10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація до уроку "Марина Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських». Казкове й реалістичне в повісті-казці, час теперішній і минулий у ній"

Про матеріал

Презентація до уроку "Марина Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських». Казкове й реалістичне в повісті-казці, час теперішній і минулий у ній"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Марина Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських». Казкове й реалістичне в повісті-казці, час теперішній і минулий у ній ТЛ: повість-казка «Життя окремої людини має сенс лише в тій мірі, наскільки вона допомагає зробити життя інших людей кращим і шляхетнішим» Альберт Ейнштейн

Номер слайду 2

Павленко Марина Степанівна народилася 30 березня 1973 року в селі Старичах Яворівського району Львівської області. У дворічному віці переїхала з батьками на Черкащину. Протягом 1991–1996 років здобула вищу педагогічну освіту в Уманському державному педагогічному інституті імені Павла Тичини.

Номер слайду 3

З 1995 по 2000 роки працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії. З 2000 року – викладач кафедри української літератури й українознавства Уманського державного педуніверситету імені Павла Тичини.

Номер слайду 4

Творчість Поезія «Бузкові зошити», «Чар-папороть»; Проза збірка оповідань «Як дожити до ста», повість-казка «Домовичок із палітрою», цикл казок «Півтора бажання».

Номер слайду 5

«Русалонька із 7-В або прокляття роду Кулаківських» «Русалонька із 7-В та загублений у часі»; «Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу»; «Русалонька з 7-В в тенетах лабіринту».

Номер слайду 6

Письменниця Марина Павленко своїм рідним краєм вважає Черкащину, уся її родина мешкає в м. Умані. А розповідь про наших героїв «списана з життя» роду Дульських із села Вишнопіль Тальнівського району Черкаської області. Дульська Євгенія Іванівна, старенька, що розповіла письменниці історію свого роду, була щиро переконана у тому, що він прόклятий…

Номер слайду 7

Гадаєш, казки – то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, – ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно. Марина Павленко

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Перевірка домашнього завдання - Бесіда за розділами 1-9 Як звуть головну героїню твору? До якої важливої події готувались у родині Софійки? Без чого у родині дівчинки неможливо було виходити заміж? Розкажіть про дивну бабусю – сусідку. Назвіть друзів та однокласників Софійки. Що сталося з коралями, які дали поносити Софійці? Розкажіть історію про світлину тітоньки з Валентином.

Номер слайду 10

Часові площини у повісті «Русалонька із 7-В…» Час теперішній Час минулий Час майбутній Розповідь про Софійку, її батьків та однолітків. Розповідь про давно минулі часи (розпочина-ється з 1810р.) Зустріч із Сашком і Вадимом у кафе

Номер слайду 11

Займи позицію Події повісті реальні чи вигадані?

Номер слайду 12

Номер слайду 13

«ПРЕС» Я ТАК ВВАЖАЮ … ТОМУ, ЩО … ОТЖЕ, …

Номер слайду 14

Номер слайду 15

«Незакінчене речення» Чарівні предмети, про які ви прочитали в цих розділах… (коралі, шафа) Слово, за допомогою якого можна було повернутись із подорожі в минуле… (іларок) Дівчинка вирішила врятувати Вадима від … (родового прокляття) Щоб потрапити у минуле, потрібно було … (залізти в шафу, покласти світлину на коліна) Чоловіка з виколотими на фото очима звали…. (Гордій Кулаківський) Софійка для розгадки таємниці побувала у місті… (Вишнополі) Події у творі відбуваються у паралельних … (часових вимірах)

Номер слайду 16

Робота в групах 1 група – родина Кулаківських 2 група – родина Міщенків 3 група – родина Вишні(Ягоди) Складання генеалогічних дерев роду

Номер слайду 17

Літературна гра «Впізнай героя за цитатою» «Не я краду – прокляття моє краде» «Мамо, мені снилося…Тато покинув маленького хлопчика і одружується з іншою!...» «Тепер усі в мене отут! – показує великого кулака. І регоче…» «Де тобі втямити! У тебе, либонь, таких бісових предків не було…» «Ну, це ваші гімназійні штучки! Вчать усяких там наголосів!...» «Поноси, поки я добра! Але на весілля…»

Номер слайду 18

№ Оцініть себе за кожним із тверджень 0-2б. 1. Я активно працював(ла) на уроці. 2. Я висловлював(ла) свою позицію. 3. Я давав(ла) повні відповіді на питання. 4. Я правильно коментував (ла) текст. 5. Я працював(ла) в групі і самостійно. 6. Я узагальнював(ла) сказане . САМООЦІНЮВАННЯ

Номер слайду 19

Підготувати переказ розділів 15-25 , вміти їх коментувати.

Номер слайду 20

«Мікрофон» У творі мене найбільше вразило … Здивувало те, що… Обурило…

Номер слайду 21

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Атамас Ада Андріївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Говоруха Віта Іванівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Березан Людмила Володимирівна
  Дякую, презентація стала в нагоді
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Mega max
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
ppt
Додано
14 січня 2018
Переглядів
15518
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку