Презентація до уроку образотворчого мистецтва на тему "Веселий папуга"

Про матеріал
Презентація стане у нагоді учителю для проведення уроку в 3 класі з образотворчого мистецтва на тему "Веселий папуга" за альбомом "Маленький художник". Презентація допомагає реалізовувати мету уроку :формувати в учнів основні поняття про об’єм, пластику, форму, фактуру; розширювати знання про рельєф, барельєф;; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Веселий папуга

Номер слайду 2

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із засобами виразності скульптури, з рельєфом. Будемо виготовляти веселого папугу.

Номер слайду 3

Пояснення вчителя— Колись наш далекий пращур помітив, що на глині залишаються відбитки, а у творчих руках цей матеріал перетворюється на фігурки людей, тварин, предмети побуту. З того і почалося ліплення. З часом уміння ліпити, вирізьблювати й висікати вдосконалювалося, людина опанувала нові матеріали: деревину, камінь, метал. Так виник своєрідний вид мистецтва — скульптура

Номер слайду 4

Пояснення вчителя. Скульптура — це вид образотворчого мистецтва, пов’язаний зі створенням об’ємних художніх форм з різних матеріалів. На відміну від графіки та живопису, де предмети, зображені на площині, можуть лише здаватися нам об’ємними, скульптура має реальну форму в просторі. Мистецтво скульптури обирає своїм об’єктом переважно людину, іноді — тварину і значно рідше — натюрморт.

Номер слайду 5

Пояснення вчителя— Існують два види скульптури:кругла — яку можна споглядати з усіх боків;рельєф — об’ємне зображення на площині. Реальна об’ємна форма круглої скульптури надає можливість роздивлятися її з різних боків. І з якого боку ми б не дивилися на неї, вона виглядатиме по-різному. Рельєфне зображення, як графіку і живопис, роздивляються з одного боку. Скульптор вирізує чи наліплює зображення на певну площину, тому таке зображення ще називають об’ємною картиною.

Номер слайду 6

Пояснення вчителя. Розрізняють такі види рельєфу:горельєф, якщо рельєф виступає над площиною більше, ніж наполовину;барельєф, якщо рельєф виступає менше, ніж наполовину;контррельєф, якщо рельєф заглиблений у площину. Контррельєф. Барельєф. Горельєф

Номер слайду 7

Особливості роботи з пластиліном— Пластилін (італ. plastіlіna — ліпний) — матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошка глини з доданням гліцерину, вазеліну та воску, що перешкоджають усиханню. Буває різнобарвним. Слугує для виготовлення фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей,виробів малих форм

Номер слайду 8

Бесіда про папуг. ПАПУГА В мене клітка – рідна хата, В клітці все у мене є. Навіть зернятка граната Увійшли в меню моє. Ще негарну звичку маю – Страх дражнитися люблю, Як не в настрої буваю, Вас усіх перекривлю! 

Номер слайду 9

Бесіда про папуг. Папуг приручили люди вже дуже давно. Його шкіра суха, тонка, покрита пір’ям. Голова. Тулуб. І крила вкриті смужками і схожі на хвилі тому його називають хвилястий папуга, у нього надзвичайно витончена голівка, довгий хвіст. Подовжені загострені як у ластівки крила. Дзьоб у папуги короткий, сильний, говорять, що папуги пересувається за допомогою нього, верхня частина загнута у вигляді гачка. Харчуються насінням різних злаків. Насінням соняшника, горіхами , зеленю, фруктами. Не можна кидати папузі різних недоїдків, сміття, якщо хочете дати папузі хлібчик, то він має бути засушеним.

Номер слайду 10

Інструктаж. Для основи рельєфу підготуйте четвертинку аркуша білого картону. Доберіть пластилін потрібного кольору. Виліпіть частини тіла папуги та гілку.

Номер слайду 11

Інструктаж. З’єднай деталі на картоні за послідовністю. Стекою зробіть фактуру.

Номер слайду 12

Інструктаж

Номер слайду 13

Інструктаж

Номер слайду 14

Повторення правил безпеки під час роботи1. Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці.2. Розрізати пластилін потрібно стекою.3. Невикористаний пластилін слід покласти до коробки.4. Після завершення роботи з пластиліном руки потрібно витерти серветкою.5. Не можна брати пластилін до рота, торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу.

Номер слайду 15

Самостійна практична робота. Рефлексія— Який настрій ми створили на уроці? Завдяки кому і чому?— Що нового ви дізнались на уроці?— З якими матеріалами працювали на уроці? — З яким настроєм закінчуєте урок?

pptx
Пов’язані теми
Образотворче мистецтво, 3 клас, Презентації
НУШ
Інкл
Додано
22 жовтня
Переглядів
435
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку