Подивіться, який текст у нас вийшов. Молодці!Настала весна. Сонечко ярко сяє і гріє землю. Сніг починає танути. На деревах з'являються бруньки. Виглядають з під снігу перші проліски. Можна побачити молоду зелену травичку.{7 DF18680-E054-41 AD-8 BC1-D1 AEF772440 D}Сьогодні на уроці ми поговоримо про рослини навесні
Мати-й-мачуха. На пагорбах, у ярах, по берегах річок з'являються золоті сонечка квіток мати-й-мачухи. Здається, вона так поспішала, що навіть не дочекалася своїх листочків. Маленькі лусочки на стеблинці — це і є її листочки. Великими і лапатими вони стануть улітку. Зверху вони гладенькі, а знизу — пухнасті, м'якенькі й теплі. Саме за це прозвали рослину мати-й-мачуха. Рослина має ще й іншу назву — підбіл звичайний.
Підсніжник. Серед снігу, якого в лісі ще багато, виглядають сніжно-білі підсніжники. Тендітній квітці складно пробитися з-під землі. Тому її молоді листочки, згорнуті в трубочку, мають вістря на верхівці, схоже на спис, що проходить крізь ґрунт і товстий шар опалого листя, сніг. Ось чому квітка не ушкоджується.
Ряст. Важко уявити весняний ліс без бузкового та рожевого рясту з кучерявими квітами, які поширюють навколо стійкий і приємний бузковий аромат. У теплу погоду він цвіте всього лиш кілька днів. Ряст дуже ніжний, швидко в'яне, тому не рвіть його. А крім того, його квіти дуже люблять бджоли, та і людям він приносить користь. З його бульб виготовляють цінні ліки. На жаль, ця медоносна лікарська рослина зникає. Коли напровесні буйно зацвітав ряст, парубки й дівчата ходили в ліс і там топтали ряст, приказуючи: «Топчу, топчу ряст, ряст, Бог здоров'я дасть, дасть». У народі вважали, що «топтати ряст» означає жити, ходити по землі.
Сон - трава. З настанням теплих весняних днів зацвітає сон-трава. Квітка нагадує фіолетову зірку з жовтою цяткою в центрі. Ця квітка закутана у теплий кожушок білястих волосків, які захищають її від холодів. На ніч квітка стуляє пелюстки. Їй не страшний, навіть, колючий мороз. Коли настають теплі дні, квітка розлучається з пухнастою «шубкою»: волоски з пелюсток і стебел опадають. Здавна люди вірили, що покладена під подушку квітка викликає сон, який провіщає долю. Такий сон називають «віщим».
Фіалка запашна. Зацвітає фіалка запашна. Її красиві лілові квітки визирають з кущика темно-зеленого, серцеподібного листя та мають приємний, насичений аромат. У Стародавньому Римі із запашної фіалки виготовляли вино, а в Греції — заспокійливий засіб. З давніх пір відомо, що запашна фіалка володіє лікувальними властивостями. З її пелюсток готують сироп від кашлю, а відвар використовують як ефективний засіб для лікування бронхіту. Квіти фіалки збирають навесні та влітку разом з листям та кореневищами. Усі її частини містять ефірну олію, яку використовують у парфумерії.
Медунка. Можна зустріти в наших лісах й медунку. Цікаво, що на одному стеблі у медунки розміщено квіточки рожевого, малиново-фіолетового та синього кольорів. Тому її ще називають «світлофором». Своїми квітами вона подає сигнали бджолам. Рожеві квіти сигналізують про те, що солодкого соку ще немає; малиново-фіолетові вказують на те, що нектару багато; сині — що його вже немає.
Казка «Як з’явились квіти на землі»Одного разу вкрала Баба Яга Івасика, хотіла, щоб він у неї слугував. Але Івасику вдалося втекти. Добіг він до великої ріки, дивиться, а моста через ріку немає. Звернувся Івасик до Річеньки про допомогу. І повисла над рікою чудова веселка. Перебіг по ній Івасик на той берег. Аж бачить, що Баба Яга за ним женеться і вже майже на середині дивного мостика. Раптом веселка розсипалася на різні кольорові уламки. І зла старуха у річці згинула. Але на місцях де уламочки веселки впали, з'явились маленькі квіточки. А де сліди Баби Ягі залишились , на тому місці отруйні рослини ростуть.