Презентація до виступу на районному методичному об'єднанні вчителів української мови та літератури: "Огляд діагностичних тестів як освітнього ресурсу"

Про матеріал
Презентація до виступу на районному методичному об'єднанні вчителів української мови та літератури: "Огляд діагностичних тестів як освітнього ресурсу" Презентація до виступу на районному методичному об'єднанні вчителів української мови та літератури: "Огляд діагностичних тестів як освітнього ресурсу"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Огляд діагностичних тестів як освітнього ресурсу

Номер слайду 2

...основні чинники втрат у результатах навчання — це обмежений доступ до освітнього процесу, втрати у навчальному часі та матеріально-технічному забезпеченні, погіршення психологічного стану учасників освітнього процесу та зміни у контингенті вчителів та учнів.

Номер слайду 3

Діагностичне тестування складається із двох блоків – первинного та вторинного. Первинне тестування варто пройти разом із учнями, щоб з’ясувати, які є прогалини з тих чи тих тем. Після проходження тесту учень не тільки отримає загальний результат, але й перелік тем, де були допущені помилки, а також матеріали для опрацювання, які допоможуть розібратися у цих темах і надолужити освітні втрати.

Номер слайду 4

Водночас діагностичні тести можна застосовувати і наприкінці навчального року у тих класах, матеріали яких винесено в тести. Наприклад, тести з української мови за курс 3-4 класу можна застосувати і наприкінці 4 класу, за курс 5-6 класу - наприкінці 6-го, а за курс 7-8 - наприкінці 8 класу. Такий підхід допоможе зрозуміти, чи готові учні продовжувати навчання на наступних рівнях загальної середньої освіти – у 5, 7 та 9 класах, чи мають ще працювати над виявленими прогалинами.

Номер слайду 5

Діагностичні матеріали укладені так, що їх використання дозволяє перевірити компетентності учнів з визначених змістових ліній і надати рекомендації щодо опрацювання певних матеріалів.

Номер слайду 6

Як організуватидіагностичне тестування

Номер слайду 7

Кабінет вчителя – інструмент на платформі ВШО для організації роботи з учнями та ученицями та відстеження їхнього прогресу у навчанні.--->* Введіть логін та пароль на платформі ВШО, оберіть пункт меню Мій кабінет. На першій вкладці «Інструкція» Ви маєте змогу переглянути відео з інструкцією щодо використання кабінету вчителя (відео лишиться доступним для перегляду і надалі в разі виникнення питань).--->Оберіть позначку, що ви ознайомились з відео, та натисніть Розпочати.

Номер слайду 8

Наступний крок – це створення власної копії курсу.--->Перейдіть до вкладки «Запросити учнів та учениць» на курс та оберіть клас, предмет та курс з діагностичним тестуванням з обраного предмету.--->Підтвердіть свій вибір – натисніть Готово. Далі буде відбуватися копіювання курсу на платформі ВШО, що може зайняти певний час.

Номер слайду 9

Щоб запросити учнів та учениць до тесту, через кому в рядок введіть адреси електронних скриньок, які були вказані під час реєстрації на платформі ВШО. Зверніть увагу, щоби було обрано позначку «Надіслати сповіщення на електронну пошту»

Номер слайду 10

Перед початком тестування учні/учениці можуть ознайомитись з інструкцією до тестування. У всіх завданнях учні можуть обрати правильну відповідь, натиснувши курсором на засічку ліворуч від нього. Для того, щоб відповідь було зараховано, необхідно після кожного завдання натиснути кнопку Надіслати. За потреби відповідь можна змінити, учні можуть позначити новий варіант відповіді та знову натиснути кнопку Надіслати. Тест складається з кількох частин. Можна пройти спочатку одну частину тесту, а через певний час – іншу. Результати виконання тестових завдань кожної частини будуть відображені на вкладці «Прогрес». На виконання всіх завдань відведено час, який ви можете фіксувати самостійно.

Номер слайду 11

Після проходження учнями тесту автоматично формуються звіти двох видів — індивідуальний звіт для кожного учня у форматі .pdf та загальний звіт за результатами класу — для вчителя у форматі .xlsx з можливістю завантаження. Відповідно до тестових завдань у звіті представлено теми, в яких учні припустилися помилок, і запропоновано рекомендації для усунення освітніх втрат (покликання на відеоуроки на платформі ВШО, конкрентні розділи/параграфи з теоретичним матеріалом та вправами у підручнику).

Номер слайду 12

Учні та вчителі мають зареєструватися на платформі ВШО у відповідній ролі для проходження тестування. Для перегляду звітів (для кожного учня чи класу) вчителю буде зручно зібрати їх в класи відповідно до структури закладу освіти та року навчання (наприклад, 5-А 2022-2023, 9-В 2022-2023). Тестування для кожного предмету може складатися з різної кількості підтестів. Для кожного з них є інструкція – акцентуйте на цьому увагуучнів. У ній зазначено рекомендований час для проходження тестування. Ці частини можна проходити як послідовно у часі, так і окремо.

Номер слайду 13

Коли доцільно використовувати діагностичне тестування?Тестування, наприклад, з української мови за курс 3-4 класу можна провести наприкінці 4-го класу, та/або на початку 5-го. Відповідно, тестування за курс 8 класу – наприкінці 8 класу, та/або на початку 9 класу. З інших предметів таким самим способом.

Номер слайду 14

Як використовувати тести під час навчання в класі та дистанційного навчання? Тестування можна провести в звичайному класі під час очного навчання, якщо є наявні переносні пристрої, або у комп’ютерному класі. Можна рекомендувати учням пройти його вдома. Під час дистанційного навчання можна пройти під час онлайн уроку або в інший час

Номер слайду 15

Результатом діагностичного тестування є виявлення прогалин у знаннях учнів для подальшого їх ліквідування. Звіт буде представлено переліком тем, які потрібно додатково опрацювати, та відповідних до них покликань на відео на платформі ВШО та матеріали у підручниках. Оцінка не передбачена діагностичним тестуванням – за результатом тестування буде визначено рівень досягнень: високий, середній, або достатній. Ви, як учитель, маєте академічну свободу самостійно обирати, яку діяльність на уроці ви можете оцінити. Рішення за вами.

Номер слайду 16

За допомогою діагностичних тестів є можливим перевірити наявність втрат і освітніх розривів та провести корекційну роботу. Для учнів буде перевагою виявити їх і вчасно подолати. Діагностувальна робота стосується певної теми чи підсумків семестру, діагностичне тестування на ВШО має глобальний характер – ним охоплено весь матеріал 3-4 класу, але воно не є заміною ДПА. Виявлені освітні прогалини будуть представлені переліком тем, які потрібно додатково опрацювати, та відповідних до них відео на платформі ВШО, вправ у підручниках. Відповідно до загального звіту ви зможете побачити, в яких темах які учні припустилися помилок. Виявлені прогалини ви можете опрацювати з учнями індивідуально, в малих групах або всім класом. Звичайно, учні можуть і самостійно їх надолужити.

Номер слайду 17

Які теми включено до діагностичного тестування Українська мова за курс 5-6 класів. Орфографія. Правопис літер, що позначають ненаголошені голосні [е], [и] в коренях слів. Орфограми -ТЬСЯ, -ШСЯ в дієсловах. Подвоєння букв на позначення подовжених м’яких приголосних і збігу однакових приголосних звуків. Правила вживання апострофа. Правила вживання м’якого знака (знака м’якшення). Правопис префіксів З- / С-. Правопис префіксів ПРЕ- / ПРИ- / ПРІ-. Правопис префіксів РОЗ-, БЕЗ-. Правопис частки НЕ, зокрема з дієсловами. Правопис найуживаніших прислівників. Правопис великої літери. Морфологія Іменник. Загальні уявлення про відмінювання іменників (без уваги до відмін, до груп). Рід іменників. Прикметник. Числівник. Загальні уявлення про відмінювання числівників (читання числових виразів). Займенник. Особові займенники. Відмінювання особових займенників (за зразком). Прислівник. Незмінна частина мови. Дієслово. Форми часу в дієсловах. Форми особи в теперішньому та майбутньому часах. Форми роду в минулому часі. Неозначена форма дієслова. Службові частини мови. Сполучник. Прийменник. Роль прийменника в реченні. Значущі частини слова. Спільнокореневі слова.

Номер слайду 18

Вдалого користування!

pptx
Додано
9 січня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку