Мета проєкту - застерегти населення від погіршення екологічної ситуації, спричиненої власноруч. Повідомити про можливі наслідки від спалення сухого листя та трави і ознайомлення з альтернативними методами вирішення питань!
Друже, бережи планету! ЇЇ стан залежить від тебе! Пам‘ятай!!!Проект підготувала вчитель біології, хіміїРибіна О. О.
Номер слайду 2
Чарівниця осінь милує око і бентежить душу в той же час…Іще не сніг і навіть ще не іній,ще чути в полі голос череди. Здригнувся заєць — ліс такий осінній,куди не ступиш, все щось шарудить!Чи, може, це спинається грибочок?Чи, може, це скрадається хижак?То пролетить березовий листочок,То пробіжить невидимий їжак…(Ліна Костенко)
Номер слайду 3
Милуючись різнобарв'ям, захоплюєшся, наскільки природа унікальна, яка чарівна досконалість, яка цілюща краса! Затамовує подих!!! І в той же час розривається серце, плаче навзрид душа, а обуренню немає межі! Наскільки людина може все занапастити своїми «маленькими ручищами», зовсім не думаючи мізками!
Номер слайду 4
Звичайно мова йде про хазяйок-передовиць, які прагнуть живо-скоренько позбутися від опалого листя та сухої трави, бо «що люди скажуть»! Та ціна, нажаль, надто висока! А скільки написано статей, з експериментально підтвердженими даними, скільки звернень лікарів! Ще, до речі, спалювання листя та трави категорично забороняється чинним законодавством і несе адміністративну відповідальність. Штраф для громадян до 1360 грн., для суб‘єктів підприємницької діяльності - до 1700 грн. Можливо суми надто незначні, а може просто не дійшла черга? …
Номер слайду 5
Що відбувається при спалюванні сухого листя та трави? Тільки вдумайтеся! Факти: У повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму при згорянні 1 тони рослинних залишків, виділяється 3 кг чадного газу, який зв’язується з гемоглобіном крові, блокуючи постачання кисню до тканин. ! Пил, окис азоту, важкі метали та різні канцерогенні сполуки здатні викликати онкологічні захворювання! Ще у повітря вивільняється з димом діоксин – одна з найотрутніших речовин для людини! .
Номер слайду 6
Тільки вдумайтеся! Ви власноруч вкорочуєте віку собі, своїм дітям, онукам і майбутнім поколінням!.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
З настанням ЗОЛОТОЇ ПОРИ Планета задихається від тяжкого диму!!!
Номер слайду 9
Звичайно, свої угіддя та навколишнє середовище вцілому, треба тримати в належному вигляді і Альтернатива кардинальним методам завжди є!!!Компостування - безпечний способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю та здоров’ю людей.
Номер слайду 10
Як зробити компост?* Компостну яму можна робити де-небудь на краю подвір'я, поблизу джерела води і бажано, щоб не потрапляло пряме сонячне проміння;* Обрати ділянку землі 1 Х 1,5 м;* Вичистити ділянку від дерну та трави;* Поставити огорожу навколо компостної ділянки, на кутках вбити кілки;* Залишити достатньо місця, щоб без перешкод підходити до купи.
Номер слайду 11
як дозріє компост: Компост «достигає» через 3-6 місяців після того, як починається робота з ним. На цей час компост стає темним та пухким матеріалом. Правильне компостування не сприяє погіршенню стану здоров'я та не підвищує ризик виникнення пожеж, а навпаки «допомагає» садам, городам, земельним ділянкам!
Номер слайду 12
Переваги компосту: Компостування – природній вид перебігу органічних речовин, що допомагає зменшити щільність ґрунту та ерозію;Коли листя компостується з рештками трави, які містять азот, кінцевий продукт – дуже цінне органічне добриво!
Номер слайду 13
Висновок: Майбутнє Планети в наших руках! Пам'ятайте про це, люди! Не забувайте, про нащадків!