Сильвін (хлорид калію) - KCl Широко застосовується в сільському господарстві як калійне добриво. Крім того, служить сировиною для одержання гідроксиду калію та інших сполук калію. Іноді застосовується як добавка до кухонної солі (так звана «сіль з пониженим вмістом натрію»).
Номер слайду 5
Калійна селітра (нітрат калію) - KNO3 сіль сильного гідроксиду калію і сильної азотної кислоти. Білий кристалічний порошок, без запаху. У харчовій промисловості зареєстрована як харчова добавка консервант Е252, а в сільському господартсві застосовують як калійне добриво.
Номер слайду 6
Сульфат калію - K2 SO4 Як добриво володіє наступними перевагами: висока концентрація калію гарна ефективність на всіх видах грунтів і для всіх культур, зменшує лужність ґрунту.
Номер слайду 7
Поташ - К2 СО3 Безбарвна кристалічна речовина. У воді розчиняється добре. Багато поташу міститься в попелі рослин, особливо соняшника (30-40% в перерахунку на K2 O), гречки (25% K2 O), соломи (20% K2 O), берези (5% K2 O), У зв'язку з цим попіл рослин часто використовується як калійні добрива.
Номер слайду 8
Сильвініт (калійна сіль) - KCl * Na. Cl Утворюється при переробці калійних і натрієвих хлоридів. Цінне подвійне добриво, яке забезпечує рослину як калієм так і натрієм одночасно. Застосовують на ґрунтах з пониженою засоленістю.
Номер слайду 9
Калімагнезія - К2 SO4 * Mg. SO4 Калійно-магнієве добриво, яке не містить хлору. Цінним є також вміст сірки, який може сягати 15 %. Застосовується на ґрунтах, які мають низьку забезпеченість магнієм, а також на культурах, що чутливі до шкідливої дії хлору.