Презентація до позакласного заходу засідання екологічного клубу "Мовою математики про навколишній світ", яка ілюструє хід проведення гри та містить цікаві матеріали, завдання для виконання гравцям та вболівальникам.
«Людина стала людиною, коли почула шепіт листя, пісню коника, дзюрчання весняного струмка, легіт срібних дзвіночків, жайворонка в бездонному літньому небі, шурхіт хуртовини за вікном, ласкавий плюскіт води й урочисту тишу ночі, - почула, і затамувавши подих, слухає сотні і тисячі літ цю чудесну музику життя.»
ЕКОЛОГІЯ – це наука про навколишнє середовище, людину, її взаємодію із цим середовищем і шляхи забезпечення умов для її життя. Сучасна екологія – це наукова база для розробки стратегії і тактики поведінки людства. Її закони навчають, що людина є частиною природи і своїм існуванням залежить від функціонування природних систем.
Математика говорить цифрами , а іноді страшними. За 1 годину на нашій планеті:100 людей вмирають від отруєнь водою;1700 акрів родючої землі становиться пустинею;200 дітей вмирають від голоду ;55 людей отруюються та вмирають від пестицидів та інших хімічних речовин;2000 т кислотних дощів випадає в північній півкулі;5-6 видів рослин або тварин зникають.
Спалювання нафти, вугілля і природного газу привело до того, що за останні 150 років вміст вуглекислого газу в повітрі зріс на 25%. Бурхлива автомобілізація у великих містах України спричиняє 60% шкідливих викидів в атмосферу У пило-газових викидах підприємств міститься понад 1400 шкідливих для людей і тварин хімічних речовин
ЦИФРИ ГОВОРЯТЬ ! Сьогодні в Україні найбільш забруднена серед усіх країн СНД атмосфера. На 40% нашої території рівень забрудненості в 2-3 рази вищий, ніж в Європі. На кожного жителя припадає понад 90 кг усіх викидів у атмосферу. Розподілрегіонів. України запоказником екологічноїнебезпеки
Лише за останні роки здійснено близько 40 спроб поховати на території України токсичні речовини :- 230 т промислових відходів, - понад 100 т хімікатів, непридатних для використання, - 390 т пластикових упаковок. В Україні накопичилась велика кількість відходів —близько 500 кг(!) на одного жителя .
У 1982 році в Україні прийнято Закон про “ Червону книгу”. Зараз до неї занесено 800 видів рослин і тварин з метою їх охорони і збереження, оскільки їм загрожує вимирання або знищення через людську діяльність. До Червоної книги України занесено :382 види тварин429 видів рослин30 видів грибів17 видів водоростей27 видів лишайників
Тварини занесені до “Червоної книги України”Малий герб нашої країни-тризуб є стилізованим зображенням сокола-сапсана під час нападу на здобич. Чисельність пелікана рожевого зменшується через скорочення придатних для гніздування місць внаслідок інтенсивного освоєнняводойм. В Україні залишилось лише 200 зубрів.
АСКАНІЯ - НОВАПерший заповідник України – єдина збережена ділянка південних степів Європи. Заснував його у 1889 році у своєму маєтку поміщик Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн. Там почали розмножувати коней Пржевальського та зубрів, які на той час майже зникли у природі. Площа заповідника – 33307,6 га. До складу біосферного заповідника входять дендропарк та зоопарк.
1. Як ваша сім´я збирає побутові відходи ?2. Які речі не можна викидати у звичайні контейнери ? Куди їх треба віднести ?3. Як можна використати опале листя для вирощування квітників на подвір'ї школи ?3. Чи можуть люди жити без навколишньої природи ?4. Яку участь ти береш в охороні природи ?
Жодна людська істота не може стояти осторонь проблем навколишнього середовища, оскільки всі ми – частина природного світу і залежимо від нашого довкілля, як і воно залежить від нас. Етичні правила поводження на Землі: Люби і шануй Землю, яка благословляє життя і управляє ним;Не почувайся вищим за інші живі істоти й не поводься так, щоб вони зникали;Будь вдячним тваринам і рослинам за їжу, яку вони тобі дають;Не обкрадай майбутні покоління, виснажуючи і забруднюючи Землю.