Презентація до уроку з трудової галузі "Мамонтянко Монті"

Про матеріал
Презентація стане в нагоді учителю НУШ в 3 класі під час проведення уроку на тему "Мамонтенятко Монті. Виготовлення аплікації за зразком"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Між минулим і майбутнім. Мамонтянко Монті

Номер слайду 2

Вступне слово учителя. Тисячі і мільйони років тому на різних континентах мешкали доісторичні тварини ,про яких практично нічого не знаємо. Багато з таких цікавих тварин минулого були предками існуючих сучасних тварин. Вивчення загадкового і неповторного доісторичного етапу розвитку життя на Землі одне з найцікавіших.

Номер слайду 3

Я пропоную вам перенестися на багато тисяч мільйонів років назад, для знайомства з тваринами минулого , а саме з МАМОНТАМИ.

Номер слайду 4

Висота: 3,5 м. Довжина бивнів: до 5 м. Маса: 5000-7000 кг. Мамонти добре почували себе в суворому арктичному кліматі завдяки довгій шерсті і запасам підшкірного жиру. Палеонтологи нерідко знаходять в одному місці останки декількох тварин - це означає, що мамонти жили стадами.

Номер слайду 5

Мамонти годувалися лісовими рослинами. Вони зривали і вкладали їжу в рот за допомогою довгого хобота, потім пережовували її щоковими зубами. Зуби мамонтів були подібні до зубів їхніх сучасників - слонів. На півночі, де земля більшу частину року була вкрита снігом, мамонти харчувалися будь-якою доступною рослинністю. Взимку мамонти виживали завдяки великим запасам жиру і вічнозеленим рослинам.

Номер слайду 6

Незважаючи на свій величезний зріст, мамонти були дуже спокійними і абсолютно неагресивними тваринами.    Найбільшу небезпеку для мамонтів являли первісні люди, які полювали на них заради м'яса: вони ловили їх у прикритих зверху гілками та листям ямах-пастках і забивали списами та сокирами. Тушу спійманої тварини первісні люди повністю використовували для своїх потреб: м'ясо і жир з'їдали, а зі шкур виготовляли одяг і покривали ними свої примітивні житла. На думку дослідників, вовки, після людини, були найнебезпечнішими ворогами для мамонтів.

Номер слайду 7

Цікаві факти Найбільш великі особини досягали 4 – 4,5 метрів заввишки, а їх бивні мали довжину до 3,5 м і важили 110 – 130 кг. Викопні останки мамонтів виявлені на півночі Європи, Америки і трохи південніше – на широті Каспійського моря і озера Байкал. Вимерли мамонти десь 44-26 тисяч років тому. Оскільки останки мамонтів знаходяться в гігантських природних холодильниках – в шарах, так званої вічної мерзлоти, то вони дійшли до нас в гарному стані. Вчені мають справу не з окремими скам’янілостями або кількома кістками скелетів, а можуть вивчити навіть кров, м’язи, шерсть цих тварин і визначити також, чим вони харчувалися.

Номер слайду 8

Цікаві факти Зуб мамонта. Бивня мамонта

Номер слайду 9

Пропоную виготовити на уроці трудової галузі аплікацію «Мамонтянко Монті»Оголошення теми уроку

Номер слайду 10

Послідовність виконання1. Підготуй необхідні матеріали та інструменти : коричневі або сірі нетовсті нитки для в’язання, ножиці, клей ПВА, лінійка. Виріж деталі аплікації зі с.15 та фон зі с.17 (фото 1)

Номер слайду 11

Послідовність виконання2. Намотай нитки на лінійку, розріж «намотку» згори та знизу, щоб усі нитки для зображення шерсті мамонта, були завдовжки 2 см. Змасти клеєм частину малюнка та приклей перший ряд ниток (фото 2, 3).

Номер слайду 12

Послідовність виконання3. Нанеси наступний шар клею на 2 см вище і знову приклей нитки (фото 4, 5).

Номер слайду 13

Послідовність виконання4. Повтори дії 4-5, допоки не заповниш нитками тулуб мамонта. Приклей вуха до голови. Розмісти бивні та приклей їх разом з головою. Наклей кілька ниток, щоб зробити киточку хвостика і чубчик на голові.

Номер слайду 14

Повторення правил техніки безпеки

Номер слайду 15

Практична робота

Номер слайду 16

Виставка робіт

pptx
Пов’язані теми
Трудове навчання, 3 клас, Презентації
НУШ
Інкл
Додано
5 листопада
Переглядів
180
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку