7 грудня о 18:00Вебінар: Як перетворити традиційний офлайн-урок на сучасний онлайн-урок

Презентація до уроку "Різноманітність водоростей"

Про матеріал
Урок-експедиція: “Різноманітність водоростей. Значення в природі та житті людини” Мета: ознайомити учнів з будовою та особливостями процесів життєдіяльності відділів Зелені, Бурі, Червоні, Діатомові водорості; розглянути особливості пристосування до різних умов життя; з’ясувати значення водоростей у природі та житті людини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Різноманітність водоростей. Значення водоростей у природі та житті людини .

Номер слайду 2

Мета уроку: сформувати знання про різноманітність водоростей ,їх роль в екосистемі; розвивати вміння порівнювати різні відділи водоростей;виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Номер слайду 3

« Вірю, не вірю»Чи вірите ви, що...І. Усі водорості живуть у воді.2. Усі вони одноклітинні.3. Розмір водоростей може бути кілька десятків метрів.4. Є водорості різного кольору,5. Розмноження у водоростей тільки статеве.6. Водорості живуть усередині іншого організму.7. У клітинах водоростей одне ядро.8. Усі вони автотрофи.9. Водоростям притаманне чергування поколінь.10. Вони не здатні до фотосинтезу.

Номер слайду 4

Відповіді

Номер слайду 5

Девіз уроку:«Одна голова добре, а більше - краще».

Номер слайду 6

Є змії стометрові, Зелені і лілові, Є бурі і бордові. А капітану в морі Від них велике горе…

Номер слайду 7

ВодоростіЗелені діатомовіЧЕРВОНІБУРІ

Номер слайду 8

Зелёные водоросли. Зелені водорості

Номер слайду 9

Зелені водорості

Номер слайду 10

Зелені водорості Одноклітинні багатоклітинніКолоніальні одноклітиннібагатоклітинніколоніальні

Номер слайду 11

Зелені водорості – це найбільший на даний час відділ водоростей. За приблизними підрахунками сюди входить близько 500 родів і до 20 000 видів. Всі вони відрізняються в першу чергу чисто-зеленим кольором, схожим на забарвлення вищих рослин, яке викликане переважанням хлорофілу над іншими пігментами.

Номер слайду 12

Ці водорості бувають одноклітинні, колоніальні і багатоклітинні. В них зустрічаються всі типи розмноження. Більша кількість зелених водоростей знаходиться в прісних водоймах, але немало серед них і морських форм. Серед нерухомих одноклітинних зелених водоростей добре відомий Рід Хлорела. Його представники живуть в прісних і солоних водоймах, а також в ґрунті. Хлорела - ветеран космічної біології(стр.122,підручника, мал.28.8). Серед рухомих колоніальних зелених водоростей давно відомий Рід Вольвокс. Серед великих морських зелених водоростей найбільш відомий морський салат. Цікаві також морські водорості з Роду Кодіум.

Номер слайду 13

Каулерпа

Номер слайду 14

Клостерій

Номер слайду 15

Спірогіра

Номер слайду 16

Ульва

Номер слайду 17

Зелені водорості. Верхній ряд, зліва на право: хламідомонада, хлорела, мікрастеріас, сценедесмус двуформений, вольвокс. Нижній ряд : спірогіра, улотрикс, ульва, каулерпа, кладофора

Номер слайду 18

В середині липня 2011 року пляжна смуга китайського міста Циндао, провінція Шаньдун, опинилася під товстим шаром водоростей. Це явище спричинила аномальна спека, яка створила сприятливі умови для розмноження водоростей Enteromorpha prolifera. За тиждень вони огорнули береги, перетворивши узбережжя в щільний зелений килим. Найбільший пляж міста Циндао практично повністю перетворився на болото, але бажаючих скупатися це не зупиняє.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Зелені водорості. Значення. -їжа для тварин- їжа для людей(ульва)-випікання хліба(Японія)- космічні дослідження- «цвітіння води»

Номер слайду 21

Бурі водорості

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Бурі водорості До відділу Бурі водорості належать 1500 видів організмів, у хлоропластах яких, крім хлорофілу, є ще жовті та бурі пігменти. Це винятково морські водорості, в прісних водоймах їх немає. Вони найбільш високоорганізовані, їхні таломи можуть досягати декількох десятків метрів(стр.128,підручник, мал.30.3). Переважним середовищем існування бурих водоростей є холодні моря Північної і Південної півкулі. В Україні на них можна натрапити в Чорному й Азовському морях. Таломи мають буре забарвлення завдяки наявності фукоксантину і хлорофілу.

