10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація до уроку-узагальнення з теми " Клітина"

Про матеріал
В презентації надано основні форми ігрових завдань для уроку-узагальнення з теми "Клітина"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

КЛІТИНА - УНІВЕРСАЛЬНА ОДИНИЦЯ БУДОВИ ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ Девіз уроку: “ Той, хто грає, той і мислить, бо його душа розбуджена”

Номер слайду 2

Конкурс „Швидкі запитання” Збільшувальні прилади…. Головна частина збільшуваних приладів… Основні царства живих організмів… Одиниця будови всіх живих організмів… Ввів в науку термін „клітина”… Чому мікроскоп називаеться світловим?… Як дізнатись про збільшення мікроскопу?..

Номер слайду 3

Термінологічне лото

Номер слайду 4

Органели клітини Хон-мі-дрії-то Зо-со-лі-ми Лаз-то-ци-ма-п Ор-дя Ти-лас-ди-п Бра-мем-на Лек-ком-п-с Іж-дьл-ог

Номер слайду 5

Органели клітини Мітохондрії Лізосоми Цитоплазма Ядро Пластиди Мембрана Комплекс Гольджі

Номер слайду 6

Підпищи назви основних органел клітини https://learningapps.org/5429597

Номер слайду 7

ПІЗНАЙ КЛІТИНУ

Номер слайду 8

Г Р А “ Впізнай мої ознаки? “ Я – рослинна Я- тваринна клітина клітина 1.Не маю клітинної стінки 2. Маю клітинну стінку 3. Маю вакуолі. 4. Наявні пластиди. 5. Маю органи руху 6. Пластиди відсутні . 7.Живлення гетеротрофне. 8.Відбувається фотосинтез. 9.Маю тільки мембрану. 10. Не маю ядра.   1 5 6 7 9 2 3 4 8

Номер слайду 9

Про яку клітину йде мова? Ми чуємо часто: “Клітина жива!” А як же вона промовляє слова? Як ходить в крамниці, в кіно, в магазин? Чи є для клітин особливий бензин? Тепер я вже знаю: організми – це дім,  де мешкає разом багато клітин. І кожна клітина в цім домі жива, І в кожній клітині ядро - голова. Не треба клітинам ходить в магазин Їх функція – створювати їжу самим. І зайві в розмові усі ці слова…. Хлоропласти в клітині - … жива!

Номер слайду 10

ПІЗНАЙ ОРГАНЕЛИ

Номер слайду 11

«Закінчи речення». 1. У клітині тварин вакуолі з клітинним соком… 2. Тваринна і рослинна клітини мають спільні органели: … 3. Клітинна стінка характерна тільки для… 4. Клітинна стінка рослин має пори, через які… 5. Внутрішній вміст тваринної і рослинної клітин називається… 6. Органела, яка забезпечує клітини енергією,— це… 7. Включення мають… 8. Ядро – це центр….

Номер слайду 12

Гра « Зелена скринька» У національній українській символіці ця рослина уособлює дівочу красу і вроду, жіночість, сімейне благополуччя й достаток. Ця рослина вважалась «весільним деревом» і була обов'язковою учасницею весільного обряду. Нею оздоблювали весільні короваї, весільні рушники, вбрання нареченої, щоб підкреслити її чистоту та дівочу невинність, а також одяг молодого та весільні вінки. Українці відтворюють символи цієї рослини у вишивці на сорочках, рушниках, у розписі посуду, в кованих виробах, у різьбленні, в барельєфному прикрашанні житла, у розписах печей в хатах, гончарних виробах, у гравюрі, а також, в окремому виді української творчості - в писанках.

Номер слайду 13

Калина

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Плоди калини стали символом мужності людей, що віддали своє життя боротьбі за Україну. Тому калина символізує мужність і незламність духу в боротьбі за незалежність рідного краю, благородний порив виборювати свободу й гідність людську. Для українців, що відстоювали загальнонаціональні інтереси, вели непримиренну боротьбу з поневолювачами, девізом стало: -А ми тую червону калину підіймемо, -А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо…

Номер слайду 16

У калини китиці червоні, Білі-білі квіти у калини. Я тримаю китицю червону, А здається – усміх України. Посадіть калину в чистім полі Хай вона освятить час! Вона любить дуже волю, Хай же воля любить нас!

Номер слайду 17

Домашнє завдання: 1.1.Завдання для всього класу. Підручник: повторити матеріал теми 1.2.Індивідуальні та творчі завдання. Скласти казку про клітину. Зробити модель клітини з пластиліну. Підібрати цікаву інформацію про одноклітинних тварин: амебу й евглену зелену.

ppt
Додано
22 жовтня 2019
Переглядів
740
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку