Презентація "Екстрена валіза"

Про матеріал
Презентація призначена для проведення одного з уроків теми:«ОСНОВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ»
Зміст слайдів
Номер слайду 1

РОЗДІЛ «ОСНОВИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ»§ 31. Екстрена валіза. ТЕМА «ОСНОВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ»

Номер слайду 2

Екстрена валіза ⎯ це узагальнена назва базового набору речей, які можуть знадобитися за будь-якої екстреної ситуації. Цивільна екстрена валіза зазвичай є укомплектованим наплічником об’ємом від 30 л, у якому міститься мінімальний набір одягу, предмети гігієни, медикаменти, інструменти, предмети самооборони та продукти харчування. Усі речі в екстреній валізі мають бути новими (і періодично оновлюваними) і не використовуватися в повсякденному побуті. Цивільна екстрена валіза призначена тільки для одного ⎯ максимально швидкої евакуації з небезпечної зони.

Номер слайду 3

Труднощі під час комплектаціїФормування екстреної валізи може займати за часом до кількох місяців. Фактори, що впливають на тривалість процесу комплектації:найважливіший фактор ⎯ розуміння необхідності того чи іншого елемента екстреної валізи. З першого разу навряд чи вийде зібрати якісну екстрену валізу;фінансовий фактор, тобто фактор вибору між якісними речами і речами широкого вжитку. Це перевіряється як практикою, так і порівняльними характеристиками. Найкраще «протестувати» аналогічний примірник елемента екстреного комплекту в повсякденному житті.

Номер слайду 4

Типи наплічників«Колобки»Анатомічні наплічники. Станкові наплічники

Номер слайду 5

Наплічники «Колобки»Наплічник — це безформний речовий мішок з брезенту, тканини чи іншого матеріалу, що має дві лямки. Завантажений до межі «колобок» не дуже зручний для носіння, тому що центр ваги віддалений від спини. Отож біг, подолання перешкод та інші активні дії з таким наплічником утруднені ⎯ за наявності значного вантажу «колобок» може «перекинути» власника назад чи вбік. Має мінімальний обсяг, що варіюється в межах від 20 л до 60 л. З плюсів подібного роду наплічників ⎯ їх довговічність, ціна і маса.

Номер слайду 6

Анатомічні наплічники. Цей різновид наплічників — це мішок із синтетичної тканини, що має у своїй конструкції елементи з різних легких сплавів і пластику, що надають наплічнику форми. Наплічник має «спину» ⎯ частина наплічника, що прилягає до тіла і забезпечує комфорт під час руху. Стяжки дозволяють регулювати обсяг наплічника залежно від його реального вмісту. Поясний ремінь полегшує перенесення великовагових вантажів ⎯ використання такого ременя зумовлює те, що навантаження з плечей переміщується на нижню частину тулуба.

Номер слайду 7

Анатомічні наплічники. Грудна стяжка, яка фіксує лямки наплічника, забезпечує неможливість сповзання лямок з плечей і, як наслідок, стійкість наплічника на тілі. Зовнішні кишені призначені для дрібних і часто використовуваних предметів. Клапан відстібається не повністю, найчастіше на ньому присутня додаткова кишеня. Розкриваються додаткові секції, що збільшує обсяг. Обсяг наплічника від 30 і більше (~ 130) л.

Номер слайду 8

Станкові наплічники. Багато чого зі сказаного про анатомічний наплічник стосується і станкового. За винятком того, що в основі станкового наплічника лежить рама, створена з алюмінієвого сплаву або вуглепластику, яка перерозподіляє навантаження в ділянку попереку й надає наплічнику форми. Особливість станкового наплічника ⎯ це його жорстка конструкція. Станковий наплічник застосовують туристи для тривалих піших подорожей, коли є необхідність перенесення великогабаритних вантажів.

Номер слайду 9

Станкові наплічники. Рама кріпиться до наплічника з боку спини і дає змогу прикріплювати до неї додатковий вантаж. Станкові наплічники травмонебезпечні, тому що під час падіння трапляються випадки ушкодження хребта об жорстку металеву раму. Тому найкраще в якості «валізки» використовувати «колобок» або анатомічний наплічник, які відносно недорогі, травмобезпечні, доволі зручні та комфортні для носіння, гнучкі, мають регульований обсяг та легкі.

Номер слайду 10

Комплектація екстреної валізи. Численні рекомендації радять покласти в екстрену валізу якомога більше речей, найчастіше дійсно необхідних (наприклад сокиру, пилку). Але розширювати нескінченно екстрений комплект не можна, бо реальна маса такої «валізи» стає просто непідйомною для людини. І з цим необхідно рахуватися. Екстрена валіза комплектується на 40–50 % під конкретну людину. І цілком можливо, що для себе можна взяти якісь речі, не згадані нижче. Це нормально. Головне, пам’ятайте, що екстрений комплект ⎯ це не прогулянковий ранець, а засіб, що дозволяє не замерзнути і не померти з голоду в перші дні трагедії.

Номер слайду 11

Перелік речей і продуктів, які мають бути в наплічнику. Список частково заснований на рекомендаціях Нью-Йоркської служби з надзвичайних ситуацій. Можливо, у ваших краях або для вашої родини список доведеться скоротити або розширити. Наприклад, для людей похилого віку чи дітей. Отже, для надзвичайних ситуацій, описаних вище, повинен бути напоготові якісний надійний наплічник з такими речами і продуктами.

Номер слайду 12

Перелік речей і продуктів, які мають бути в наплічнику. Копії важливих документів у водонепроникній упаковці. Заздалегідь необхідно зробити копії паспортів, автомобільних прав, документів, що доводять права на нерухомість, автомобіль тощо. Документи укласти потрібно так, щоб їх легко можна було дістати. Якщо є можливість відсканувати документи, то не завадить зберігання документів і на CD-R-диску або Flash-накопичувачі у вигляді файлів зображень. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Намет, карімат, спальник – не обов’язкові, але бажані. Без них об’єм рюкзака становитиме не більше 30 літрів.

Номер слайду 15

Пакування речей в екстреній валізіОскільки абсолютно не відомо, у яких умовах доведеться експлуатувати екстрену валізу, то стає очевидним той факт, що грамотне укомплектування речей ⎯ запорука їх збереження та ефективності виживання. Насамперед необхідно захистити екстрений наплічник від зовнішніх впливів: передбачити, що захистить його від намокання, наприклад від дощу й мокрого снігу.Є кілька варіантів, як приховати наплічник від негоди: • використовувати натільний плащ-дощовик типу пончо, одягнувши його і на наплічник; • використовувати спеціальну накидку для наплічника (іноді входить у комплектацію наплічника).

Номер слайду 16

Пакування речей в екстреній валізіНатільний плащ-дощовик типу пончо. Мінуси цього варіанта доволі суттєві: для того, щоб зняти або одягти наплічник, доведеться знімати і пончо. Це загрожує намоканням одягу людини. Тому цей варіант краще не розглядати. Спеціальна накидка для наплічника. Плюси очевидні: у негоду можна сміливо знімати наплічник, не зачіпаючи натільний захист. Якщо з певної причини в наплічник потрапить вода, то захист речей мають забезпечити індивідуальні упаковки кожного комплекту.

Номер слайду 17

Пакування речей в екстреній валізіБудь-які види предметів в екстреній валізі, які можуть стати непридатними через промокання, найкраще зберігати в поліетиленових мішках. І, бажано, окремо, упаковуючи кожну річ індивідуально, у свій мішечок, а не запихаючи все в один великий пакет. Для дрібних речей, як-от набір носових хустинок, зв’язки бинтів, таблеток та іншого, краще використовувати маленькі харчові мішечки.

Номер слайду 18

Пакування речей в екстреній валізіДля більших предметів, наприклад одягу, можна використовувати звичайні побутові пакети. Крім них, можна використовувати багаторазові герметичні мішки. У туристичних магазинах зазвичай продають такі мішки, різні за об’ємом. Є компресійні мішки, водонепроникні, що дають змогу заощадити місце за рахунок ущільнення одягу. Для зберігання крихких речей, а так само для зберігання дрібних предметів можна використовувати різні контейнери як секційного типу, так і несекційного. У сучасних гіпермаркетах є: харчові контейнери, медичні, контейнери для рибалок/туристів/мисливців тощо. Однак захоплюватися контейнерами не варто, - їх використання зменшує вільний об’єм наплічника.

Номер слайду 19

Як укладати речі в наплічник Вважають, що важкі речі доцільно розташувати ближче до спини, у нижній частині наплічника. Основна маса має бути на рівні плечей. Однак найбільш використовувані речі, наскільки важкими вони б не були, усе-таки краще покласти у верхню частину наплічника або в його додаткові кишені, якщо вони є. Як укладати речі в наплічник, точної відповіді немає. Групувати речі найкраще за категоріями в поліетиленових пакетах.

Номер слайду 20

Як укладати речі в наплічник. Речі в наплічнику потрібно зберігати таким чином, щоб чітко знати, що де лежить, і не змішувати різні за використанням предмети. Продукти харчування не можна класти разом із ліками, а елементи гігієни не слід зберігати з інструментами побутового призначення.

Номер слайду 21

Як укладати речі в наплічник. Предмети і речі, які часто використовують (дощовик, засоби для розпалювання вогню, аптечку), необхідно зберігати так, щоб до них було легко дістатися. Для цього часто використовувані предмети краще класти в окремі додаткові кишені наплічника (або одягу) або укладати їх поверх інших речей екстреного комплекту.

Номер слайду 22

А тепер перегляньте відео

Номер слайду 23

Домашнє завдання: Читати підручник § 31с. 192-197 Переглянути відеоhttps://www.youtube.com/watch?v=v8h6g. CY8 FNQ

pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
23 травня 2023
Переглядів
1266
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку