Презентація до уроку -подорожі "Відрізок. Пряма. Промінь" математтика в 5 класі допоможе провести цікавий , змістовний урок - пояснення нового матеріалу в ігровій формі. Надасть можливість пригадати вивчений в молодших класах матеріал.
«Очікування» (рухова вправа)Намалюємо руками своє серце, наповнимо легені киснем, щоб добре працював наш мозок. Подаруємо доброзичливу посмішку один одному. Бажаю вам доброго дня, діти.
Номер слайду 2
Двадцять третє жовтня. Класна робота. Відрізок. Пряма. Промінь.
Номер слайду 3
Мета:повторити поняття відрізка, прямої, променя; вміти впізнавати, розрізняти та будувати їх; вміти використовувати набуті знання при розв’язуванні задач; розвивати логічне мислення, навички виконання геометричних побудов,
Номер слайду 4
Мандрівка до країни ГЕОМЕТРІЯ«Точка – це перша основа геометрії»Леонардо да Вінчі
Номер слайду 5
База. Останній ривок. Стежинауспіху. Долина роздумів. Прогулянка. Печера знань
Номер слайду 6
Зарив. Вираз
Номер слайду 7
Усні вправи. Назвати формулу для обчислення периметра квадрата. Назвати формулу для обчислення периметра прямокутника. Назвати формулу шляху. Які геометричні фігури ви знаєте?Використовуючи моделі фігур, показати Їх. Назад
Номер слайду 8
Подорож точки по країні геометрії(математичний диктант)
Номер слайду 9
Жила собі Точка. Вона була дуже допитлива й хотіла все знати. Побачить незнайому лінію — і неодмінно запитає:?— Як ця лінія називається? Довга вона чи коротка? І подумала одного разу Точка: «Як же я зможу про все дізнатися коли завжди житиму на одному місці?
Номер слайду 10
Вирушу я у подорож! Сказано — зроблено. Вийшла Точка на Пряму лінію і пішла по ній. Йшла та йшла по Прямій. Довго йшла. Стомилася. Зупинилася і говорить:— Чи довго мені ще йти? Чи скоро кінець Прямої?
Номер слайду 11
Засміялася Пряма:— Ех ти, Точко! Адже ти ніколи не дійдеш до мого кінця, ти не знаєш, що в Прямої немає …1 відповідь (запис у зошиті)
Номер слайду 12
— Тоді я поверну назад, — сказала Точка. — Я, напевне, пішла не в той бік.— І в другий бік не буде ….(2 відповідь)У Прямої лінії зовсім немає… (3 відповідь)Засмутилася Точка:— Як же мені бути? Що ж, мені так і доведеться йти, йти і йти без кінця?!— Коли ти не хочеш йти по Прямій без кінця, давай покличемо на допомогу Ножиці.— Давай покличемо! — зраділа Точка — ... А для чого нам Ножиці?— Зараз побачиш,— відповіла Пряма.
Номер слайду 13
Тут звідкілясь з'явилися Ножиці, клацнули перед самим Точчиним носом і розрізали Пряму. — Ура! — закричала Точка. — Ось і кінець вийшов! От так Ножиці! А тепер, Ножиці, зробіть, будь ласка, кінець з іншого боку.
Номер слайду 14
— Можна й з іншого, — слухняно клацнули Ножиці. — Як цікаво! — вигукнула Точка. — Що ж це з моєї Прямої вийшло? З одного боку кінець і з другого боку кінець. Як це називається? Це…(4 відповідь) – відповіли Ножиці.
Номер слайду 15
.— Тепер- Точка на Відрізку Прямої.— Відрізок Прямої! Відрізок Прямої! — задоволено повторювала Точка, просуваючись по Відрізку з одного кінця в інший. — Я запам'ятаю цю назву. Мені подобається на Відрізку. Тут я влаштую свій дім. Але Пряма мені теж подобалася. Жаль, що її не стало. Адже тепер замість Прямої є мій Відрізок і ще два оцих... не знаю, як їх назвати. Теж Відрізки?
Номер слайду 16
— Ні, — відповіли Ножиці, — Адже в них кінець тільки з одного боку. А в другий бік немає кінця, їх називають інакше. А як? — Це…(5 відповідь)(6 відповідь)і це
Номер слайду 17
— А я знаю, чому вони так називаються! — радісно сказала Точка.— Вони схожі на сонячні промені! Так, — відповіли Ножиці. — Сонячні промені ідуть від Сонця без кінця, якщо тільки не зустрінуть що-небудь на своєму шляху, наприклад Землю, Місяць або супутник.
Номер слайду 18
— Отже, з прямої ось що вийшло: мій…(7 відповідь)(8 відповідь)і ще два
Номер слайду 19
Самоперевірка диктанту. Кожна вірна відповідь оцінюється в 1 б . 1-кінця, 2-кінця, 3-кінця, 4-відрізок, 5-промінь, 6-промінь, 7-відрізок, 8-два промені. Підрахуйте одержану кількість балів та запишіть в зошиті на полях. ( максимальний бал – 8)маршрут
Номер слайду 20
Відрізок Частина прямої між двома точками називається відрізком, а самі точки – його кінцями. Відрізок позначаємо великими буквами на кінцях або малою – посередині. А В а b
Номер слайду 21
а. АBПРЯМАb. CD
Номер слайду 22
Півпряма. Промінь.а. ОАВМаршрут
Номер слайду 23
Підручник№ 48 стор.20№ 52 (усно)№ 60
Номер слайду 24
Домашнє завдання. Повторити п.3-4. №49, №63. Транспортир, лінійка, косинець, олівець. Логічне завдання з рубрики «Готуємося до олімпіади». Задача: Скільки відрізків утворюють 4 точки, що лежать на одній прямій?
Номер слайду 25
ОАВMСDКСкільки променів може мати початок в точці О ?
Номер слайду 26
OЗАДАЧАСкільки прямих можна провести через одну точку?
Номер слайду 27
ЗАДАЧАABСкільки прямих можна провести через дві точки ?
Номер слайду 28
ЗАДАЧААBCDXМКIEЯкій прямій належить точка ?
Номер слайду 29
а. BDКAЗАДАЧАЧи перетинає пряма відрізок ?CОММаршрут