Презентація до уроку біології "Папороті, хвощі, плауни" в 6 класі створена у відповідності до чинної програми з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням змін, затверджених МОН. Містить завдання для учнів різного типу, слайди із загальними ознаками, будовою, життєвим циклом та значенням в природі й житті людини, зображення різноманітних представників відділів вищих спорових рослин.
Призначена для вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів.
І варіант Зозулин льон належить до …….. . Його дрібні листочки зелені, бо містять …….. . Зозулин льон - це дводомна рослина, тому що одні особини утворюють …….. , а інші …….. . До ґрунту прикріплюється за допомогою …….. . Розмножується зозулин льон за допомогою …….. , які утворюються у …….. . Життєвий цикл складається із чергування двох поколінь: …….. і …….. . Домінуючим поколінням є …….. . Спорофіт розвивається на …….. і живиться …….. . ІІ варіант Сфагнум росте на …….. і належить до …….. . Розмножується сфагнум за допомогою …….. , які утворюються у …….. . Ризоїдів сфагнум …….. . Листки сфагнуму складаються з двох типів клітин: …….. і …….. . Хлоропласти містяться у …….. клітинах і забезпечують …….. . Сфагнум поглинає велику кількість води завдяки …….. клітинам. З відмерлих рослин сфагнуму утворюється …….. , який використовують як …….. . БІОЛОГІЧНИЙ ДИКТАНТ
Колись, у далекому минулому, коли клімат був теплим і вологим, а суходіл вкривали неглибокі водойми і болота, на Землі панували деревоподібні рослини. Могутні дерева і кущі вражали своїми розмірами. Після відмирання стовбури цих рослин потрапляли у воду. Їх поступово заносило піском та мулом. Так із часом утворилося кам’яне вугілля. Ці рослини ростуть і в наш час, але мають вигляд звичайних трав.
1 А Б В Г Ґ 2 Д Е Є Ж 3 З И І Ї 4 Й К Л М 5 Н О П Р 6 С Т У Ф 7 Х Ц Ч Ш 8 Щ Ь Ю Я 5 1 5 5 5 5 6 8 ДЕШИФРУВАЛЬНИК В Україні справжнім раєм для цієї рослини є ліси. Квітку цієї рослини шукають у ніч на Івана Купала. Але насправді її ніхто ніколи не бачив. Предками цієї трав’янистої рослини були деревоподібні рослини заввишки 30 м і завтовшки до 3м. Сьогодні її використовують для виготовлення медичного наркозу. 5 4 1 6 5 7 1 5 8 Цю рослину майже не їдять тварини. Поява на городі цієї рослини свідчить про кислотність ґрунту, що є небажаним для таких культур, як кукурудза та квасоля.
ЗАВДАННЯ: визначити, чому папороті, хвощі й плауни належать до вищих спорових рослин; ознайомитись із середовищами існування папоротей, хвощів, плаунів; описувати будову тіла й особливості розмноження папоротей, хвощів, плаунів; розпізнавати представників даних груп рослин; характеризувати роль папоротей, хвощів, плаунів в екосистемах та значення в житті людини; виконати лабораторне дослідження “Будова папоротей”.