Презентація до уроку з трудової галузі "Новорічні прикраси з дроту"

Про матеріал
Презентація до уроку з трудової галузі "Новорічні прикраси з дроту" стане у нагоді учителю НУШ під час проведення уроку за темою у 3 класі .
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Новорічні прикраси з дроту

Номер слайду 2

Цікавинки про ялинкові іграшки. Традиція наряджати ялинку на Різдво з’явилася приблизнов 16 столітті в Європі. Спочатку прикраси були їстівними: яблука, солодощі, наприклад, льодяники, фрукти, печиво та інше. Ролі гірлянд виконували свічки

Номер слайду 3

Цікавинки про ялинкові іграшки. Вважається, що саму традицію прикрашати ялинки іграшками придумав Мартін Лютер ще в XV столітті, але ще 100 років прикрасами служили тільки свічки, а ялинки були дуже маленькими, такими, щоб їх можна було поставити на стіл.

Номер слайду 4

Цікавинки про ялинкові іграшки. Перші новорічні кулі з’явилися пізніше: вони були створені в 1848 році в Німеччині в містечку Лауша. Їх виготовляли з скла, яке було всередині покрита шаром свинцю. З часом замість свинцю стали використовувати нітрат срібла.

Номер слайду 5

Цікавинки про ялинкові іграшки Поступово їстівні прикраси були замінені на вироби з фольги, паперу, вати. Вже у 18 столітті з’явилися прообрази сучасних ялинкових іграшок: позолочені шишки, яєчні шкарлупки, фігурки з латуні.

Номер слайду 6

Цікавинки про ялинкові іграшки. В Україні на початку ХХ століття були дуже популярні бурульки, кулі, намисто, іграшки з тканини, вати і пап’є-маше.

Номер слайду 7

Цікавинки про ялинкові іграшки. У Україні ялинкові іграшки у вигляді фігурок популярніші, ніж закордоном. Прикрашаючи ялинку, там нерідко обходяться одними лише кулями, причому одноколірними (у нас частіше використовують кулі з картинками або пофарбовані в кілька кольорів).

Номер слайду 8

Цікавинки про ялинкові іграшки. У кожної країни є традиційні ялинкові іграшки, а також ті, що обов’язково вішають на щастя. Так, в Німеччині це лускунчик, у країнах Скандинавії — різдвяний козел, у Фінляндії — свічки і прапори, в Бразилії — шматочок бавовни, в США — фігурка ангела, в Японії — вишиті вручну кулі темарі.

Номер слайду 9

Оголошення теми уроку. Прикрашання ялинки – довгоочікуванй момент. А іграшки, виготовлені власноруч, створять святковий настрій та відчуття дива. Виготовимо ялинкові прикраси з дроту. Приготуйте мідний чи алюмінієвий дріт (55-60 см), кольорові намистинки, тонкий дріт для бісероплетіння (70-80 см), кусачки.

Номер слайду 10

Послідовність виконання. Підготуй необхідні матеріали, вибери один із запропонованих шаблонів зі с.35. Для виготовлення ялинки зігни дріт навпіл та приклади його середину до цифри 1. Вигни дріт по контуру шаблона, а вгорі зроби петельку та зафіксуй дріт.

Номер слайду 11

Послідовність виконання. На дерев’яну паличку накрути тоненький дріт, а потім зніми його та трішки розтягни. Обмотай «хвилястим» дротом каркас ялинки.

Номер слайду 12

Послідовність виконання. На тоненький дріт нанижи намистинку і закріпи її. Для цього інший кінець дроту протягни через неї (утворюючи петлю), потім затягни кінці дроту. Послідовно нанизуй намистинки та закріпляй їх.

Номер слайду 13

Послідовність виконання. У довільному напрямку обмотай каркас виробу декоративним дротиком. До петельки прив’яжи нитку.

Номер слайду 14

Правила техніки безпеки

Номер слайду 15

Практична робота та виставка виробів

pptx
Пов’язані теми
Трудове навчання, 3 клас, Презентації
НУШ
Інкл
Додано
18 листопада
Переглядів
436
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку