Тестування А) займенниками; Б) дієсловами; В) числівниками; Г) іменниками.3. Прикметники в реченні взаємопов’язані з …
Номер слайду 7
Тестування А) рід, число; Б) рід, час, відмінок; В) рід, число, відмінок; Г) рід, відмінок.4. Прикметники мають такі граматичні ознаки:
Номер слайду 8
Тестування А) від іменника до прикметника; Б) від прикметника до іменника; В) завжди від прикметника до дієслова; Г) від прикметника до дієслова.5. У реченні запитання треба ставити від …
Номер слайду 9
Тестування А) більш мудрий; Б) самий ніжний; В) кращий над усе; Г) преглибокий.6. Правильно утворено форму вищого ступеня порівняння прикметника у рядку:
Номер слайду 10
Тестування А) самий молодий; Б) більш дружній; В) найкрасивіший; Г) дорожчий.7. Правильно утворено форму найвищого ступеня порівняння прикметника у рядку:
Номер слайду 11
Тестування А) Якісні, відносні, присвійні; Б) якісні, повні, присвійні; В) повні та короткі; Г) вищі та найвищі.8. Які є групи слів за значенням:
Номер слайду 12
Тестування А) книжковий, хоробрий; Б) лебединий, теплий; В) мудрий, сміливий; Г) розумний, комп’ютерний.9. Якісними є всі прикметники рядка:
Номер слайду 13
Тестування А) міський, золотий; Б) чоловічий, зміїний; В) пшеничний, учнівський; Г) материн, шкільний.10. Відносними є всі прикметники рядка:
Тестування А) рідний, городній; Б) самотній, червоний; В) приємні, ближчі; Г) високим, яскравим.12. У якому рядку всі прикметники належать до твердої групи:
МОВНА РОЗМИНКА Уставте пропущені букви о, е,є. І група ІІ група Дій…ви́й, ді…́вий, житт…́вий, ма́тч…вий, криштал…́ вий, груш…́вий, тижн…́вий, борщ…ви́й.
Номер слайду 18
СЕРГАН Наталія Віталіївна
Номер слайду 19
“Я – редактор” Кам’янець-Подільський – саме найкраще місто на Україні. Воно менше Києва у три рази. У цьому місті немає метро, тому для мешканців є менш зручнішим. Найбільш цікавішим місцем для туристів є Замковий міст. Його включено до «Книги рекордів України», як саме старіший у країні.
Номер слайду 20
СЕРГАН Наталія Віталіївна
Номер слайду 21
Розподільний акродиктант Запишіть складні прикметники у дві колонки: ті, що пишуться разом, і ті, що пишуться через дефіс. Первісно(общинний), рожево(щокий), англо(американський), сніжно(білий), енерго(ощадний), німецько(український), каро(окий), осінньо(зимовий), рум’яно(лиций). Ключ: із перших літер прочитаєте слово.
Номер слайду 22
СЕРГАН Наталія Віталіївна
Номер слайду 23
Мовна фізкультхвилинка 1. Якісний прикметник – доторкнутися до носа. 2. Відносний прикметник – узятися за вуха. 3. Присвійний прикметник – погладити по голівці.
Номер слайду 24
СЕРГАН Наталія Віталіївна
Номер слайду 25
Тренувальні вправи І група. Розібрати прикметники за будовою. Розкиданий, тонесенький, прикордонний, світло-зеленийІІ група. Утворити ступені порівняння прикметників. Далекий, рідний.
Номер слайду 26
СЕРГАН Наталія Віталіївна
Номер слайду 27
Тренувальні вправи Уставити, де потрібно, пропущену літеру. І група ІІ група Туман…ий, шален…ий, дерев’ян…ий, бджолин…ий, телефон…ий, глин…яний, журавлин…ий, нездолан…ий, осін…ій. товстен…ий. Дібрати короткі форми до прикметників. Дрібний, потрібний, винний, славний
Номер слайду 28
СЕРГАН Наталія Віталіївна
Номер слайду 29
Хто швидше? Від поданих іменників утворити присвійні прикметники. І група. Андрій, Марія, брат, орел, ІІ група. Олексій, Наталя, гуска, Ольга.
Номер слайду 30
СЕРГАН Наталія Віталіївна
Номер слайду 31
Сім чудес України
Номер слайду 32
Рефлексія. Цей урок був…
Номер слайду 33
Домашнє завдання 1. Підготуватися до контрольної роботи з теми “Прикметник” (параграфи 40-50)2. Виконати тестові завдання та дати відповіді на запитання на с. 160-161.