Пропонується презентація до екологічного проекту "Без калини немає України", яка дозволить використовуючи комп'ютерну техніку, демонструвати матеріали проекту.
“Без калини немає України” Керівник: Богачова Ірина Вікторівна. НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. №12 – ДНЗ»
Номер слайду 2
План1. Анотація2. Вступ2.1. Біологічна класифікація2.2. Опис2.3. Поширення3. «Червона калина» в українській культурі4. Хімічний склад5. Практичне використання5.1. В медицині 5.2. Декоративне значення5.3. Збирання, переробка та зберігання6. Визначення кількості вітаміну С7. Висновки
Номер слайду 3
АНОТАЦІЯВ цьому проекті досліджено значення калини звичайної в багатьох сферах життя українців. Розкрито використання цієї рослини в медицині та вплив деяких речовин на організм людини. Проаналізовано хімічний склад калини та визначено період найбільшої концентрації вітаміну С в ній. Запропоновані оптимальний час збирання та заходи стосовно поширення калини на території селища Димитрове.
Використовується як:лікарськахарчовавітамінознамедоноснафарбувальна рослина.
Номер слайду 10
Визначення вологості плодів. W= ((m1 - m2 )/m1) • 100%,де: W- вологість,%;m1- маса навішення до висушування;m2 - маса навішення після висушування,
Номер слайду 11
При розрахунку вмісту вітаміну С в продукті використовували формулу визначення маси: V – об’єм розчину, витрачений на титрування, мл;m – маса сировини, г;W – вологість сировини, %.
Висновки. З 03.09.2012 р. по 26.11.2012 р. з періодичністю в 7 днів відбирали плоди калини звичайної, яка росте в селищі Димитрове м. Олександрії. У подрібненій масі плодів калини звичайної визначили вологість всіх зразків. Вологість плодів калини звичайної під час дозрівання у період із 03.09 по 26.11 варіює 59,5% до 61,2%. Найбільша вологість в плодах калини звичайної під час дозрівання з 8 жовтня по 5 листопада. Загальновідомо, що в калині високий вміст вітаміну С. Плоди калини звичайної широко використовують як джерело цього вітаміну. Використовуючи метод йодометричного титрування, визначили вміст вітаміну С у кожній пробі відповідно до методики. Аналіз результатів показав, що вміст вітаміну С змінюється у період дозрівання плодів калини звичайної. У період із 03 вересня по 8 жовтня вміст аскорбінової кислоти змінюється з 1,36г до 2,74г на 100г сухої речовини. У період із 15 по 29 жовтня відзначено найбільша інтенсивність накопичення вітаміну С, що становить 2,96-2,81г кислоти на100г сухої речовини. У період із 5 по 26 листопада вміст падає до 1,43г на100г сухої речовини. Простеживши динаміку зміни кількості вітаміну С можна дійти висновку у тому, що оптимальним часом збору калини є період із 15 по 29 жовтня, у цей період відбувається максимальне накопичення аскорбінової кислоти в плодах калини звичайної.
Номер слайду 17
В рамках виконання екологічного проекту нашого комплексу заплановано:- висаджування рослин калини звичайної на території селища і школи;- зміна дизайну квітників комплексу (фото 2);- оновлення шкільного саду (виконання проекту «Шкільне подвір’я»;- проведення конкурсу ескізів «Шкільне подвір’я очима дітей» (Додаток 1);- створення макету шкільного подвір’я (Додаток 1);- закріплення ділянок території селища за певним класом (виконання довгострокового проекту «Зроби чистішим свій заклад – чистішим своє селище – чистішою свою країну – чистішою нашу планету);- оформлення стендів «Калина в нашому житті», «Калина – символ України»;- створення калиновою алеї на території селищного парку до 75-річчя утворення Кіровоградської області (Додаток 2);- проведення агітаційно-просвітницької діяльності;- виступ дітей на батьківських зборах з повідомленням про оптимальний час збирання калини на заготівлю взимку;- створення екологічних сторінок в класних куточках;- збирання фольклору про калину.
Номер слайду 18
Шкільний квітник
Номер слайду 19
Робота переможця конкурсу ескізів «Шкільне подвір’я очима дітей»Макет шкільного подвір’я