Урок музичного мистецтва для 2 класу НУШ, за програмою Р. Б. Шияна. Матеріал уроку розроблено до підручника «Мистецтво» 2 клас, автори: О.Калініченко, Л.Аристова.
Цю музику зустріла випадково -Шукала в творах неймовірну тишу,Яка зникає потім вибухово -І це нарешті в мене дійсно вийшло!Мелодія шаленого кохання -Відверте спілкування скрипки й моря,Спочатку схоже на сумне зітхання,А потім ніби вибухають зорі…Повільно, швидко, потім знов повільно -Звучання експресивне й динамічне,Мелодія струнка, класична й вільна,Глибока емоційно, наче вічність…У звуках скрипки був життя початок -мелодія дитину сповивала,На скрипці грав «як Бог» Вівальді батько. В соборі Марка й оперних виставах…Він готувався до богослужіння,Одержав сан священика, і месу. Мав повне право вести самостійно,Але на довгі роки став маестро…Його сонати залунали всюди,Зачарували навіть серце Баха,«Чотири пори року» знають люди. Чайковського, Вівальді й Гайдна…Весна – святе народження дитини,А літо – символ юності й кохання,Пора осіння – зрілість для людини,А взимку старість – це пора остання…Закохана в мелодію Вівальді,Танцює кров в моєму міокарді… Ольга Шнуренко. Закохана в мелодію Вівальді
Номер слайду 2
Тема уроку: ЗИМОВІ ФАНТАЗІЇ
Номер слайду 3
Антоніо Вівальді1 частина концерту «ЗИМА» з циклу «ПОРИ РОКУ»Увага! Гіперпосилання!Натисніть на зображення!
Номер слайду 4
ОБРОБКА – це «прикрашання» мелодії музичного твору, переклад для виконання на інших музичних інструментах.
Номер слайду 5
«Jingle Bells» (укр. «Дзвін дзвіночків») — найвідоміша та найчастіше виконувана американська різдвяна пісня у світі. Написана Джеймсом Лордом П'єрпойнтом (1822-1893) у 1857 році та вперше опублікована восени того ж року до приуроченого американського національного свята Дня подяки. Пізніше, пісня була пов'язана лише з Різдвяними і Новорічними святами, та була перекладена майже всіма мовами світу. Протягом півтора століття композиція багаторазово переспівувалася різними виконавцями, а її текст постійно змінювався, однак особливу популярність здобула пісня у версії 1940-х років, що вперше виконана Бінгом Кросбі. РИТМІЧНА ХВИЛИНКАУвага! Гіперпосилання! Натисни на малюнок!
Номер слайду 6
Новий вже скоро рік Прийде на наш поріг І щастя повний міх Він принесе для всіх. Зайде у кожен дім І покладе на стіл Чарівні, не прості – Дзвіночки дінь-ділінь. Ті дзвоники добра В передчуттях Різдва Дзеленькають: «Пора Повірити в дива»… Вже впала ночі тінь З-під зоряних склепінь Та чути ніжний дзвін Дзвіночків дінь-ділінь. Увага! Гіперпосилання на відео! Натисни на дзвоники!
Номер слайду 7
МУЗИКОГРАМА
Номер слайду 8
ВОКАЛЬНА РОБОТАУвага! Гіперпосилання на відео! Натисни на картинку!
Номер слайду 9
ЗВОРОТНІЙ ЗВ`ЯЗОКЩо запам'яталось?Що нового дізнались?Що вдавалось найкраще?Який твір хотіли почути ще раз?