Вправа “Впіймай помилку”Електричний струм – це хаотичний рух заряджених частинок. Електричний струм в металах – це впорядкований рух вільних електронів. Речовини за здатністю проводити електричний струм поділяються на провідники та ізолятори. За напрям струму обрано напрям руху електронів. Тіло людини – це хороший провідник струму.
Вправа “Вилучи зайве”Акумулятор, термоелемент, електроскоп,фотоелемент, гальванічний елемент. Протон, нейтрон, атом, електрон. Основні з'єднання провідників? Послідовне, паралельне, зірочка. Найпростіше електричне коло складається з: вимикача,споживача електричної енергії,з'єднувальних проводів,джерела струму,резистора.
Вимірювання електричних величин. Установити, для вимірювання якої фізичної величини використовується прилад. Установити, на яке максимальне значення вимірювальної величини розрахований прилад. Перевищення - зіпсує прилад. Установити, для якого струму можна використати. Постійного – тобто струм, який не змінює свого напрямку «- »Визначити ціну поділки шкали приладу. Визначити, яке значення вимірювальної величини показує прилад.
При дослідженні природної електрики……загинув російський вчений і соратник М. Ломоносова Г. Ріхман. Він намагався виміряти величину електричного заряду, який виникає під час грози. Блискавка вдарила в металеву жердину, встановлену вертикально в пристрої Ріхмана. Сам Ломоносов так писав у повідомленні про побачене: «Перший удар від лляної нитки потрапив у голову – там червоно - вишнева пляма, а вийшла з нього електрична сила через ноги. Ноги й пальці сині, черевик розірваний, але не пропалений». Для допитливих
Цікаві факти про блискавку • Спалах блискавки товщиною в кілька сантиметрів має енергію, достатню, щоб запалити 1 000 000 електричних лампочок по 100 Ват. • Вдаряючи в піщаний грунт, блискавка сприяє утворенню скла. Після грози в піску можна знайти смужки скла. • Енергія грозової хмари розміром 10х10 км і висотою 5 км приблизно дорівнює енергії атомної бомби, скинутої на Хіросіму. Температура блискавки може досягати більше ніж 27 000 градусів за Цельсієм. Це в п’ять разів гарячіше, ніж поверхня Сонця.