Тема уроку: Попередня та виконавча команди. Виконання команд «Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно». Мета уроку: ознайомитися з основними елементами строю; обов‘язками військовослужбовців в строю; навчитися виконувати команди «Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно» . План уроку. Строї та їх елементи. Обов‘язки військовослужбовців перед шикуванням та в строю. Попередні та виконавчі вправи. Практичне виконання вправ
Номер слайду 2
Стрій – визначене Стройовим статутом Збройних сил України розміщення військовослужбовців, підрозділів і частин для спільних дій у пішому порядку або на машинах
Номер слайду 3
Шеренга – стрій, у якому військовослужбовці вишикувані один біля одного на одній лінії
Номер слайду 4
Ряд - два військовослужбовці, які стоять у двошеренговому строю (дволаві) один за одним. Колона - стрій, у якому військовослужбовці розташовані один за одним, а підрозділи (машини) один (одна) за одним (за одною) — на відстанях, визначених Стройовим статутом або командиром.
Номер слайду 5
Дволава - розташування військовослужбовців однієї шеренги (однолави) за військово-службовцями іншої шеренги (однолави) на відстані одного кроку (випростаної руки, покладеної долонею на плече військовослужбовця, який стоїть попереду).
Номер слайду 6
Розгорнутий стрій - стрій, у якому військовослужбовці вишикувані на одній лінії по фронту в одно- шеренговому (однолаві) строю чи двошеренговому (дволаві) строю або в лінію колон з інтервалом близько кроку
Номер слайду 7
Похідний стрій - стрій, в якому підрозділ вишикуваний у колону або підрозділи в колонах вишикувані один за одним на дистанціях установленим цим Статутом або командиром.
Номер слайду 8
Напрямний - військовослужбовець (підрозділ, машина), що рухається на чолі строю у визначеному напрямі. Замикаючий -військовослужбовець (підрозділ, машина), що рухається останнім (останньою) у колоні.
Номер слайду 9
Обов’язки військовослужбовця перед шикуванням і в строю
Номер слайду 10
Військовослужбовець зобов’язаний: перевіряти справність своєї зброї, закріплених за ним озброєння й техніки,боєприпасів,засобів індивідуального захисту, шанцевого інструменту, обмундирування і спорядження;мати коротку охайну зачіску; акуратно заправляти обмундирування, правильно надягати та припасувати спорядження, допомагати товаришеві усувати виявлені недоліки; знати своє місце в строю, вміти шикуватися швидко, без метушні; під час руху зберігати рівняння, інтервали і дистанцію, не виходити зі строю (з машини) без дозволу; в строю без дозволу не розмовляти, дотримуватися цілковитої тиші, пильнувати за наказами (розпорядженнями) і командами (сигналами) свого командира, виконувати їх швидко і точно;передавати накази, команди (сигнали) без перекручень, гучно й чітко.
Номер слайду 11
Рівняйсь, Струнко
Номер слайду 12
Підведення підсумків уроку«НА СЬОГОДНІШНЬОМУ УРОЦІ Я ДІЗНАВСЯ / ДІЗНАЛАСЯ…»
Номер слайду 13
ВПРАВА «ЧОБІТОК»* ВРАЖЕННЯ ВІД СЬОГОДНІШНЬОГО УРОКУ* ПРОПОЗИЦІЇ НА МАЙБУТНЄ
Номер слайду 14
Домашнє завдання. Опрацювати с. 68-70 підручникаІндивідуальне тренування