Загальні відомості:
Континент - Азія
Форма правління - президентська республіка
Площа - 286 600 км
Населення - 9 493 600 осіб
Столиця - Баку
Зростання чисельності населення, в рік 0,75%
Загальні відомості: Континент - Азія. Форма правління - президентська республіка Площа - 286 600 км Населення - 9 493 600 осіб. Столиця - Баку Зростання чисельності населення, в рік 0,75% Середня тривалість життя - 66 років Густота населення - 2109 чол. / Км Офіційна мова - азербайджанська. Валюта - азербайджанський манат Релігія - мусульмани (95%)
Номер слайду 3
Герб та прапор Азербайджану. Прапор і Герб був затверджений 1918 року в якості державного прапора Азербайджанської Демократичної Республіки. Після здобуття незалежності в 1991 році прапор 5 лютого був затверджений в якості державного прапора Азербайджанської Республіки.
Номер слайду 4
Географічне положення на картіАзербайджан розташований в Закавказзі, там, де Західна Азія перетинається зі Східною Європою. На півночі Азербайджан межує з Росією, на північному заході - з Грузією, на заході - з Вірменією, а на півдні - з Іраном. На сході Азербайджан омивається водами Каспійського моря. На півночі Азербайджану знаходиться Великий Кавказький хребет, в центрі країни - великі рівнини, а на південному сході - Талишські гори. Взагалі, гори займають близько 50% території всього Азербайджану. Найвища точка - вершина Базардюзю, чия висота досягає 4 466 метрів. В Азербайджані налічується понад 8 тис. Річок, і всі вони впадають в Каспійське море. Найдовша річка - Кура (1 515 км), а найбільше озеро - Сарису (67 кв. Км.).
Номер слайду 5
Промисловість. Азербайджан — індустріально-аграрна держава, основний нафтогазодобувний район Закавказзя. Основні галузі економіки: нафто- і газодобувна, нафтопереробна, обладнання для нафтовидобутку, рудовидобувна, чорна і кольорова металургія, цементна, хімічна і нафтохімічна, текстильна, машинобудування (нафтопромислове обладнання, електронна, електротехнічна, приладобудівна, харчосмакова пром-сть). Ключовий сектор економіки — нафтогазовий (58 % від ВВП). У структурі паливної промисловості нафта і газ займають осн. місце. Нафтопродукти у великій кількості експортуються. Нафтові поля в АзербайджаніВидобуток нафти в Каспійському морі
Номер слайду 6
Сільське господарство. Другим важливим сектором азербайджанської економіки є сільське господарство. На сільськогосподарські землі припадає 46 % загальної площі країни (бл.50 % — пасовища). Вирощують зернові, технічні (бавовна, тютюн), субтропічні (ґранат, чай, цитрусові, хурма) культури, виноград. Виробляють натуральний шовк.
Номер слайду 7
Транспорт. Основний вид транспорту - залізничний. Експлуатаційна довжина ( на 1986 рік) :залізниць - 2,07 тис. км ,автодоріг - 24,4 тис. км (у тому числі з твердим покриттям - 22,8 тис. км). Великий морський порт - Баку , який пов'язаний залізничним поромом з Красноводском (Туркменська РСР) . Діяли нафтопроводи : Баку - Батумі , Алі- Байрамли - Баку ; газопроводи : Карадаг - Акстафа з відгалуженнями на Тбілісі і Єреван та інші.
Номер слайду 8
Пам'ятки Азербайджану. Палац ширваншахів в Баку
Номер слайду 9
Мардакянская фортеця
Номер слайду 10
Мавзолей Сейида Яхья Бакуві в Баку
Номер слайду 11
Мечеть Мухаммада ібн Абу-Бакра в Баку
Номер слайду 12
Палац шекинских ханов «Дівоча вежа» в Баку
Номер слайду 13
Столиця Баку
Номер слайду 14
Цікаві факти про Азербайджан: Девіз Азербайджану - «Країна вогнів». У столиці Азербайджану, місті Баку, в 1926 році була запущена перша в СРСР електричка. Азербайджан став першою мусульманською країною в світі, яка перейшла до демократичної форми правління і надала жінкам ті ж можливості, що й чоловікам. На території Азербайджану розташоване більше грязьових вулканів, ніж у будь-якій іншій державі. В Азербайджані знаходився єдиний в СРСР завод з виробництва кондиціонерів. Азербайджанці п'ють чай з варенням, приправлений чебрецем, м'ятою або рожевою водою. Національним символом Азербайджану є карабахський скакун. Ця неймовірно швидка, витривала і розумна порода коней - одна з найстаріших у світі, і водиться вона тільки на цій території.. Азербайджанських дівчаток з ранніх років вчать в'язати гачком, щоб вони змогли перемогти в конкурсі «Сім красунь» - для перемоги необхідно за обмежений час зв'язати кращу пару шкарпеток.