Презентація до уроку української літератури у 7 класі на тему: "Ліна Костенко «Крила», «Чайка на крижині».

Про матеріал

Відеопрезентація до уроку української літератури у 7 класу на тему: "Ліна КОСТЕНКО.

«Крила», «Чайка на крижині». Ідея глибокого духовного наповнення людини – її «крилатості», що проявляється індивідуально. Духовне багатство – найбільший скарб у житті"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕМА: Ліна КОСТЕНКО. «Крила», «Чайка на крижині». Ідея глибокого духовного наповнення людини – її «крилатості», що проявляється індивідуально. Духовне багатство – найбільший скарб у житті.

Номер слайду 2

Мета: поглибити знання УЧНІВ про життя і творчість Л. Костенко, розпочати роботу щодо аналізування поеми «Чайка на крижині», на прикладі цього твору дослідити різницю між матеріальним і духовним; розвивати вміння виразно читати поетичні твори, грамотно висловлювати свої думки, почуття, спостереження, робити висновки; формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати почуття пошани, поваги до творчості Л. Костенко, прищеплювати високі моральні якості учням, прагнення духовно збагачуватися.

Номер слайду 3

«У кожного із нас є два крила : Батько і Мати. І поки вони є, ми літаємо. Але дуже важко літати з одним крилом. А тим більше йти пішим ходом»…

Номер слайду 4

«Кохання окрилює, піднімає до небес»

Номер слайду 5

«Летіти від щастя, як на крилах»

Номер слайду 6

Метод “Мікрофон”«Як би ви скористалися крилами, якщо мали б їх?» 

Номер слайду 7

алегорія — це спосіб двопланового  художнього зображення, що ґрунтується на приховуванні реальних осіб, явищ і предметів під конкретними художніми образами з відповідними асоціаціями.

Номер слайду 8

Крила — це символ духовності, багатства думки, емоційного піднесення, могутності, незалежності й упевненості.

Номер слайду 9

Диптих -мистецький твір, що складається з 2 частин, об'єднаних одним задумом

Номер слайду 10

В українській мові є чимало фразеологізмів зі словами крила:• ростуть (виростають) крила — хто-небудь відчуває приплив сили, енергії, натхнення;• як на крилах — у доброму настрої, на піднесенні; дуже швидко;• під своє крило — для захисту, опікування;• давати крила — викликати в кого-небудь піднесення, натхнення, почуття впевненості у собі, у своїх силах, здібностях;• обламувати крила — позбавити кого-небудь високих прагнень, поривань, мрій;• опустити крила — утратити впевненість у собі, примиритися з чимось, зневіритися у своїх силах;• обпалювати собі крила — зазнавати невдачі в чому-небудь; не досягати чогось бажаного;• складати крильця — відмовлятися від будь-яких дій, від боротьби; скорятися;• підрізати крила — позбавити кого-небудь можливості здійснювати щось; підірвати міць, знесилити когось або обмежити поле діяльності.

Номер слайду 11

Домашнє завдання: Підготувати письмово повідомлення про життя і творчість Василя Симоненка

pptx
Додано
15 квітня 2018
Переглядів
4757
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку