24 березня о 18:00Вебінар: Розвиток критичного мислення та медіаграмотності на уроках англійської мови

презентація до уроку української літератури в 10 класі на тему "Колоритні людські характери в повісті «Кайдашева сім’я»

Про матеріал
презентація до уроку української літератури в 10 класі на тему "Колоритні людські характери в повісті «Кайдашева сім’я»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Асоціативний кущ. Родина

Номер слайду 2

Сторінка 1 «Хто це?»

Номер слайду 3

Була «дівка з перцем». «Терлась біля панів» і набралась від них панства. Щороку ходила до Києва перед Великоднем. Щоп'ятниці зранку постив, а ввечері опинявся в шинку. В усіх дівчатах-односельчанках бачив лише вади. Змінив лагідну й веселу вдачу під впливом «кайдашівського пекла».

Номер слайду 4

«Вона була вже не молода, але й не стара, висока, рівна, з довгастим лицем, з сірими очима, з тонкими губами та блідим лицем. Пишала губи. Осміхалася, сипала облесливими словами, наче дрібним горохом» 

Номер слайду 5

«Молоде довгасте лице було рум'яне. Веселі сині, як небо, очі світились привітно і ласкаво. Тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс, рум'яні губи - все дихало молодою парубочою красою. Він був схожий з виду на матір» 

Номер слайду 6

«Був широкий у плечах, з батьківськими карими гострими очима, з блідуватим лицем. Тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве» 

Номер слайду 7

«Висока на зріст, рівна станом, але не дуже тонка, з кремезними ногами, з рукавами, позакочуваними по лікоть, з чорними косами, вона була ніби намальована на білій стіні. Загоріле рум'яне лице ще виразніше малювалось з чорними тонкими бровами, з темними блискучими, як терен, облитий дощем, очима» 

Номер слайду 8

«Дівчина була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгобраза, повновида, з тонким носиком. Щоки червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. На чистому лобі були ніби намальовані веселі тонкі чорні брови, густі-прегусті, як шовк» 

Номер слайду 9

«Сидів у повітці на ослоні й майстрував... У білій сорочці з широкими рукавами. З-під рукавів було видно здорові загорілі жилаві руки. Широке лице було сухорляве й бліде, наче лице в ченця»

Номер слайду 10

«Проїхала коло шинку, де стояла купа чоловіків, гордовито підняла голову й «добридень» людям не сказала… Виставила навмисне напоказ громаді жовті нові сап’янці. Сонце грало на чоботях. Сап’янці жовтіли на всю вулицю»

Номер слайду 11

«Вона була в одній сорочці і вузькій запасці. Хазяйновита, але скупа, вона втинала одежу, як тільки можна було обтяти. Вузька запаска влипла кругом її стану. В великій, як макітра, хустці на голові вона була схожа на довгу швайку з здоровою булавою»

Номер слайду 12

Сторінка 2 «Батько родини»

Номер слайду 13

Сторінка 3 «Пані економша»

Номер слайду 14

Сторінка 4 «Брати»

Номер слайду 15

Сторінка 5 «Невістки»

Номер слайду 16

Сторінка 6 «Родина?»

Номер слайду 17

Персонаж. Якою рисою чи здібністю вирізняється. Який чинник пригнічував розвиток особистостіЯким бачимо в кінці твору. Омелько. Вправний стельмах. Панщина, сварки в родиніМаруся. Хороша господиня. Панщина, сварки в родиніКарпо. Міг би об’єднати сім’ю, лідер. Сварки в родиніЛаврін. Лірик, цінує красусварки в родиніМотря. Хороша і вправна господиня, матисварки в родиніМелашка. Ніжна, любляча; мати, дружина, господинясварки в родиніЯкими б могли стати герої твору, враховуючи їхні здібності й позитивні риси характеру, якби на них не впливали чинники, що пригнічували розвиток особистості?

Номер слайду 18

«Родина», «рід», які слова святі! Вони потрібні кожному в житті!

pptx
Додано
24 жовтня 2020
Переглядів
237
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку