Вступ. Чи варто відкривати новий супермаркет в даному мікрорайоні?Чи можна стверджувати, що на двох виробництвах підтримуються однакові технологічні умови?Як скоригувати план лісозаготівлі?Відповісти на подібні запитання можна за допомогою статистичного аналізу даних.
Номер слайду 3
Для аналізу кількісних характеристик використовують статистичні дослідження. Основи статистичного аналізу даних. Статистика – наука про методи збирання, опрацювання, аналізу та інтерпретації даних, що характеризують масові явища і процеси, що стосуються не окремих об’єктів, а їх сукупності. Статистичні дані – сукупність чисел, які дають кількісну характеристику ознак певних об’єктів та явищ, що нас цікавлять. Усю множину об’єктів, що є предметом статистичного дослідження, називають ГЕНЕРАЛЬНОЮ СУКУПНІСТЮ вимірювання.
Номер слайду 4
Етапи статистичного дослідження. Статистичне дослідження складається з трьох етапів. Збір і групування первинних статистичних даних, отриманих шляхом спостережень або вимірювань. Аналіз отриманих статистичних даних. Отримання висновків за даними спостережень. Основи статистичного аналізу даних. Генеральна сукупність складається з усіх об’єктів, які підлягають вивчення. Склад генеральної сукупності залежить від цілей дослідження.
Номер слайду 5
Вибірка, або вибіркова сукупність – множина об’єктів, випадковим чином вибраних з генеральної сукупності для участі в дослідженні. Вибірка має бути репрезентативною, тобто її об’єкти повинні добре відображати властивості генеральної сукупності. Репрезентативність вибірки – це здатність вибірки конкретно відображати генеральну сукупність. Основи статистичного аналізу даних. Для вивчення закономірностей вирівнювання значень величин над експериментальними даними виконують ранжування і групування.
Номер слайду 6
Ряди даних. Статистичний ряд розподілу – це впорядкований розподіл одиниць сукупності на групи за певною ознакою. Варіаційними рядами називають ряди розподілу, побудовані за кількісною ознакою. Частота – це число, яке показує, скільки разів зустрічається кожна варіантна. Ще одною частотою варіантного ряду є відносна частота, яка визначається, як відношення частоти випадків даного значення до загальної суми частот. Дискретний варіаційний ряд – це такий ряд розподілу, в якому варіанта яка величина кількісної ознаки може набувати тільки певних значень. Варіанти різняться між собою на одну чи декілька одиниць.