Презентація до уроку з літературного читання за темою " Вступ до розділу. Олександр Олесь. Наші предки — слов’яни "

Про матеріал
Презентація до уроку з літературного читання за темою " Вступ до розділу. Олександр Олесь. Наші предки — слов’яни " за підручником "Українська мова та читання" О. Савченко, І. Красуцька
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Літературне читання4 класrrrrr

Номер слайду 2

Організаційний момент Видумуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним будьІ про кмітливість не забудь!

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Тема уроку. Вступ до розділу. Олександр Олесь. Наші предки — слов’яни . Мета: поглибити знання учнів про історичне минуле нашої держави; продовжити вдосконалювати навички висловлювання власної думки; розвивати мовлення учнів, творчі здібності; збагачувати словниковий запас; формувати компетентності (спілкування рідною мовою, соціальна, громадянська); виховувати зацікавленість до історії нашого народу, бажання її вивчати.

Номер слайду 5

Робота з репродукціями картин

Номер слайду 6

Робота з репродукціями картин

Номер слайду 7

Бесіда. Чи бачили ви репродукції цих картин раніше?Що об’єднує ці репродукції?Що ви знаєте про козаків? Якими вони були? Так, українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни, так і світу. Козаки дивували, та захоплювали, надихали митців на створення своїх шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї. Козаки були сильними, мужніми, розумними, хитрими. Кого та що вони захищали?

Номер слайду 8

А друга — репродукція картини Олени Звягінцевої, сучасної української художниці, «Захисники рідної землі», яку презентували на виставці картин у м. Києві 2015 року. Перша репродукція — це репродукція картини відомого українського художника Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», написана у період з 1889–1896 роки.

Номер слайду 9

Повідомлення теми та мети Козацтво — одна зі сторінок історії нашої держави. Сьогодні ми починаємо вивчати розділ, який має назву «Захоплюємося сторінками історії України», у межах якого продовжимо ознайомлення з історією та звичаями нашої Батьківщини.

Номер слайду 10

Розгляньте інформацію дороговказу. ПОДІЇНЕЗАЛЕЖНІСТЬЄДНІСТЬСПОГАДИКОЗАЧЧИНАЛЮДИГЕРОЇЛІТОПИСИНАДІЯ

Номер слайду 11

Олександр Олесь (Кандиба) народився 5 грудня 1878 року в м. Білопілля Сумської області в чумацько-селянській сім’ї. Олександр Олесь закінчив початкову школу й двокласне училище, а у 15 років (1893) вступив до хліборобської школи у містечку Дергачі неподалік Харкова. Там Олександр брав участь у випуску рукописних журналів «Комета» та «Первоцвіт», у яких з’являються його перші вірші. 1920 року виходить друком його книжка «Княжа Україна», в якій він у поетичній формі переповів історію наших предків. Сьогодні ми прочитаємо уривок з цієї книжки.

Номер слайду 12

Словникова робота. Віче — народні збори. Багно — болотисте місце, трясовина. Тризна — поминальний обід. Праведний — справедливий. Збіжжям — зернові рослини.

Номер слайду 13

Читання твору «Наші предки-слов’яни»

Номер слайду 14

Чи можна визначити головних героїв?Бесіда. До яких почуттів спонукав вас твір? Що вас найбільше вразило? Кого описано в творі?

Номер слайду 15

Читання твору учнями с. 49-51

Номер слайду 16

Фізкультхвилинка

Номер слайду 17

Читання в парах по реченню

Номер слайду 18

Вибіркове читання. Знайди і прочитай рядки, у яких автор описує місце, де жили наші предки. Знайди і прочитай рядки, у яких автор пояснює поняття «рід», «племена», «старший роду». Знайдіть і прочитайте рядки, у яких описується, яким чином обирали князів. Що цінувалося в людини найбільше?

Номер слайду 19

Робота з ілюстраціями с. 50

Номер слайду 20

Бесіда. Яким було життя наших предків? Які звичаї були описані в творі «Наші предки — слов’яни»? На які питання ви сьогодні отримали відповіді?

Номер слайду 21

Рефлексія. Прийом «Дякую»Дякую нашим предкам: вони навчили мене... Дякую нашим предкам: завдяки їм я...

Номер слайду 22

Домашнє завданняс.49-51 вир. чит., відп. на питання

Номер слайду 23

До зустрічі!

pptx
Додано
31 жовтня
Переглядів
608
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку