Презентація до уроку з охорони праці

Про матеріал
В презентаціїї надано інформацію про засоби захисту від шкідливих умов праці
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Соборність України - основа державності!

Номер слайду 3

“Наша єдність – наша зброя”Мета: виховання нацональної свдомостi учнiв ii людської гiдностi, вi пародродженнясткiв духовнiостi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний акт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, готовність захищати її . Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української НародноїРеспубліки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Українавідзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента. України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Я – Західна Україна!Горджуся й радію,Що рідною мовою. Я володію,Шевченковим словом. Умію писати. Слова мелодійніІ вірші складати. Я – Східна Україна!Де все мені в радість: Ліси і садки. Озера й річки,І глибокі ставки,Лани неосяжні,І гори, й долини,Цвіт білосніжний. У лузі калини. В душі моїй солодко. Грає сопілка,Бо я з України,Бо я – українка!Одна Батьківщина, і двох не буває,Місця, де родилися, завжди святі. Хто рідну оселю свою забуває,Той долі не знайде в житті.

Номер слайду 6

22 січня 1990 р. мільйони українців вишикувалися в справжній живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи. 21 січня 1999 р. відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30 грудня 2011 р., відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22 листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на. Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українськіземлі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українськогодержавотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України– Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель,які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовнуконсолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно віднаціональності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальноїнезалежності народу – фундаменту побудови демократичної держави, є запорукоювиживання й існування нації.Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністюукраїнців. Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024“Наша єдність – наша зброя”

Номер слайду 9

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії:проголошення незалежності Української Народної Республики, яке сталося у 1918році, та проголошення Акта Злуки українських земель, що відбулося 1919-го. Проголошення Соборності 22 січня 1919 року, коли Українська Народна. Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в соборнудержаву, увінчало прагнення до єднання українців, розділених кордонамитогочасних імперій. Ця подія повністю руйнує твердження російської пропаганди,буцімто українські землі вперше об’єднав Сталін у 1939 році. Упродовж багатьох десятиліть Акт злуки залишався ідейним імперативомборотьби за незалежну, соборну державу. Після проголошення об’єднання УНР іЗУНР 22 січня 1919 року питання єдності української нації в українській політичнійдумці вже ніколи не ставилося під сумнів.

Номер слайду 10

На початку ХХ століття українці об’єдналися після падіння імперій. Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Томусоборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність будецілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі території, захопленіворогом. Соборність – мета Перемоги. Радянська та російська пропаганда протиставляла українські регіони,нав’язувала уявлення про різні “сорти” українців. Проте в сучасному спротивіросійській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільнійдержаві, яка сама визначає майбутнє. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребуєзгуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. Коли ми, зрізних регіонів, разом працюємо, боремося з окупантами, створюємо знакове іважливе, адже ціль у нас спільна: незалежна, демократична і соборна Україна.Єднаймося!

Номер слайду 11

Набираючи обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ... Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втрачає надію просто зникає…

Номер слайду 12

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918 р. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918 р. у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний об'єднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22 січня 1919 р. він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Номер слайду 13

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

pptx
Додано
19 травня
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку