Причини аварій та правила поведінки в громадському транспорті

Про матеріал
Громадський транспорт в Україні з кожним роком поповнюється новою технікою.  Ми постійно перебуваємо в русі. Робота, домівка, відпочинок, екскурсії – все це вимагає від нас використання різних видів транспорту, переважно, громадського. Користуючись ним, ніколи не потрібно забувати про безпеку. У статті висвітлюються основні причини великої кількості дорожньо-транспортних пригод та їх наслідки. Автор розповідає про правила поведінки, яких потрібно дотримуватися пішоходам та при користуванні громадським транспортом.
Перегляд файлу

ПРИЧИНИ АВАРІЙ ТА ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ

 

Сучасна людина повсякдень користується громадським транспортом : метро,  автобуси, трамваї, тролейбуси щодня везуть і малих, і старших громадян України з раннього ранку і до пізнього вечора в малих і великих містах у всіх потрібних людям напрямках.

Це стало і звичним, і необхідним явищем у нашому житті.

При цьому дехто забуває, що  будь-який транспорт-це явище підвищеного рівня небезпеки.

По місту їздять автобуси, тролейбуси, трамваї, маршрутні таксі, функціонує метро.  Все це-машини, технічні засоби, і вони можуть поламатися або загорітися. Також під час руху стаються аварії на дорозі.

У всіх цих небезпечних ситуаціях можуть постраждати і самі пасажири, і пішоходи.

За даними статистики, найчастіше аварії стаються на громадському транспорті при зіткненні з іншими транспортними засобами під час руху від  технічних поломок, в тому числі від витоку газу і бензину, при різкому гальмуванні, затопленні водою коли транспорт падає у водойму, від ударів електрострумом, під час терористичних актів, при загорянні.

У випадку трамваїв і метро причиною аварії може стати сходження з рейок.

Що стосується метрополітена, то там джерелом небезпеки також є ескалатор. Викликано це можливістю травмування через порушення громадянами правил безпеки, пустощі і натовп.

Аби не отримати травму під час поїздки потрібно дотримуватися простих правил безпеки, порушення яких призводять до нещасних випадків.

Не потрібно втискуватися в дуже переповнений транспорт аби не випасти та не отримати при цьому великі ушкодження, а також аби не стати жертвою кишенькових злодіїв, що з великою охотою використовують ваше бажання поїхати саме таким способом.

Перебуваючи всередині не можна їхати стоячи на підніжці або сходинках чи поруч з вхідними дверима.

У випадку, коли дверима затисло ваш одяг, одразу скажіть водію про це.

Якщо разом з вами знаходяться діти не залишайте їх без контролю: знаходячись в зоні дверей, діти можуть травмувати руки при раптовому їх відкритті.

Заходити і виходити з транспорту можна тільки при його повній зупинці.

В транспорті, якщо ви стоїте потрібно триматися за поручні або спинки сидінь, аби при різкому гальмуванні втримати рівновагу та не впасти і не травмуватися.

Якщо ви помітили, що хтось з пасажирів перевозить гострі чи ріжучі предмети (палиці, парасольки), станьте подалі від них.

Ходити під час руху по салону також небезпечно.

Дотримання цих простих правил допоможе вам уникнути нещасного випадку при користуванні громадським транспортом.

doc
Додано
18 червня
Переглядів
84
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку