Презентація до уроку з теми "Країни Азії"

Про матеріал

Презентація містить теоретичний, ілюстративний та картографічний матеріал про географічне положення, населення, водні ресурси, корисні копалини країн Азії, а також запитання та завдання до теми.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

КРАЇНИ АЗІЇ

Номер слайду 2

Азія — найбільша частина світу. Вона посідає площу в 43,4 млн. км2, що складає приблизно третину всього суходолу Землі. Тут проживає більше половини людства. В Азії виділяють такі регіони: Південно-Західна Азія, Південна Азія, Південно-Східна Азія, Східна Азія, Центральна Азія, Північна Азія. Тут налічується 48 держав

Номер слайду 3

Номер слайду 4

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКАПлоща 43 475 000 км²Площа островів 2 700 000 км²Довжина берегової лінії 69 900 км. Середня висотанад рівнем моря950 Найбільша висотанад рівнем моря (г. Джомолунгма) 8 848 Найменша висотанад рівнем моря-392 м (рівень Мертвого моря)Чисельність населення: 4 117 млн. мешканців. Густота населення:87 осіб/км²

Номер слайду 5

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯАзія відокремлена від Північної Америки Беринґовою протокою, від Африки — Суецьким каналом і Червоним морем, від Європи — протокою Дарданелли, Мармуровим морем, протокою Босфор і Чорним морем; Умовний континентальний кордон з Європою проходить берегом Каспійського моря, річкою Урал (або Емба), східними схилами Уральських гір. 

Номер слайду 6

Більшість країн Азії мають безпосередній вихід до одного з океанів, з протяжною й досить розчленованою береговою лінією. Не мають виходу до моря країни Центральної Азії, а також Афганістан, Непал, Бутан, Монголія, Лаос. Азія — перехрестя важливих морських комунікацій. Більшість морів, заток і проток є жвавими морськими трасами.

Номер слайду 7

Клімат Представлені всі кліматичні пояси Північної півкулі: різноманітні типи клімату: від холодного арктичного до вологого екваторіального

Номер слайду 8

Рельєф Гори: Урало-Монгольського поясу (давні), Альпійсько-Гімалайського та Тихоокеанського поясів (молоді)Рівнини: Велика Китайська, Західносибірська і Туранська низовина та ін.

Номер слайду 9

Гімалаї

Номер слайду 10

Еверест - 8 848 м

Номер слайду 11

Памір

Номер слайду 12

Тянь-Шань

Номер слайду 13

Алтай

Номер слайду 14

Каракорум

Номер слайду 15

Гіндукуш

Номер слайду 16

Тибет

Номер слайду 17

Мертве море (- 420 м)

Номер слайду 18

Води суходолу. В Азії течуть великі повноводні річки. Разом вони несуть більше води, ніж річки будь-якої іншої частини світу. Тільки Азія надсилає свої води в усі океани Землі. Водночас майже 40% площі Азії належить до басейну внутрішнього річкового стоку

Номер слайду 19

Хуанхе

Номер слайду 20

Янцзи

Номер слайду 21

Меконг

Номер слайду 22

Амур

Номер слайду 23

Ганг

Номер слайду 24

Єнісей

Номер слайду 25

Тигр

Номер слайду 26

Євфрат

Номер слайду 27

Байкал

Номер слайду 28

Аральське море

Номер слайду 29

Корисні копалини. Азія займає 1-е місце серед інших континентів за запасами нафти, природного газу, руд олова і самородної сірки, а також з видобутку нафти і олов'яних руд. Вугільна промисловість континенту за рівнем виробництва поступається Північній Америці і Західній Європі, а за концентрацією видобутку, крім них, ще й Австралії і Південній Африці. Нафтогазовидобувний район Західної Азії — найбільший у світі центр з видобутку і експорту нафти; загалом Азія дає близько 45-50% загального видобутку нафти, який здійснюється на сучасному технічному рівні. 

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Населення В Азії постійно зростає кількість жителів. Це зумовлено високим природним приростом, що в більшості країн перевищує 15 осіб на 1000 жителів. Азія має колосальні трудові ресурси. У 26 країнах більше ніж третина людей зайнята в сільському господарстві. Густота населення в Азії коливається в досить великих межах (від 2 осіб/км2 у Центральній та Південно-Західній Азії до 300 осіб/км2 у Східній та Південно-Східній Азії, у Бангладеш — 900 осіб/км2).

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

За виробництвом ВВП Азія є світовим лідером, а за темпами економічного зростання порівнятися з нею не може жоден регіон світу. Лідерами є Японія, Китай, Індія. За виробництвом ВВП (за курсом національної валюти) вони посідають відповідно друге, шосте та одинадцяте місця в світі. На стадії постіндустріального розвитку серед країн Азії знаходяться Японія, Південна Корея, Тайвань, Сінгапур, Кіпр, Ізраїль та Бахрейн. Індустріального розвитку досягли Індія, Китай, нові індустріальні країни «другої хвилі», Туреччина, Іран, Ірак, країни – експортери нафти та газу. Найменш розвинені країни регіону (Афганістан, Монголія, Бірма, М’янма та інші) мають аграрну економіку.

Номер слайду 38

Сільське господарство. Швидкі темпи приросту промислового виробництва значно не вплинули на сільське господарство, в якому зайнята майже половина трудових ресурсів регіону. Перше десятиліття XXI ст. характеризується виробництвом майже половини сільськогосподарської продукції світу в країнах Азії. Більша частина цієї продукції споживається в самому регіоні. Країни Азії є лідерами не тільки за обсягом виробництва основних продовольчих культур, а й за поголів’ям тварин. Лише Китай виробляє чверть сільськогосподарської продукції світу.

Номер слайду 39

Транспорт Транспортна мережа Азії своєрідна, хоча й розвинені усі види транспорту. Довжина транспортних шляхів найбільша, але їхня густота значно нижча загальносвітової, за виключенням розвинених країн регіону. Зовнішню торгівлю регіону забезпечує морський транспорт. Найбільшими портами є Сінгапур (перше місце в світі), Тіба та Нагоя (Японія), Шанхай та Сянган (Китай), Ульсан та Кванджу (Південна Корея).

Номер слайду 40

Порт Сінгапур

Номер слайду 41

В порту Сянґана

Номер слайду 42

Порт Нагоя

Номер слайду 43

Транспорт До складу світової десятки країн-лідерів за величиною морського флоту належать Кіпр, Сінгапур, Китай та Японія. Всередині держав лідерство належить залізничному транспорту, перш за все – в Китаї, Японії та Індії. Своєрідну структуру має транспортна система країн-експортерів нафти та газу. Значну роль у вантажообігу тут має трубопровідний транспорт, а у пасажирообігу – автомобільний. Швидкими темпами розвивається авіаційний транспорт (20 % світових авіаперевезень, що вдвічі більше, ніж 10 років тому).

Номер слайду 44

Місцевий автобус. М'янма

Номер слайду 45

Потяг в Японії

Номер слайду 46

Номер слайду 47

Запитання 1. Назвіть особливості географічного положення Азії.2. Охарактеризуйте ресурсозабезпеченість окремих країн Азії.3. Які приклади впливу природно – ресурсного потенціалу країн Азії на галузеву структуру економіки ви можете навести?4. Які чинники визначають високу густоту населення в Пд. і Пд – Сх Азії?.5. Чому сільське господарство переважає в структурі економіки багатьох країн Азії?

Номер слайду 48

Домашнє завдання. Опрацювати параграф. Позначити на контурній карті країни та столиці АзіїДати відповіді (усно) на запитання

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Кобыляцкая Ольга
  Дякую! Я перший рік викладаю географію, багато часу витрачаю на підготовку. Ви мені допомогли))))
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Туровець Олександр Антонович
  Дуже гарна презентація.! Дякую.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Пойда Альбина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
8 липня 2018
Переглядів
3060
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку