Презентація до уроку: "Загальна характеристика державної влади".

Про матеріал
Презентація до уроку з курсу Громадянська освіта в 10-их класах на тему: "Загальна характеристика державної влади".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Загальна характеристика державної влади

Номер слайду 2

Мета уроку охарактеризувати поняття влада та її види; удосконалювати уміння учнів працювати зі схемою та навички співпраці в групі; формувати вміння висловлювати власне ставлення до проблеми; виховувати в учнів повагу до органів державної влади.

Номер слайду 3

План 1. Поняття і види влади. 2. Особливості державної влади. 3. Органи державної влади. Загальна характеристика органів законодавчої, виконавчої та судової влади.

Номер слайду 4

Релігійна влада Державнавлада Економічна влада Види влади Сімейна влада

Номер слайду 5

Ознаками державної влади вважають: легітимність (засновується на положеннях права і закону); верховенство (посідає найвище місце у владній ієрархії певного суспіль­ства); суверенність (незалежність від будь-якої влади всередині країни та поза її межами); публічність (здійснюється офіційно, за допомогою спеціально створених органів і установ); політичність (застосовується шляхом вольового впливу на суспільство).

Номер слайду 6

ВИБОРИ; РЕФЕРЕНДУМ; ІНШІ ФОРМИ. Діяльність ВРУ; Діяльність президента України. Форми народовладдя Безпосередня демократія – безпосередня участь народу у прийнятті важливих питань Представницька демократія – вираження волі громадян через обраних ними представників

Номер слайду 7

Вибори – спосіб формування керівних органів Ю що полягає в голосуванні визначених осіб Референдум – форма прямого народовладдя, що полягає у прийнятті громадянами шляхом голосування рішень загальнодержавного та місцевого значення. Інші форми безпосередньої демократії: Загальні збори громадян; Народні законодавчі ініціативи Основні форми народного волевиявлення

Номер слайду 8

Органи державної влади Верховна Рада України

Номер слайду 9

Законодавча влада - це делегована народом своїм представникам у парламенті державна влада, що має виключне право ухвалювати закони

Номер слайду 10

Кабінет Міністрів України

Номер слайду 11

Виконавча влада - це влада, що має право безпосереднього управління державою . Уряд забезпечує виконання законів та інших актів законодавчої влади, є відповідальним перед нею, підзвітним і підконтрольним їй.

Номер слайду 12

Судові органи

Номер слайду 13

Судова влада - це незалежна влада, що охороняє право, виступає арбітром у спорі про право, відправляє правосуддя

Номер слайду 14

Територіальна громада – це жителі села, селища, або міста, об'єднані за місцем проживання. Територіальні громади мають право самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України.

Номер слайду 15

Витяг з Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» : Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад 1. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: … 44) встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

Номер слайду 16

Витяг з Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» : Стаття 59. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування 1. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. 5. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. 11. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Номер слайду 17

Пригадайте Які органи місцевого самоврядування вирішують питання нашого селища? Чи знаєте ви якісь підзаконні акти органів місцевого самоврядування ? Хто є селищним головою ?

Номер слайду 18

Селищний голова – Костиря Андрій Андрійович З 8 квітня 2002 року очолює Селищну раду Нової Маячки Голова асоціації Сільських , селищних голів Цюрупинського району Секретар ради сільських селищних голів при Херсонській Обласній раді

Номер слайду 19

Депутатський корпус

Номер слайду 20

Рішення селищної Ради З метою попередження вчинення правопорушень неповнолітніми , профілактики бездоглядності та безпритульності та інших негативних явищ у підлітковому середовищі рішенням виконавчого комітету № 61 від 28.09.11 р. обмежено перебування дітей до 14 років без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях селища та інших громадських місцях у вечірній час після 22 години в осіннє - весняний період, а у літній період – після 23 години.

Номер слайду 21

Чому міська рада прийняла таке рішення ? У чому намір цього документа (чого хоче досягти таким рішенням міська рада) ?

Номер слайду 22

Домашнє завдання Опрацювати текст підручника Підготуйте невеличке письмове есе «Що я думаю про роль і місце законів у житті суспільства» Знайти або пригадати приклади використання влади різних видів.

ppt
Додано
5 травня 2020
Переглядів
530
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку