Презентація до уроку " Всеволод Зиновійович Нестайко" для 6 класу

Про матеріал

Презентація до уроку "Всеволод Зиновійович Нестайко" для 6 класу

«Всі болі розтоптаного війною мого дитинства викликали жагуче бажання знову повернутися в те дитинство і спробувати пережити його по-іншому, по-новому, не так, як жилося, а так, як мріялося, - сонячно. Весело, цікаво, з пригодами не трагічними, а комічними, радісними, щасливими".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Всеволод Зиновійович Нестайко

Номер слайду 2

Всеволод Нестайко 30 січня 1930 р. м. Бердичів

Номер слайду 3

Біографічні відомості про В.З. Нестайка Народився Всеволод Зіновійович Нестайко 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині у сім’ї службовця. Батько був дипкур’єром, загинув у 1934 році за кордоном, виконуючи державне завдання (хлопчику тоді було чотири роки). Він вільно володів п’ятьма мовами. В 1993 році мама – вчителька з двома дітьми – переїхала в Київ, де мешкала її сестра, і почала працювати в 56 школі.

Номер слайду 4

Біографічні відомості про В.З. Нестайка В 1941 році одинадцятирічний хлопчик звідав страшні будні війни, окупації, два довгих дитячих роки поневірянь, голоду, страху облав і неволі. Після війни, проштудіювавши самостійно дев’ятий клас, склав екстерном екзамени і закінчив школу із срібною медаллю (була одна четвірка з фізики). З 1947 року Всеволод Нестайко навчається на філологічному факультеті Київського університету. У 1952 році, закінчивши ВУЗ, починає працювати в журналі “Барвінок”. Пізніше він – редактор видавництва “Молодь”, з 1957 року – редактор у видавництві “Веселка”.

Номер слайду 5

«Всі болі розтоптаного війною мого дитинства викликали жагуче бажання знову повернутися в те дитинство і спробувати пережити його по-іншому, по-новому, не так, як жилося, а так, як мріялося, - сонячно. Весело, цікаво, з пригодами не трагічними, а комічними, радісними, щасливими”.

Номер слайду 6

Твори письменника для дітей Перше оповідання для дітей побачило світ у 1954 році в журналі “Барвінок”. А перша збірка “Шурка і Шурко” вийшла 1956 року. Казки для дошкільнят: “В країні сонячних зайчиків” (1956), “Пригоди близнят-козенят” (1972), “Олексій, Веселесик і Жарт-птиця ” (1972).

Номер слайду 7

Твори письменника для дітей Для молодших школярів книги: “Супутник “ЛІРА-3” (1960), “Одиниця з “обманом” (1976), “Незвичайні пригоди в лісовій школі” (1081), “П’ятірка з хвостиком” (1985), Для підлітків – “Надзвичайні пригоди Робінзона Кукурузо...” (1966, 1968), “Пригоди Грицька Половинки” (1978), “Пригоди журавлика” (1979), “Тореадори з Васюківки” (1973, 1980), “Чудеса в Гарбузянах” (1984).

Номер слайду 8

Твори для молодших школярів, підлітків

Номер слайду 9

Пригодницькі повісті, детективи

Номер слайду 10

1979 року книжка “Тореадори з Васюківки” внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена як один із видатних творів сучасної літератури для дітей Г.-Х. Андерсен

Номер слайду 11

Еволюція “Тореадорів…”

Номер слайду 12

Кадри з фільму “Тореадори з Васюківки”

Номер слайду 13

2004 р. “Тореадори з Васюківки ” посіли 1 місце На форумі видавців у Львові (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») в новій редакції. Зустріч В. Нестайка з читачами

Номер слайду 14

“А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” та І. Малкович стали справжніми друзями В. Нестайку

Номер слайду 15

Чарівна Країна сонячних зайчиків…

Номер слайду 16

“Малятко”, “Барвінок” та інші – Нестайко в періодиці

Номер слайду 17

“Піонерія”, “Однокласник” від Нестайка

Номер слайду 18

Творчість Нестайка користується популярністю у широкої аудиторії незалежно від віку, статі та соціального статусу За повість-казку “Незвичайні пригоди у лісовій школі” письменник удостоєний літературної премії імені Лесі України 1982 року. Кінофільм, створений за повістю “Тореадори з Васюківки”, здобув “Гран-Прі” на Міжнародного кінофестивалі у Мюнхені (1968). Кінофільм “Одиниця з “обманом” (за однойменною повістю) отримав премію на Всесоюзному кінофестивалі в Києві (1984) і спеціальний приз на Міжнародному фестивалі у Габрово (1985). 1979 року книжка “Тореадори з Васюківки” внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена як один із видатних творів сучасної літератури для дітей.

Номер слайду 19

У 1988 році видавництво “Веселка” випустило в світ книжку В. Нестайка “Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків”, а в 1990 році – “Слідство триває” та “Таємничий голос за стіною”. У 2004 році на Львівському форумі видавців посіла перше місце книга «Тореадори з Васюківки» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») в новій редакції. А в ще зовсім свіжому рейтингу «Книжки незалежного п'ятнадцятиріччя, які вплинули на український світ», «Тореадорів» визнано однією з семи найкращих книжок у номінації «Дитяче свято».

Номер слайду 20

Всеволод Зиновійович вдома…

Номер слайду 21

Дякую за увагу!

ppt
Додано
16 грудня 2018
Переглядів
342
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку