Презентація до уроку " Творчість Я. Стельмаха" для 6 класу

Про матеріал
Презентація містить відомості про життя та багатогранну творчість Я. Стельмаха. Буде корисною для учнів 6 класу як демонстративний матеріал.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ярослав Михайлович Стельмах

Номер слайду 2

Яросла́в Миха́йлович Сте́льмах (30. 11. 1949, Київ — 7. 11 2001, Київ) — український дитячий письменник, драматург, кіносценарист, перекладач. Син письменника Михайла Стельмаха. Закінчив Київський педагогічний інститут іноземних мов, Вищі літературні курси в Москві, аспірантуру. Працював викладачем у вищих навчальних закладах, перекладачем. Автор популярних дитячих книг: «Митькозавр із Юрківки», «Голодний, Злий і Дуже Небезпечний». Загинув 4 серпня 2001 року в автомобільній катастрофі.

Номер слайду 3

Два Стельмахи. Ярослав – син та Михайло - батько Маленький Ярослав зі своїм батьком Михайлом Панасовичем Стельмахом

Номер слайду 4

Людмила та Ярослав Стельмахи Людмила та Ярослав зі своєю внучкою Зоєю Друзі їх називали Люся і Слава

Номер слайду 5

Але… 4 серпня 2001 року розкололо їхнє щастя назавжди… На Бориспольській трасі старенький "жигулик", у якому Стельмах їхав до себе на дачу, несподівано втратив керування, врізався в «Ікарус», що проїжджав поруч, вилетів на узбіччя та загорівся... Ярослав пішов від нас у 51 рік, у розквіті сил, у зеніті слави.

Номер слайду 6

Дружина Людмила свято береже пам’ять про чоловіка

Номер слайду 7

Дитячий письменник, драматург, кіносценарист, перекладач

Номер слайду 8

Я. Стельмах відомий насамперед як драматург. Серед його п'єс є твори для дітей: «Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний» та інші. П'єси «Привіт, Синичко!» та «Запитай колись у трав» входили до репертуару багатьох театрів колишнього СРСР. Займався Я. Стельмах і перекладацтвом. Він також писав оповідання, повісті для дітей: «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки», «Якось у чужому лісі», «Найкращий намет» та інші. Твори Стельмаха відзначаються захопливим сюжетом, тонким гумором, яскраво змальованими постатями маленьких героїв.

Номер слайду 9

Будні та свята 30 листопада (в день народження Ярослава) у їхньому домі традиційно збиралось багато друзів… Ярослав Стельмах в своєму домашньому кабінеті за роботою

Номер слайду 10

«Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний», «Митькозавр із Юрківки» та інші …

Номер слайду 11

У Києві відкрили мемуарну дошку Ярославу Стельмаху

Номер слайду 12

Байкове кладовище, поряд з могилою батька На Байковому кладовищі, на могилі відомого українського драматурга, прозаїка і перекладача було встановлено меморіальну дошку з лаконічним написом «Ярослав Стельмах — син Михайлів (30.11.1949 — 4.08.2001)». Бронзовий барельєф виконав скульптор Микола Рапай.

Номер слайду 13

Таким його пам’ятають

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Даша.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
31 жовтня 2020
Переглядів
1318
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку