна любов до природи. М. Коцюбинський Лендєл О.В.

Номер слайду 14

Метод “Дослідники” (робота в групах) ОБРАЗИ НОВЕЛИ: ліричний герой – митець, який приїхав у село на перепочинок, людське горе, селянин, якого митець зустрів у полі, залізна рука города, сонце, ниви у червні, три білих вівчарки, зозуля, жайворонки, моя утома.

Номер слайду 15

Метод ” Зустріч із письменником ” (робота в парах) Лендєл О.В.

Номер слайду 16

Дякую за увагу!

ppt
Додано
31 липня
Переглядів
47
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку