Допоможемо зимуючим птахам!Ми друзі і вірні, і щирі, Бо ми бережем повсякчас. Пташок, що літають у вирійІ тих, що зимують у нас!Виконала: керівник гуртка “Юні друзі пироди”Випирайло Н. О.
Номер слайду 2
Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають значно дуже багато енергії, що отримують з їжі.
Номер слайду 3
Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх підходящим кормом.
Номер слайду 4
Хліб у вигляді крихт буде доречним майже для всіх видів птахів. Важливо використовувати подрібнений черствий хліб. Свіжий на холоді замерзає і птахи не зможуть з ним нічого зробити. Не варто залишати хліб великими скибками - пернаті з ним не впораються.
Номер слайду 5
Станція «Загадкова»Де тільки ми не зустрічаємо птахів? У лісі і в полі, в горах і по берегах річок, в парку і на рідному подвір’ї. Ми так звикли до них, що часом нам починає здаватися, ніби добре ми їх знаємо. А чи справді це так? Зараз ми спробуємо це перевірити
Номер слайду 6
Станція “Пташиний пазл”
Номер слайду 7
Станція «Птахи - синоптики» Як спостерігати за птахами в природі? «А навіщо за ними спостерігати?» – можливо, спитає дехто з вас. Відповідаємо, щоб знати їх не тільки з книжок, а, зустрівши, пізнавати, як добрих знайомих, розуміти їхню поведінку, правильно ставитися до них. Спостерігати за птахами корисно і тому що птахи справжні синоптики.
Номер слайду 8
Станція «Пташине меню»
Номер слайду 9
Сало, м'ясо, маргарин дуже люблять синиці, повзики і деякі інші види птахів. Але варто пам'ятати, що птахам можна пропонувати тільки несолоне сало або м'ясо. Шматочки сала нанизуються на мотузку, яка вішається на гілках дерев таким чином, щоб вона не дісталася воронам та сорокам, а також кішкам.
Номер слайду 10
Горобина, бузина, калина та глід приваблюють найкрасивіших зимових відвідувачів годівниць – дроздів і омелюхів Охоче ласують ними і снігурі , але на відміну від попередніх видів їдять не ягоди, а кісточки. Плоди потрібно заготовити і висушити заздалегідь, з осені.
Номер слайду 11
Насіння клена та ясена (крилатки). Велика їх частина облітає з дерев восени і стають недоступними для птахів. Крилатки збирають восени і вивішують на годівниці. Їх люблять поїдати снігурі, омелюхи і деякі інші відвідувачі пташиних їдалень.
Номер слайду 12
Шишки, жолуді, горіхи служать основою зимового раціону дятлів і шишкарів. Сойки з осені роблять запаси жолудів, ховаючи їх в затишних місцях. Пернаті радо поласують такими гостинцями.
Номер слайду 13
Зерно кукурудзи, насіння кавуна, дині, гарбуза та кабачків. Іноді варто просто не викидати те, що нам не треба. Коли їсте кавуни та дині, зберіть і висушіть насіння. Взимку його будуть із задоволенням їсти синиці. Важливо, щоб насіння гарбуза було не смаженим, добре ледь-ледь розчавити його пляшкою чи качалкою.
Номер слайду 14
Насіння бур’янів - лободи, кропиви, кінського щавлю, лопуха - чудово підходить для підгодівлі снігурів та інших зерноїдних. Це найдешевший і дуже корисний корм. Рослини краще зберігати пучками у підвішеному вигляді, а зимою встромити у сніг поряд з годівничкою.
Номер слайду 15
Смаколи. Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. А ще більший сюрприз для птахів, якщо вони будуть червивими. У травні – червні можна наловити травневих, червневих хрущів, які масово літають у вечірні години або інших комах.
Номер слайду 16
Сухі комахи взимку – це свято для багатьох пернатих. Підійдуть також: зварене круто і натерте на тертці яйце, шматочки сирої яловичини, сир, порізане на скибочки яблуко, ягоди з компоту тощо.
Номер слайду 17
На час гніздового періоду непогано помістити в годівниці кальцієву підгодівлю, яку зазвичай дають домашнім птахам: шкаралупа курячих яєць або шматки штукатурки.
Номер слайду 18
Заборонено: Не можна підгодовувати пернатих смаженої, гострої, жирної, кислої або зіпсованої їжею. Важливо розуміти, що птахи рідко гинуть саме через отруєння, але воно веде до ослаблення організму птиці та її захворюванню, що врешті-решт може привести її до смерті.
Номер слайду 19
Заборонено: Чорний свіжий хліб викликає бродіння і заворот кишок, що призводить до подальшої смерті птахів. Солона їжа - сухарики, насіння, солоне сало – сприяє накопичення солі в організмі птахів викликає отруєння та подальшу загибель.
Номер слайду 20
Заборонено: Цитрусові (апельсини і лимони), а також шкірка бананів. Пшоно також не рекомендується птахам. На відміну від проса, пшоно позбавлене оболонки, що призводить до окиснення жирів на його поверхні, появи токсичних речовин, хвороботворних організмів.
Номер слайду 21
Важливо пам’ятати, що це лише підгодівля – птахи отримують від людини лише частину необхідної їжі, а решту свого раціону повинні знаходити самостійно в природі.
Номер слайду 22
Станція «Годівнички»До виготовлення "їдалень" для птахів можна підійти креативно, але варто пам’ятати, що годівниці обов'язково повинна мати дах, інакше корм може бути засипаний снігом або залитий дощем і стати непридатним для використання.
Номер слайду 23
Станція «Птахи в народній творчості»1. НОВИНУ ВОРОНА … НА ХВОСТІ ПРИНЕСЛА. 2. ДРУЖНІ СОРОКИ І … ОРЛА ЗАКЛЮЮТЬ. 3. ЛЯКАНА ВОРОНА КУЩА … БОЇТЬСЯ. 4. ВОРОНА ХОЧ МАЛА, А … РОТ ВЕЛИКИЙ. 5. КУДИ ВОРОНІ НЕ ЛІТАТИ, ТО ТРЕБА … КРИЛАМИ МАХАТИ. 6. ГОРОБЕЦЬ-МОЛОДЕЦЬ, А … ЛАСТІВКА — КРАЩЕ. 7. СЛОВО — НЕ ГОРОБЕЦЬ, … ВИЛЕТИТЬ — НЕ СПІЙМАЄШ. 8. ГОРОБЕЦЬ МАЛЕНЬКИЙ, А … СЕРДЕНЬКО МАЄ. 9. ХТО Б ДЯТЛА ЗНАВ, ЯКБИ … НЕ ЙОГО НІС. 10. ВСЯКА СОРОКА ВІД СВОГО ЯЗИКА … СТРАЖДАЄ.
Номер слайду 24
Станція «Людина і птах» Твердження, що краса врятує світ, відомо всім, бо людина стала людиною, коли побачила яскраве різнобарв’я рідної природи, коли почула спів жайворонка й тьохкання солов’я, коли відчула тонкі пахощі бузкового цвіту й медові розливи білої акації. Але людина інколи забуває, що вона є лише часточкою природи, із законами й силами якої необхідно рахуватися. Птахи – те ж частина природи, без яких її врода була б неповною!