Презентація до уроку з літературного читання за темою " Іван Крип’якевич. Книги за княжих часів " за підручником "Українська мова та читання" О. Савченко, І. Красуцька
Організаційний момент Видумуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним будьІ про кмітливість не забудь!
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Тема уроку. Іван Крип’якевич. Книги за княжих часів Мета: розширити знання учнів про історію виникнення перших книг; ознайомити із працею відомого історика І. Крип’якевича «Книги за княжих часів»; формувати вміння працювати з науково-популярними текстами; вдосконалювати навички зв’язного мовлення, свідомого, правильного та виразного читання вголос із дотриманням основних норм літературної вимови; формувати компетентності (спілкування рідною мовою, соціальна, громадянська); виховувати любов і дбайливе ставлення до книги, толерантність, усвідомлення, що читання є важливим джерелом знань.
Номер слайду 5
Перевірка домашнього завдання
Номер слайду 6
Відгадування загадки. Щоб знань набиратися, До неї треба частіше звертатися! Допоможе нове дізнатися,З нею можна ким завгодно стати!
Номер слайду 7
Вправа «З’єднай прислів’я»Книги міст у світ. Розум без книги, що птах без Книга корисна, коли її З книгою подружишся, розуму знань. наберешся.крил. читають.
Номер слайду 8
Народна мудрість каже, що друзів ми не вибираємо, їх нам дає доля. Але є друзі, яких справді таки доводиться вибирати. Цими друзями є книги. Спливають століття, змінюються покоління, а книга залишається скарбницею мудрості. Іван Франко про книгу сказав так: Книги — морська глибина, Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч труда мав досить, Дивнії перли виносить. Як ви гадаєте, про які перли йдеться? Яким словом можна замінити в цьому вірші слово «перли»? Ці знання дає нам книга.
Номер слайду 9
Повідомлення теми та мети Сьогодні на уроці ми поглибимо знання про виникнення книги, ознайомимось із працею відомого історика І. Крип’якевича «Книги за княжих часів».
Номер слайду 10
Інформація про автора Іван Крип’якевич — видатний історик України. Свого часу був редактором дитячого журналу «Дзвіночок». Писав оповідання і п’єси для малюків. Працював у гімназії вчителем. Написав «Коротку історію України» — історію для учнів початкових і середніх класів. Він говорив: «Саме в наймолодшому віці дитину треба зацікавити історією рідного краю і основним засобом є книжка».
Номер слайду 11
Словникова робота. Монах — член релігійної громади, який дав обіцянку вести життя відповідно до монастирського статуту, чернець. Сажа — чорна порошкова маса, що утворюється внаслідок спалювання палива в печах, кіптява. Писар — людина, яка професійно займалася переписуванням текстів. Чорнило — водний розчин якого-небудь барвника, що використовується для написання
Номер слайду 12
Читання тексту вчителем
Номер слайду 13
Бесіда. Який це твір за жанром? Що нового ви дізналися із тексту про стародавні книги?
Номер слайду 14
Фізкультхвилинка
Номер слайду 15
Читання твору учнями с. 54
Номер слайду 16
Вибіркове читання. Що треба було робити, щоб мати книгу. Скільки тривало переписування однієї книги? На чому писали книги за княжих часів?Хто зберігав книги?Як прикрашали сторінки рукописних книг?
Номер слайду 17
Вибіркове читання. Хто збирав літописи і де зберігав?Хто був найвідомішим вченим за княжих часів? Ким був Нестор Літописець?Чим він займався з молодих літ?
Номер слайду 18
Що на уроці дізналися нового? Яка головна думка твору?
Номер слайду 19
Рефлексія. Вправа «Навіщо» Навіщо ми читали цей твір? Навіщо автор так назвав твір? Навіщо вибрав саме цей жанр твору? Навіщо автор розповідає нам про ці події?