Презентація до уроку біології "Водорості (зелені, бурі, червоні)" в 6 класі створена у відповідності до чинної програми з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням змін, затверджених МОН. Містить завдання для учнів різного типу, слайди із загальними ознаками, класифікацією водоростей та зображення різноманітних представників нижчих рослин.
Призначена для вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів.
Відомо, що життя зародилося у водному середовищі, і протягом багатьох десятків, а може й сотень мільйонів років ця стихія залишалась основним місцем, де було зосереджене життя. Із давніх-давен казковий світ підводного царства приваблював сміливих людей. Існує легенда про шумерського героя, який шукав під водою траву життя. Інша легенда розповідає про Олександра Македонського, який у спеціально сконструйованому апараті провів чимало часу під водою, спостерігаючи підводне царство. Можливо, і він шукав траву життя. Та чи знайшов – невідомо. Що міг спостерігати Олександр Македонський?
- вивчити загальні ознаки водоростей; - називати середовища існування водоростей; - описувати будову тіла й особливості розмноження водоростей;- розпізнавати представників різних – відділів водоростей; характеризувати роль водоростей в – екосистемах та значення в житті людини; виконати лабораторне дослідження “ Будова зелених нитчастих водоростей”. ЗАВДАННЯ:
ВПРАВА “ ТАК ЧИ НІ ”Тіло водоростей не поділене на органи. Водорості - мешканці лише водного середовища життя. Водорості бувають як одноклітинні, так і багатоклітинні. Водорості належать до автотрофів. Водорості трапляються лише у солоних водоймах. Крім хлорофілу, хлоропласти водоростей можуть містити й інші пігменти. Необхідні поживні речовини водорості поглинають через поверхню тіла.
ЗНАЧЕННЯ ВОДОРОСТЕЙїжа для мешканців водоймкорм для худобилікипапіркулінарія утворення кисню біологічне очищення забруднених водоймпастила і мармеладхірургічні ниткиутворення гірських порідускладнення судноплавстваруйнування гідроспорудлікувальні грязіу природному середовищіу житті людинийоддобрива