Презентація до уроку "Народна іграшка"

Про матеріал

Презентація до уроку "Народна іграшка".Ознайомить учнів з виробами й колірною палітрою народних іграшок, різновидами орнаментальних мотивів. Поглибить поняття про пластичність, виразність і декоративність народної іграшки.інтерес до українського декоративно - ужиткового мистецтва; сприятиме формуванню поваги до праці народних майстрів.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Народна іграшка Виконала вчитель початкових класів Андрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Колєснікова Світлана Іллівна

Номер слайду 2

Косів на Івано - ФранківщиніКахля. Куманець

Номер слайду 3

Дзвоники

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Козацьке містечко Опішне… Саме ця земля, край легендарного Гелону, багата не лише покладами гончарних глин, а й спадкоємними майстрами і ремісничими династіями, століттями утверджувала титул столиці українського гончарства. Саме тут численні гончарські роди випалювали-карбували на віки у своїх полум'яних горнах мистецький літопис України. І серед них - родина Пошивайлів …

Номер слайду 6

жодне ярмаркування 1970– 1980 років, спочатку у Великих Сорочинцях, а потім у Пироговому, не обходилося без Гаврила Ничипоровича та Явдохи Данилівни. Там на ярмарковому подіумі сидів він, немовби володар стихій на троні, самозаглиблено крутив гончарного круга й щедро роздаровував споглядачам “слизькі,” як в'юни горнята, глеки, макітри, тикви, куманці, миски…

Номер слайду 7

Національний МУЗЕЙ- заповідник(1999)УКРАЇНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА В о. ПІШНОМУ Явдоха Данилівна вболівала за збереження прабатьківських духовних скарбів: невтомно напитувала в односельців вишивані рушники, народні картини, ікони – усе те, що було приречене на неминуче забуття і загибель. І в своїй тісній хаті відвела найбільшу кімнату для показу віднайдених скарбів разом із родинною керамікою. Так виник домашній музей кераміки родини Пошивайлів, що став предтечею нинішнього музею, де зберігається близько 1400 гончарних творів

Номер слайду 8

Гончарні твори Пошивайлів Від 1948 року експонувалися на художніх виставках в Україні, Литві, Латвії, Бельгії, Канаді, Японії , Болгарії, Югославії, Польщі, Угорщині, Франції, Нідерландах, США, Норвегії, Великобританії та інших країнах.“Хівря”

Номер слайду 9

Свистуни “Індик”, “Чайка з чаєнятами ”, “Соловейко”

Номер слайду 10

Барині. Парубок. Бариня.

Номер слайду 11

Вершники.

Номер слайду 12

Вершник. Бариня. Барині.

Номер слайду 13

Сова. Лисиця. Козел.

Номер слайду 14

визначте, що в них спільного, а що відрізняє їх одне від одного?

Номер слайду 15

список використаних джерел. Мальований посуд, скульптура, іграшка. Народна кераміка Гаврила та Явдохи Пошивайлів. Книга листівок. Автор - упорядник – Ігор Пошивайло , - Поліграфічна фірма “ Майстерня книги ”, -2009.І. Волошин “ Прекрасне живе вічно,” Київ, -1961. Журнал “ Пізнайко ” , 2004.motanka.lviv.ua

pptx
Додано
16 квітня 2018
Переглядів
1528
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку