Ментальне здоров'є вчителя в наших реалиях

Про матеріал
Підготовленая презентація "Ментальне здоров'є вчителя в наших реалиях" може допомогти вчителю покращити своє здоров'є" , напрацювати своі ідеі, своі вправи, за для того,щоб допомогти учням теж покращити своє ментальне здоров'є.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ментальне здоров’є вчителя в наших реаліях. Психологічний практикум

Номер слайду 2

Висновка психіатра та в’язня концтабору."Першими ламались ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Після них — ті, хто не вірив, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на своїх діях, без очікувань про те, що може чи не може статися” Віктор Франкл.

Номер слайду 3

Що таке ментальне здоров’я. Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’є – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Номер слайду 4

Ментально здорова людина яка вона?Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства. Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та економічних. 

Номер слайду 5

Мозговий штурм. Які можуть бути ознаки проблем з психічним здоров’ям? Випішить будь ласка за № зліво – направощо є вірно, а що є невірно. Всього 25 питань.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Ознаки проблем з психічним здоров’ям порушення сну: тривалий сон протягом доби або навпаки неможливість заснути;порушення харчування: надмірне вживання їжі або відсутність бажання їсти;уникнення спілкування з близькими;повторювані прояви агресії у спілкуванні з рідними та друзями;низький рівень енергії або її відсутність, відмова від звичних активностей;відчуття апатії і неважливості всього;безпричинні больові відчуття в тілі;відчуття безпорадності чи безнадії;понаднормове куріння, вживання алкоголю чи наркотиківвідчуття незвичної розгубленості, занепокоєння чи страху;сильні перепади настрою;нав’язливі негативні думки про те, щоб заподіяти шкоду собі чи іншим;віра в речі, що не відповідають дійсності;неможливість виконувати щоденні завдання, такі як піклування про своїх дітей, робота чи навчання

Номер слайду 8

Ментально здорова людина ось такарозуміє свої емоційні стани і може керувати ними;здатна будувати стосунки з іншими;відкрита до навчання та розвитку;позитивно ставиться до себе;приймає незалежні рішення;вміє пристосовуватись до нових умов життя;може активно долати поточні виклики;отримує задоволення від життя.

Номер слайду 9

Діагностика стресостойкості

Номер слайду 10

Підрахунок результатів, що дозволяє виявити рівень стресостійкості.0-4бали У вас висока стресостійкість. Ви вмієте керувати емоціями, в стресовій ситуації стримані, несхильні до істеріїі подразнення,нікого незвинувачуєте в те, що трапилося, намагаєтеся швидко знайти рішення проблеми.5-7балів Середній рівень. Ви зберігаєте самовладання зі змінним успіхом, іноді стримані і сконцентровані в найскладніших ситуаціях, а іноді виходьте з себе через дрібниці.8-9балів У вас низька стресостійкість. Ви нездатні до самоовладання і самоконтролю, перевтомлені і виснажені. Якщо у Вас низький рівень стресостійкості опановуйте вправи самоконтролю емоційних станів. Шукайте способи вирішення проблеми (звертайтеся до лікаря).

Номер слайду 11

Важливо пам’ятати. Психіка має дуже великий потенціал самовідновлення і запас міцності. Кожен із нас ставить собі запитання: «Чи залишусь я нормальною людиною після всього?» Відповідь і для мене, і для вас — ствердна. Так. В цьому випадку маємо два варіанти:а) допомогти собі відновитись, дбаючи про психічне здоров’я щодня;б) загнати себе в кут, розкачувати психіку безжально і так, що доведеться її відновлювати з допомогою спеціалістів і медикаментів.

Номер слайду 12

Ментальне здоров’я має вагомий тиск на стрес. Стрес — це нормальна реакція на ненормальну, кризову ситуацію.Існує кілька видів стресу: поведінковий, фізичний, емоційний.

Номер слайду 13

«Реакція на стрес»фізичні: на рівні тіла (постійна втома та напруження, больові відчуття у будь-якій частині тіла (без причини), важко дихати, відсутній апетит, проблеми з травленням); на рівні поведінки (порушення сну, роздратування, крик, плач, зловживання психоактивними речовинами: нікотин, алкоголь, кофеїн); на рівні емоцій (постійне відчуття страху, тривога, журба, плач, агресія, сум); на рівні психіки (важко концентруватися, приймати рішення немає мотивації щось робити.

Номер слайду 14

«Емоції як повітряні кульки»Три кульки одна надута – дуже сильно, друга – дуже слабо, третя кулька – в міру. Ваша задача поперекидати один одному.

Номер слайду 15

Висновок… Завжди пам’ятайте: «Переповнення будь якими емоціями, насамперед негативними, для людини так само небезпечне, як занадто багато повітря в кульці”.

Номер слайду 16

Кола контролю. Намалюйте два кола, одне в одному. У маленькому колі запиши все, що можеш контролювати. У великому, зовнішньому, колі напиши всі речі й питання, які тебе турбують, але на які не можеш вплинути.

Номер слайду 17

Звісно, неможливо постійно уникати думок про речі у великому колі. Щоб почуватися спокійніше, частіше направляй увагу й сили на те, що можеш контролювати.

Номер слайду 18

Мужність — це всупереч страху. Кажуть, мужність — це здатність діяти всупереч страху. Для цього наше ментальне здоров’я має бути витривалим. Бо життя є довгим марафоном, а не спринтом. Важливо день за днем піклуватися про свій стан, щоб було легше долати труднощі й не втрачати при цьому себе.

Номер слайду 19

Подушка безпеки Ми звикли тривожитися. І від поганих моментів, і від хороших, і навіть від самої тривоги ми також тривожимося. І коли ми ловимо себе на цьому почутті, варто переспрямувати наш ресурс на позитив”.

Номер слайду 20

“Подушка безпеки” (арт-терапія)Я хочу запропонувати Вам створити “подушки безпеки”. Кожна подушка – це те, що вас підтримує. Ця подушка повинна стати талісманом і тим якорем спокою для вашого серця! …Нехай вона нагадує вам, що, окрім тривожності, у нас є безліч інших моментів, які підтримують нас і дарують позитивні емоції. А за потреби – зможуть допомогти.

Номер слайду 21

Подушка безпеки (зразки)

Номер слайду 22

ПРИТЧА ПРО ВМІННЯ ВІДПУСКАТИ……………………………………………………………………… Мораль: якщо злість змушує нас перебувати в минулому, ми не можемо проживати сьогодення. ..

Номер слайду 23

Як ми реагуємо на стресові ситуації на рівні тіла?

Номер слайду 24

Як ми реагуємо на стресові ситуації на рівні поведінки?

Номер слайду 25

Як ми реагуємо на стресові ситуації на рівні психіки?

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Я дуже вдячна вам усім за сьогоднішню зустріч, за те, що знайшли можливість і час попрацювати разом. Будьте здорові ментально і фізично, радійте кожному дню! Цінуйте одне одного, своїх близьких і час, проведений з ними поруч!

Номер слайду 28

Номер слайду 29

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
18 листопада
Переглядів
101
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку