Дану розробку можна використати як частину позакласного заходу з біології у 6 класі чи елемент уроку природознавства 3-5 класів. Також можна використати матеріал на виховній годині.
Хліб - усьому голова. А чи замислювалися Ви, чому саме хліб? Чому так високо цінувався та вшановувався хліб у всі часи у всіх народів? На ці та інші запитання ми спробуємо дати відповідь у нашій вікторині.
Номер слайду 3
Колосок Він виріс із зерниночки, З тоненької билиночки. Вітри блакитні віяли, А хмарки дощик сіяли. Волоссячко пишається, На сонці наливається, І під вітрами буйними Шумить, шумить воно. Ой, буде втіха кожному, Хто виростив і виходив Це золоте зерно!
Номер слайду 4
Хліб Тільки – но з печі, Скоринка в золі – Свіжа хлібина Лежить на столі. День розпочався З цієї хлібини... В ній наш достаток, Могутність країни, Наших морів Не стривожена синь, Шлях до зірок У космічну глибінь. Кажуть в народі Правдиві слова: Хліб – годувальник – Всьому голова!
Номер слайду 5
Українська народна легенда "Хліб і золото"
Номер слайду 6
Загадки Одне кинув - жменю зібрав Восени лягло, взимку спало, Навесні зійшло, а влітку вусатим стало
Номер слайду 7
Зерно
Номер слайду 8
Тисяча братів одним поясом підперезані
Номер слайду 9
Сніп
Номер слайду 10
Ноги на полі, Тіло в стодолі, А голова на столі.
Номер слайду 11
Пшениця
Номер слайду 12
Що два тижні зелениться, Що два тижні колоситься, За два тижні одцвітає, Ще два тижні наливає І два тижні підсихає?
Номер слайду 13
Жито
Номер слайду 14
У борг зерно візьме - Паляницю поверне. Море безкрає Золотом сяє, Котить поволі Хвилі шовкові.
Номер слайду 15
Пшеничне поле
Номер слайду 16
З поля зжинають, У млині перетирають, В печі гублять, Клянуться, що люблять. В кожнім місті і селі Головний він на столі.
Номер слайду 17
Хліб
Номер слайду 18
Як навколо об'їси - Серединки не проси. Ми такі гостинці - Дірка в серединці.
Номер слайду 19
Бублики
Номер слайду 20
Що це за пан - З тіста жупан, Сиджу у жупані, Сам у сметані.
Номер слайду 21
Вареник
Номер слайду 22
Їх любить кожен, На сонце схожі, Смачнющі оці Тоненькі...
Номер слайду 23
Млинці
Номер слайду 24
Їх цінують за начинку. В них ховають сир, родзинки, Сливи, яблука і мак, Різні овочі на смак. Як же зветься цей дружок) Відгадали? ...
Номер слайду 25
Пиріжки
Номер слайду 26
ВІД ЗЕРНИНИ – ДО ХЛІБИНИ
Номер слайду 27
Цікаво про хліб У музеї швейцарського міста Цюриха зберігається коржик, спечений близько шести тисяч років тому. Його знайшли при розкопках будівель на палях на місці висохлого озера.
Номер слайду 28
У давнину в останній день жнив у село приносили прикрашений стрічками сніп і зберігали його цілу зиму як запоруку майбутнього врожаю.
Номер слайду 29
У давнину хліб оздоблювали насічками, рисунками. Найчастіше на хлібі зображали зерна, бойовий лук, стріли. Стріли і лук - захисники хлібного поля.
Номер слайду 30
З одного зернятка пшениці можна одержати близько двадцяти міліграмів борошна. А для приготування одного батона треба змолоти приблизно десять тисяч зернят.
Номер слайду 31
Хлібне дерево Серед тропічних лісів Азії, в Африці, на Мадагаскарі ростуть хлібні дерева, що відіграють велику роль у харчуванні населення. Плоди хлібного дерева їдять у сирому, вареному, печеному вигляді.
Номер слайду 32
Правила хорошого тону: хліб береться не виделкою, а руками; хліб ножем краще не різати, а відламувати маленькими шматочками;
Номер слайду 33
за бажанням маленькі шматочки хліба можна намащувати маслом, при цьому масло беремо помалу з масельнички на край власної тарілки; що бутерброд було зручніше їсти, його розрізають в своїй тарілці, користуючись виделкою та ножем.
Номер слайду 34
Хліб - один з основних продуктів харчування людини.Потреба в ньому становить від 300 до 500 г на добу, залежно від віку людини, характеру праці. Цінність хліба в тому, що він містить майже всі поживні речовини, необхідні людині.