Номер слайду 24

БУРІводорості

Номер слайду 25

Нереоцистис (Тихий океан)

Номер слайду 26

Ламінарія або морська капуста

Номер слайду 27

Номер слайду 28

відбиток на глині бурої водорості Cystoseira partschii з Кавказу.

Номер слайду 29

Значення б у р и х водоростей. Ламінарію використовують в їжу, містить багато поживних речовин, вітамінів, йоду... як добриво, накопичують калій. З них добувають йод, бром, замінники крові.в харчовій промисловості для покращення якості морозива, фруктових соків, мармеладу, зефіру. для проклеювання паперу. виготовляють хірургічні нитки. Одержують барвники для кольорового друку в поліграфії. водоростеве вугілля. Велика кількість бурих водоростей утворює підводні зарості – “ морські ліси ”.

Номер слайду 30

Червоні водорості

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Червоні водорості

Номер слайду 33

Номер слайду 34

ЧЕРВОНІ ВОДОРОСТІ

Номер слайду 35

Розмножуються вегетативно, спорами і статево. Особливістю цих водоростей є відсутність при розмноженні джгутикових стадій. Найвідоміші представники — порфира, калітамніон, делесерія. В Чорному морі ростуть церамній, кароліна, батрахоспермум. Червоні водорості

Номер слайду 36

Філофора

Номер слайду 37

Філофора

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Значення Глибоководні збагачують водойми киснем; Є джерелом живлення для водних тварин; Використовуються для отримання йоду та агар-агару; в їжу; Агар-агар використовують для отримання желе, мармеладу, цукерок.

Номер слайду 41

Діатомові водоростіДіатомові водорості — відділ нижчих рослин. Налічує понад 10 тис. сучасних і викопних видів. Мікроскопічні одноклітинні одиночні або колоніальні організми, клітини яких зовні оточені кремнеземним панциром, що складається із двох половинок (стулок).

Номер слайду 42

Діатомові водоростіДіатомові водорості - одна з найбільших груп одноклітинних водоростей та важлива складова фітопланктону. Відрізняється від інших груп будовою клітинної стінки, що має вигляд кремнеземового панцира.

Номер слайду 43

Історія виявлення. Уперше про існування діатомових водоростей стало відомо у 18 столітті, після відкриття мікроскопа. Масові скупчення Діатомових водоростей утворюють гірські породи – діатоміт, діатоміт, трепел, що використовуються в будівництві.

Номер слайду 44

Особливості морфології та будови. Більшість видів діатомових водоростей здатні виділяти слиз. З його допомогою водорості рухаються (ті, що мають шов), утворюють колонії, ніжки для прикріплення, слизові трубки. Представники: Навікула, Пінулярія, Цимбела,Мелозіра, Дидимосфеніяstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.onstyle.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 45

Особливості морфології та будови. Клітинні покриви складаються з кремнеземового панцира (фрустули). Він має дві половини: верхню (епітеку) та нижню (гіпотеку). Відповідно кожна половина складається із стулки та пояскового обідка. Край стулки загнутий під певним кутом, утворює загин стулки. Різним групам Діатомових водоростей притаманна фрустула певної будови.

Номер слайду 46

Значення 1) Найважливіші виробники органічної речовин;2) Джерело живлення для прісноводних і морських тварин.3) З панцирів викопних форм утворилися поклади осадових порід: діатоміту, доломіту,а також дрібнозернистого порошку – діатомового мулу.4) Є індикаторами забруднення морської води відходами нафтопродуктів.

Номер слайду 47

Особливості екологіїВ екосистемі планктону Діатомові водорості є продуцентами. Скам'янілі залишки свідчать, що діатомові водорості виникли на початку Юрського періоду. Команда вчених під керівництвом біолога професора Ендрю Паркера (Andrew Parker) з Оксфордского університету, Великобританія, займалися дослідженням властивостей Діатомей - одноклітинних водоростей, що живуть в океанах, прісній воді й ґрунті.

Номер слайду 48

Конкурс: Впізнай « земляка»

Номер слайду 49

Таблиця

Номер слайду 50

Домашнє завдання Параграф : 41

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Maslovskay Olia
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
15 жовтня 2019
Переглядів
830
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку