Ідеалом краси Древнього Єгипту була струнка й граціозна жінка. Тонкі риси обличчя з повними губами й величезнимимигдалеподібними очами, форма яких підкреслювалася спеціальними контурами, контраст важких зачісок з витонченою витягнутою фігурою викликали думки про екзотичну рослину на гнучкому стеблі, що колишеться на вітрі.
У древньому Китаї ідеалом краси буламаленька, тендітна жінка з малюсінькими ногами. Щоб ніжка залишалася маленькою, дівчаткам незабаром після народження туго бинтували стопу, домагаючись припинення її росту. Жінки білили обличчя, рум'янили щоки, подовжували брови, фарбували нігті в червоний колір. Чоловіки відрощували довге волосся й заплітали його в косу.
У Древній Греції величезну роль у вихованні громадянина й людини відігравала фізична культура й природним був культ тренованого тіла. В основі ідеалу краси лежить єдність, гармонія духу й тіла. Греки вважали величину, порядок і симетрію символом прекрасного. Ідеальною вважалась людина, у котрої всі частини тіла й риси обличчя перебували в гармонічному поєднанні.
Наприкінці XVІ ст. (епоха рококо) ідеал краси як вираження смаків вищої аристократії відводить від строгих класичних форм: зачіска стає збільшеної форми, волосся для цієї мети збивалося, а при необхідності доповнювалося фальшивим. У моду входять перуки, причому не тільки для жінок, вони стають обов'язковими й для чоловіків.
Поняття “краса”, “ідеал краси”Краса — характеристика персони, місця, об’єкта чи ідеї, що приносить відчуття приємності, яка відповідає задоволенню. Краса є невід’ємною складовою сприйняття світу людиною.Ідеал краси — це взірець, яким захоплюються (чи обожнюють) залежно від особливостей сприймання краси в конкретній культурі.
Пам’ятайте, що пірсинг і татуювання мають робити тільки фахівці і тільки стерильними інструментами. Негативних наслідків пірсингу і татуювання позбавитися важко. На місці проколу може виникнути запалення, а коли зняти прикраси, залишаються рубці. А щоб позбутися татуювання, доведеться робити операцію.
Звичайно, в цьому є свої плюси: більша кількість людей може позбутися багаторічних комплексів. Але є і мінуси: сьогодні пластичною хірургією займаються всі, кому не лінь, від дрібних клінік до обласних і республіканських лікарень. На жаль, не завжди пластику виправдовує вкладені в неї гроші і очікування.
Висновок. Еталони краси мінливі. Слід критично ставитися до ідеалів фізичної краси, рекламованих індустрією моди. Слід пам’ятати, що пластичні операції з удосконалення зовнішності можуть мати негативні наслідки. Коли роблять пірсинг і наносять татуювання, можна заразитися інфекціями, що передаються через кров. Щоб бути справді красивою людиною, слід розвиватися гармонійно.
Вправа «Літературний вернісаж»Не одежа красить людину, а добрі діла. (Прислів’я)Не родися красна, а родися щасна. (Прислів’я)А Антуан де Сент-Екзюпері у своїй знаменитій казці «Маленький принц» сказав: «Найголовніше — те, чого очима не побачиш»Що це — «те»? Що є найголовнішим у нас, чого ми не бачимо? Душу? Виходить, щира краса людини насправді непомітна. Але якось же вона виявляється...