Презентація до уроку на тему: "Дж.Р. Кіплінг «Балада про Схід і Захід» Протистояння і примирення Сходу і Заходу в баладі.Ідеї миру і дружби.Динаміка образів головних героїв"
Презентація до уроку на тему: "Дж.Р. Кіплінг. «Балада про Схід і Захід». Протистояння і примирення Сходу і Заходу в баладі. Ідеї миру і дружби. Динаміка образів головних героїв"
Підготувала: Овечко Н.Д. Дж.Р. Кіплінг «Балада про Схід і Захід» Протистояння і примирення Сходу і Заходу в баладі. Ідеї миру і дружби. Динаміка образів головних героїв.
Номер слайду 3
Епіграф Захід є Захід, а Схід є Схід… Редьярд Кіплінг
Номер слайду 4
Життєвий і творчий шлях Р.Д. Кіплінга Ім’я англійського письменника, лауреата Нобелівської премії Р.Кіплінга тісно пов’язане з Індією – далеким дивовижним світом, куди вирушають його мужні і невтомні герої – прості солдати, відважні мореплавці – усі ті, хто живе за девізом: «Боротися, шукати, знайти і не здаватись!» Незважаючи на смертельну небезпеку, яка чатує на них щомиті, ці лицарі духу не вагаючись жертвують собою, бо служать єдиному для них богу – великій британській імперії. Та минув час, колишні колонії Англії здобули незалежність,а читачі знову і знову звертаються до дивних, чудових творів Р.Кіплінга. За плечима письменника багато доріг Європи і Америки, й Африки. Та Індія вабила Редьярда найбільше, вона була його любов’ю і біллю. Кіплінг намагається довести співвітчизникам, що їх місія – нести індійцям цивілізацію білої людини, адже атмосфера Сходу дуже часто була незбагненною для англійських солдат.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Знайомство з текстом «Балади про Схід і Захід»
Номер слайду 8
Глосарій Резальдар – командир тубільного кавалерійського ескадрону. Королева – королева Вікторія,роки правління якої ( 1837- 1901) були добою найвищої могутності Британії Форт – велике укріплення зовнішньої лінії оборонних споруд фортеці.
Номер слайду 9
Аналіз балади - Про що цей твір? - Що ви зрозуміли з твору? - Що не зрозуміли? - Які світи зображені у творі? - Чому автор зазначає, що Схід і Захід не можуть зійтися разом?
Номер слайду 10
Вміє помирати Вміє жити Знає «Для чого» Знає «Як» Прихильник колективізму Прихильник індивідуалізму В центрі - ціле В центрі - деталь Інтуїція Раціоналізм Дух Матерія Жіноче начало - янь Чоловіче начало - інь Цивілізація Територія Схід Захід
Номер слайду 11
Продовження аналізу балади - Назвіть головних героїв балади. - Якими постають Камаль і полковничий син? - Які деталі допомагають уявити героїв? - Скільки разів Камаль подарував полковничому сину життя? - Чому він не вбив його відразу? - На який рівень переходить протистояння головних героїв? - Чому Камаль віддає полковничому сину лошицю? - Які речі дарує йому ще? - Чому це «вуздечка,сідло і срібні два стремена»? - Як вчинив у відповідь полковничий син? - Що наказує Камаль своєму сину? - Як саме давали клятву герої? - Чому на «солі і кислих хлібах»? - Чому полковничий син не дозволяє своїм воякам вбити сина Камаля?
Номер слайду 12
Характеристика персонажів
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Композиція балади експозиція - відсутня, зав’язка - Камаль украв лошицю; розвиток дії –полковничий син наздоганяє Камаля; кульмінація – словесна перепалка, розв’язка – вороги стають друзями, висловлюється головна думка, підсумок
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Зв’язок з міфологією Порівняння воїна з вовком сягає своїм корінням індоєвропейської міфології. Вовк – істота наближена до бога. Так, у скандинавській міфології вовк співвідноситься з ватажком бойової дружини або з богом війни. У останній якості вовк виступає і у давньогерманській традиції. Вовк супроводжує бога Одіна. До цієї групи архетипів належить і порівняння війська , військового загону із вовчою зграєю. У індійському епосі «Махабхарата» Біхам також представлений в образі воїна-вовка. Можливо, архаїчні корені образної системи підказали Кіплінгу найбільш відповідний у цьому випадку жанр – баладу, яка є однією з найдавніших форм європейського фольклору і літератури
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Головні ознаки балади віршований, ліро-епічний твір; зосередження уваги на моральних проблемах; напружений сюжет; легендність та фантастичність; драматична, часто несподівана розв'язка; присутність оповідача; використання діалогів і повторів; невеликий обсяг.
Номер слайду 20
Узагальнення вивченого матеріалу Що автор хотів донести читачу? У яких словах він втілив головну думку? В чому полягає актуальність балади? Чи є зміст твору(головна думка) Р. Кіплінга, англійського письменника 19 століття, актуальною для нас, українців 21ст.?
Номер слайду 21
Домашнє завдання Підготувати письмову відповідь на одне із запитань: «Що, на твою думку, може зупинити війну?» «Які аргументи допоможуть припинити війну?» «Які умови мирного існування різних народів і культур?»