АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ: В сучасних умовах проблема накопичення твердих побутових відходів є однією з найактуальніших проблем в екологічній безпеці України. Значно поширюються площі несанкціонованих звалищ. Щорічне зростання кількості побутових відходів стає проблемою для підтримання санітарного стану території України, сприяє більш активному поширенню гризунів та забрудненню атмосфери, підземних та поверхневих вод.
МЕТА ПРОЕКТУЗакріпити знання про природу своєї місцевості; звернути увагу на джерела антропогенного забруднення (сміттєзвалища) та їх негативного впливу на довкілля; активізувати науково-дослідну роботу школярів, що сприяє вихованню екологічно свідомих і не байдужих до проблем краю людей; розвивати вміння висловлювати свою думку та захищати її (аргументовано); виховувати почуття господаря своєї землі; створити власноруч предмети та вироби з використаних матеріалів, які зможуть прикрасити наш край.
ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУВивчити екологічний стан території села;Проаналізувати терміни розкладання різних видів сміття та ознайомити жителів села з цією інформацією;;Запропонувати заходи щодо подолання проблемної ситуації щодо утилізації побутових відходів;Організувати громадськість села до участі у проекті;Залучати жителів села до створення нових шедеврів із відходів, які стануть окрасою населеного пункту.
Мала Білозерка – моя маленька батьківщина. Мала́ Білозе́рка — село в Україні, у Василівському районі Запорізької області. Центр Малобілозерської сільської ради. Населення становить 5949 осіб. Село Мала Білозерка лежить в балці на одному з витоків річки Велика Білозерка. На річці велика загата. Через село проходять автомобільні дороги та залізниця. На північно-східній околиці села знайдено багаті поклади високоякісної залізної руди. Зустрічається подекуди глина, яку використовують для місцевих потреб.
Шкідливі випари хімічних сполук (мінеральних добрив та пестицидів) призводять до випадання кислотних дощів, наслідки випадання яких ми спостерігали: пошкодження листя та інших частин рослин; змінився хімічний склад ґрунтів; порушились ланцюги живлення в водоймах; живі істоти (тварини і люди) відчули погіршення стану здоров’я (органів дихання)
ВИСНОВОК Над нашим проектом ми довго трудились, Багато чого у процесі навчились, Звичайно ж, Америку ми не відкрили, Та рідне село ми ще більш полюбили. Ліси і водойми не треба бруднити, Не треба листочки осінні палити, Нашу природу будем цінити, Ми теж її діти і нам тут жити! Хай буде завжди у селі нашім чисто, Нащадкам лунає девіз урочисто: МАЛА БІЛОЗЕРКА У НАС ЄДИНА, ЇЇ ЗБЕРЕЖИ, БО ТИ – ЛЮДИНА!