Презентація до уроку "Стежинами інструментальних жанрів" 4 клас 12 урок О.Лобова

Про матеріал

Презентація до уроку "Стежинами інструментальних жанрів" 4 клас 12 урок О.Лобова

Мета: поглибити знання про жанри сольної й ансамблевої інструментальної музики; ознайомити з жанром сюїти.

Тип уроку: урок поглиблення знань.

Обладнання: музичний інструмент, комп'ютер, мультимедійна презентація, підручники.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Стежинами музичних жанрів. Стежинами інструментальних жанрів. Сюїта.4 клас Урок 12

Номер слайду 2

Нумо, діти , підведіться!Всі приємно посміхніться!Продзвенів уже дзвінок, починається урок!

Номер слайду 3

Розгляньте портрети композиторів. Проведіть «стежинки» до творів, які належать кожному з них. Рапсодія. Прелюдія. Концерт. Каприс. Розкажіть про ці інструментальні жанри.- Які з них призначені для солістів, а які можуть виконуватися ансамблем чи оркестром?

Номер слайду 4

Розгадайте ребус і дізнайтеся назву музичного жанру, що може виконуватися різними складами. Сюїта (з фр. - послідовність) – твір з кількох самостійних частин, поєднаних художнім задумом.

Номер слайду 5

Клод Ашиль Дебюссі (1862 - 1918) французький композитор і піаніст. Він народився у передмісті Парижа Сен – Жермен. Його батьки любили музику, але були далекі від професійного мистецтва. Тож навчатися грі на фортепіано Клод почав лише із дев’яти років. А невдовзі батьки віддали здібного хлопчика до Паризької консерваторії. Один з найулюбленіших жанрів К. Дебюссі – фортепіанна сюїта, що складається з кількох п’єс, поєднаних художнім задумом. Таку побудову має і сюїта «Дитячий куточок» (1906 - 1908), яку композитор присвятив своїй донці Еммі. Щоб «намалювати» музичні портрети персонажів сюїти, композитор використав різні жанри музики. Є тут і колискова слону, і мелодійний пастуший наспів, і модний тоді танець кек – уок (з англ. – «похід за пирогом» ) для ляльки…

Номер слайду 6

К. Дебюссі «Маленький пастух»

Номер слайду 7

К. Дебюссі «Ляльковий кек - уок»

Номер слайду 8

Це цікаво знати! Сюїта – старовинний жанр інструментальної музики. 400 років тому вона складалася лише з 4-х танцювальних п’єс. Згодом виникли великі сюїти, поєднанні програмним задумом і назвою: «Картинки з виставки» М. Мусоргського, «Дитячий куточок» К. Дебюссі, «Карнавал тварин» К. Сен – Санса.

Номер слайду 9

Сюїту «Карнавал тварин» написав французький композитор Каміль Сен-Санс. У цьому творі 14 п’єс : «Королівський марш левів», «Кури та півні», «Черепахи», «Слони», «Кенгуру», «Акваріум», «Зозуля в гущавині лісу», «Лебідь» та інші. Тож недивно, що сам автор називав твір «великою зоологічною фантазією». Композитор задумав сюїту для виконання камерним ансамблем, до складу якого входять 2 роялі, флейта, кларнет, ксилофон і струнний квінтет. Згодом частини сюїти стали виконувати на різних інструментах і навіть оркестром.

Номер слайду 10

 Оберіть п’єси із сюїти «Карнавал тварин»Спробуйте уявити, яка музика відповідатиме їхнім назвам. Послухайте образні музичні твори

Номер слайду 11

Каміль Сен – Санс «Карнавал тварин» 1. «Королівський марш лева»2. «Кури та півні»3. «Лебідь»

Номер слайду 12

Розгляньте малюнки інструментів, які К. Сен – Санс використав для сюїти «Карнавал тварин»

Номер слайду 13

Визначте, які інструменти відіграють провідну роль у звучанні прослуханих п’єс сюїти. З’ясуйте, що таке струнний квінтет

Номер слайду 14

Це цікаво знати! Квінтет (від лат. – п’ятий) – вокальний або інструментальний ансамбль з п’яти виконавців. Також квінтетом називають музичний твір для п’яти виконавців. Подібно до цього визначають інші жанри, названі кількістю виконавців: дует, тріо, квінтет. Струнний квінтет – ансамбль з п’яти виконавців на струнних смичкових інструментах (скрипках, альтах, віолончелі, контрабасі) або музичний твір для такого складу.

Номер слайду 15

Фізкультхвилинка

Номер слайду 16

«Хор нашого Яна»естонська народна пісня

Номер слайду 17

Розгляньте малюнки, які виконав до частин сюїти «Карнавал тварин» школяр Михайло Козулін. Поміркуйте, яку сюїту хочеш написати ти. Придумай назву свого уявного твору. Відобразіть зміст його частин у малюнках

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бабич Таня Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
18 серпня 2018
Переглядів
2759
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку