Презентація «Друге дихання мого внутрішнього «Я».

Про матеріал
Створення комфортної емоційної атмосфери, сприятливої для результативної спільної роботи; підвищення рівня стресостійкості під час важких думок; розвиток навичок концентрування уваги та знаходження власних ресурсів у подоланні стресових ситуацій в повсякденному житті, використання практик для відновлення саморегуляції. Зберігати рівний настрій і внутрішню гармонію дозволяє психологічна стійкість особистості.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Майстер-клас для практичних психологів міста «Друге дихання мого внутрішнього «Я». Листопад 2024 Чорна смуга часом стає злітною

Номер слайду 2

Вправа «Привітання»Компліменти Світ має скоріше побачити твою красу!Ти унікальна! Ви справжня богиня! Ти вмієш уважно слухати людей, ця якість унікальна у наш час. Ти маєш рідкісну якість — надихаєш людей!Ти розумна!Ти щира!Доброзичлива!Ти життєрадісна!Ти комунікабельна!

Номер слайду 3

Ваше внутрішнє «Я»– це, те ким ви є насправді. Пізнати його означає зрозуміти свої цілі, цінності, бачення, мотивацію і переконання. Не те, що вам сказали інші, а те, що ви відкрили собі самі.

Номер слайду 4

Дозволь собібути Злою. Дивною. Сумною. Непродуктивною. Смішною. Різною

Номер слайду 5

Інформаційне повідомлення «Наше Я. Яке воно?»Наше «Я» — це одна з найскладніших загадок. Іноді «Я» має здоровий глузд, іноді — це голос творчої фантазії. Деякі дії ми виконуємо взагалі всупереч своїй волі. Гармонійна людина, людина успіху завжди повинна уникати будь-яких крайнощів, її золота середина: «Я люблю себе, я люблю весь світ. За законами природи, якщо людина любить світ, то і світ любить її, тобто добре співвідносяться інтереси особистості, суспільства, природи».

Номер слайду 6

Вправа «Я МАЮ, Я Є, Я МОЖУ І Я БУДУ»Я МАЮЯ ЄЯ МОЖУЯ БУДУ

Номер слайду 7

Інформаційне повідомлення «Внутрішній баланс - …» Ми почуваємо себе впевнено і комфортно коли маємо. Когнітивний баланс: Збереження ясного та раціонального мислення, навіть у стресових ситуаціях. Вміння зосереджуватись на завданнях і не піддаватися впливу негативних думок. Фізичний баланс: Підтримка фізичного здоров'я через регулярну фізичну активність,правильне харчування та достатній сон. Розуміння зв'язку між фізичним і психічним здоров'ям. Соціальний баланс: Здатність підтримувати здорові стосунки з іншими людьми, включаючи сім'ю, друзів і колег. Вміння встановлювати межі і взаємодіяти з іншими на основі поваги та взаєморозуміння. Духовний баланс: Відчуття мети і сенсу життя, що може включати духовні або релігійні практики. Вміння знаходити внутрішній спокій через медитацію, йогу або інші духовні практики.

Номер слайду 8

Вправа «Мені можна»Що саме можете дозволити собі в повсякденному житті? Спробуйте сказати собі прямо зараз «Мені можна…»

Номер слайду 9

Медитативно-релаксаційна вправа «Синій птах»Якого кольору птах, коли ви прокидаєтеся п'ятого дня? Птах повертається до свого первісного синього кольору. Птах стає білим. Птах перетворюється на золотого. Птах не змінює колір, він лишається чорним.

Номер слайду 10

Птах, який залетів до вашої кімнати, здається символом удачі, але несподівано він змінює колір, примушуючи вас турбуватися про те, що щастя буде нетривалим. Ваша реакція на цю ситуацію демонструє те, як ви реагуєте на труднощі й невизначеність в реальному житті. Ті, хто сказав, що птах залишився чорним, дивляться на життя песимістично. Ви схильні вважати, якщо ситуація одного разу погіршилася, то вона вже ніколи знову не нормалізується. Можливо, вам слід спробувати міркувати так: якщо все так погано, то гірше вже не буде. Пам'ятайте, немає дощу, який не закінчився б, і немає ночі, після якої не настав би світанок. Ті, хто сказав, що птах знову став синім, – практичні оптимісти. Ви вірите в те, що життя – це суміш хорошого й поганого, що не варто боротися з цією реальністю. Ви сприймаєте неприємності спокійно й дозволяєте подіям відбуватися своєю чергою без зайвого занепокоєння й стресу. Таке сприйняття дає вам змогу благополучно пережити хвилі лиха й не давати їм захопити себе.

Номер слайду 11

Ті, хто відповіли, що птах став білим, під тиском поводять себе спокійно й рішуче. Ви не витрачаєте час на хвилювання й нерішучість, навіть під час кризи. Якщо ситуація стає занадто кепською, ви відчуваєте, що найкраще вчасно припинити цю невигідну справу й пошукати інший шлях до своєї мети, ніж заглибитися в нікому не потрібну проблему. Цей підхід означає, що все відбувається начебто природно й так, як ви цього хочете. Тих, хто сказав, що птах став золотим, можна описати словом «безстрашний». Ви не знаєте, що таке тиск. Для вас кожна криза – це чудова можливість. Вас можна порівняти з Наполеоном, який сказав: «Неможливо – це не французьке слово». Проте, будьте обережні. Не давайте своїй безмежній упевненості взяти над вами верх. Межа між безстрашністю й нерозсудливістю – тонка.

Номер слайду 12

Психологічну стійкість підтримують внутрішні і зовнішні ресурси. Внутрішні ресурси:погодженість реального і бажаного образу «Я» особистості, самоповага;відповідність досягнень домаганням;відчуття сенсу життя, віра в досяжність поставлених цілей;екстравертованість – особистісна властивість, що характеризується спрямованістю інтересів і енергії на навколишній світ;гарне фізичне здоров'я, витривалість;уміння використовувати ефективні способи подолання стресу.

Номер слайду 13

Вправи на дихання. Вправа «Дихаємо через соломинку»Можна взяти звичайну соломинку для коктейлів або розкрутитикулькову ручку й робити вдих через неї, а видих через рот. Це такождопомагає повернутися до контролю над тілом і думками. Вправа «Долоня»Зігніть руку в лікті так, щоби ваша долоня була перед вами. Пальцем іншої руки повільно проводьте по контуру цієї долоні, по кожному пальцю та між ними. Коли ведемо пальцем доверху – вдихаємо, донизу – видихаємо. Можна повторити, помінявши руки місцями.

Номер слайду 14

Практика «Тут і зараз»Подумки скажіть собі, що ви бачите, чуєте, який відчуваєте запах, щовідчуваєте у своєму тілі. Починайте зі слів: «Я помічаю….», – «Тепер я помічаю звук далеко…», – «В цей момент я помічаю, що мої руки торкаються…» – «Тепер я помічаю, як бачу кольори…» або «Тепер я відчуваю запах…». Продовжуйте помічати те, що ви усвідомлюєте в кожен теперішніймомент – зображення, звуки, запахи, смаки, тактильні відчуття.

Номер слайду 15

Вправа «Стирання інформації»Розслабтеся. Заплющте очі. Уявіть, що перед вами лежить чистий аркуш паперу, олівці, гумка. Подумки намалюйте на аркуші негативну ситуацію, яку б вам хотілося забути. Це може бути реальна картинка, образна ситуація. Подумки візьміть гумку й послідовно «витирайте» з аркуша цю негативну інформацію, доки не зникне ця картинка. Знову заплющте очі й уявіть собі той самий аркуш паперу. Якщо картинка не зникла, знову візьміть гумку й «витирайте» її до повного зникнення. Повторити 2-3 рази.

Номер слайду 16

Вправа «Думки в коробці»Створіть гарну коробку, яка б вам сподобалась у своїй уяві.

Номер слайду 17

Основними зовнішніми ресурсами є міжособистісна й соціальна підтримка – емоційна підтримка близьких, друзів, співробітників, їх конкретна допомога у справах.

Номер слайду 18

Вправа «Намисто»Намалюйте нитку для намиста та нанизайте на неї у вигляді перлів важливих для вас людей, чиєю думкою ви керуєтеся під час прийняття рішень. Підпишіть ці намистинки.

Номер слайду 19

Вправа “Наша дружна родина”Намалюй першу літеру свого імені

Номер слайду 20

Ми презентуємо вам два щоденника

Номер слайду 21

 40 порад, як знайти в собі сили у важкі часидеякі з них Зосередьтеся на тому, що у вас є, а не на тому, чого у вас немає. Проблеми - невід'ємна складова особистісного зростання.Іноді можна собі дозволити "розклеїтися "Всі ми часом помиляємося. Не робіть проблему більшою, ніж вона насправді єЗ усього того, що відбувається, можна отримати життєвий урок. Все змінюється, але сонце так само встає щоранку. Не забувайте любити себе.

Номер слайду 22

Вправа «Чарівний мішечок» Пропоную вам дістати по одному побажання з чарівного мішечка, яке підкаже, що на вас чекає сьогодні або що вам потрібно зробити найближчим часом. Ці побажання чарівно впливають на настрій, підбадьорюють, надають упевненості.

Номер слайду 23

Твоя краса - це твій внутрішній світ, і як ти над ним працюєш, як ти себе зберігаєш, яку ти маєш у собі культури, так ти виглядаєш. Рената Литвинова. Якщо ти здатен бачити прекрасне, то тільки тому, що носиш прекрасне всередині себе. Пауло Коельо. Дякуємо за увагу

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
17 листопада
Переглядів
11
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку