Презентація до заняття з психологом "У світі емоцій".

Про матеріал
Презентація для просвітницького заняття з теми "У світі емоцій". Цільова аудиторія (учні 4-6 класів, а також діти з особливими освітніми потребами 2-3 рівня підтримки).
Перегляд файлу

image

image

image                          Емоція    -    емоційний    процес,    що

показує наше ставлення до ситуацій, які

відбуваються           зараз        або        будуть

відбуватися у майбутньому.

image

imageПозитивні емоції - задоволення, радість, захват, замилування, самовдоволення, упевненість, задоволеність собою, повага, довіра, симпатія, ніжність, любов, подяка, спокійна совість, полегшення, безпека.

image

imageНегативні емоції — горе (скорбота), невдоволення, туга, сум, нудьга, розпач, засмучення, тривога, переляк, страх, жах, жалість, жаль, розчарування, образа, гнів, презирство, обурення, гордість, ворожість, заздрість, ненависть, злість, ревнощі, сумнів, розгубленість, сором, відраза.

Гра «Позитивні та негативні емоції»

https://learningapps.org/6861994                            image

ВПРАВА «ВУЛКАН»

Інструкція: Намалюйте вулкан

imageЯк справляється вулкан з лавою, яка всередині нього?

     Чи любить     вулкан накопичувати лаву,   або любить вивергатися часто і з захопленням?

Що може трапитися при виверженні з усім, що навколо вулкана.

Спробуйте знайти способи виверження лави, найбільш безпечні як для самого вулкана.

image

Науковці виділяють 10 основних (базових) емоцій:

     imageРадість

     Подив

     Печаль

     Гнів

     Відраза

     Презирство

     Страх

     Сором

     Інтерес

     Провина


image


image

Емоція радості переживається як стан задоволення і насолоди життям, як почуття задоволеності собою, іншими людьми і навколишнім світом. Часто супроводжується відчуттям припливу сил, розширення можливостей та оптимізму.

image


image


image

image image

Подив досить близький до емоції інтересу. Виникає в аналогічних ситуаціях новизни, незвичайності і суперечливості. Однак є досить швидкоплинною емоцією. Виступає як сильний пізнавальний мотив, що спонукає до відповідних дії: з'ясувати, дізнатися, уточнити, упевнитися і т.д.

image


image


image

Емоція печалі за знаком протилежна емоції радості. Виникає в ситуаціях страждання позбавлення або обмеження можливостей задоволення основних життєвих потреб, при втраті близьких людей. Страждання має дуже серйозні наслідки для людини і є одним з найважливіших умов духовного розвитку.

image


image


image

Емоція гніву виникає у відповідь на перешкоду в досягненні людиною цілей, а також у ситуаціях, що обмежують можливості самореалізації. Серед причин гніву може бути особиста образа і приниження людини або його близьких , обман, руйнування стану радості. Гнів породжує прилив сил і непереборне бажання розправитися з кривдником. Сильний гнів може перерости в стан люті. У цьому випадку людина втрачає самоконтроль і можливість свідомо керувати своїми діями. Найчастіше гнів буває спрямований на інших людей. Однак він може бути спрямований і на самого себе.

image


image


image

Емоція відрази виникає по відношенню до ситуацій або людей. Вони сприймаються як потворні, огидні. Це можуть бути вчинки, думки і бажання людей, конкретні предмети. Емоція відрази породжує бажання змінити відповідний об'єкт (поліпшити,

удосконалити), знищити його або бути від нього подалі.

image


image


image

Емоція презирства по своїй суті відповідає емоції відрази. Однак виникає вона тільки по відношенню до людей, коли їх поведінка, думки, вчинки не відповідають нашим цінностям та переконанням. При цьому він відчуває почуття переваги,

гордості і бажання відсторонитися від цієї людини.

image


image


image

Емоція страху виникає в ситуаціях небезпеки та загрози фізичному або особистому існуванню людини. Залежно від ступеня цієї загрози вона може переживати як стан невпевненості, тривоги, передчуття біди, незахищеності, небезпеки, сильного жаху, що переходить у неконтрольований стан. Здатність подолати свій страх розцінюється як сила і сміливість людини.

image


image


image

image image

Емоція сорому виникає в ситуаціях, коли людина вважає, що її вчинки, думки, бажання, особисті якості, особливості зовнішнього вигляду дуже відрізняються від інших людей. Особливо гостро це переживається на фоні порівняння себе з іншими (більшістю інших, значущих інших ). При цьому суб'єкт людина може відчувати себе поганою, безпорадною, маленькою, слабкою, непривабливою, невдахою. Йому здається, що всі бачать його недоліки і зневажають його. Тому він відчуває гостре бажання усамітнитися, зникнути, «провалитися крізь землю». Легка форма сорому представляється як стан сором'язливості. Сором паралізує роботу інтелекту, робить сильний вплив на дії і вчинки людини, захоплює свідомість, активізує захисні механізми особистості.

image


image

Інтерес - переживається як почуття цікавості по відношенню до чогось або комусь, як бажання досліджувати, дізнатися, розширити свій кругозір, втрутитися в події. Емоція інтересу виникає в ситуаціях, коли людина зіштовхується з чимось незвичайним, новим та незнайомим для неї.

image


image


image

Емоція провини виникає в ситуаціях, коли людина усвідомлює свою причетність або відповідальність за шкоду, страждання, невдачі, незручності і негаразди інших людей. При цьому він відчуває почуття каяття і засудження самого себе (не встиг, не зміг, не попередив), бажання спокутувати свою вину (допомогти потерпілому, попросити вибачення, порозумітися). Здатність взяти на себе відповідальність за власні вчинки, пережити почуття провини і спокутувати провину є одним з найважливіших дорослої особистості.

image

ГРА «ВГАДАЙ ЕМОЦІЮ ТА ПОЧУТТЯ»

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

ВЧИМОСЬ КЕРУВАТИ ЕМОЦІЯМИ

image

Розумію, а отже керую

image

Вдих та видих

image

image

У спокійному тілі – спокійний дух

image

Вправа «Врятуй пташеня»

imageУявіть, що ви тримаєте у руках маленьке беззахисне пташеня. Обережно стуліть долоні, зігрійте його своїм подихом, прикладіть до грудей, віддайте йому часточку свого тепла. Обережно розкрийте долоні і подивіться, як воно розправило крильця, злетіло високо у небо і радісно заспівало. Усміхніться йому і побажайте всього найкращого. Озерніться навколо і побажайте гарного дня своїм друзям і самим собі.

imageРефлексія


image


image

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

pdf
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Інкл
Додано
16 січня 2023
Переглядів
1032
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку