Презентація "Електричний струм у природі"

Про матеріал
Електричний струм породжує у нашому довкіллі цілий спектр різних явищ. Першим у ряді природних електричних явищ слід назвати блискавку. Наступне природне електричне явище — кулевидна блискавка.До природних електричних явищ відносяться вогні святого Ельма.Електрика управляє роботою живих організмів.Одна з самих вражаючих властивостей живих істот — здатність нагромаджувати заряд.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Викладач фізики ДНЗ ДТр. ЕККрісан Є. А. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ У ПРИРОДІТворча робота

Номер слайду 2

Електричний струм породжує у нашому довкіллі цілий спектр різних явищ. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ У ПРИРОДІ

Номер слайду 3

Першим у ряді природних електричних явищ слід назвати блискавку.

Номер слайду 4

. Блискавка виникає в грозовій хмарі, коли між частинами самої хмари або між хмарою і землею з'являється велика різниця потенціалів. Розділення зарядів усередині грозової хмари відбувається завдяки конвективним потокам, що переносять наелектризовані із-за тертя крапельки води.

Номер слайду 5

Наступне природне електричне явище — кулевидна блискавка.

Номер слайду 6

Одні вважають кулевидну блискавку клубком гарячої плазми, інші — сферичним газовим розрядом, що виникає при ударі звичайної блискавки. Властивості кулевидної блискавки дивні. По-перше, вона з'являється в штормову погоду, в грозу і часто супроводиться лінійною блискавкою. Зазвичай куля розміром від декількох сантиметрів до метра рухається з писком, тріском і шумом, протискуваючись в будь-який отвір.

Номер слайду 7

Інше електричне явище в природі — північне сяйво.

Номер слайду 8

Північне сяйво – одне з найприголомшливіших природних явищ, рівних по красі якому просто немає! Довгі роки відповісти на питання «Чому виникає північне сяйво?» ніхто не міг, але розгадати цю таємницю вдалося Михайлу Ломоносову. Так чому виникає північне сяйво? Спочатку, на Сонці повинен статися вибух, після чого в іоносферу Землі потрапляють заряджені частки (корпускули). Тут, вони стикаються з частинками розряджених газів, заставляючи їх світитися. Північне сяйво виникає на висоті 80 – 1000 км. і триває від однієї години до діб. Причому, чим вище активність Сонця, тим інтенсивніше і довше буде Північне сяйво на Землі. Зазвичай, Північне сяйво забарвлює піднебіння, немов захід, але інколи виникає у вигляді спіралей або дуг. Ці кольорові стрічки мають ширину до 160 км., і довжину приблизно 1500 км.

Номер слайду 9

В північного сяйва багато кольорів. Його колір залежить від того, з частками якого газу сталася взаємодія сонячного вітру, вірніше, в якому шарі атмосфери Землі сталося зіткнення. Якщо шар вище 150 км., то колір північного сяйва буде червоним, 120-150 км. – жовто – зеленим і якщо нижче 120 км. то фіолетово – синім. Найчастішим є блідо – зелене північне сяйво. З Північним сяйвом зв'язано безліч міфів і легенд. Наші предки, не розуміючи природи деяких явищ, пов'язували їх з чимось міфічним, деколи божественним. Так, ескімоси вважали, що вогні в піднебінні були душами китів, тюленів, а індійці Канади вважали, що це іскри величезної костриці, яка в піднебінні запалювала «Великий дух».

Номер слайду 10

До природних електричних явищ відносяться вогні святого Ельма.

Номер слайду 11

Вогні святого Ельма виникають при великій напруженості електричного поля в атмосфері у формі пучків, що світяться, або пензликів, утворюються на гострих кінцях високих предметів. Вогні з'являються в моменти, коли напруженість електричного поля в атмосфері у вістря досягає величини порядка 500 В/м.

Номер слайду 12

Вельми відчутно дія статичної електрики, коли звичайні предмети — шерстяний светр або двері автомобіля — раптом починають «бити струмом».

Номер слайду 13

Накопичення нерухомих зарядів приводить до виникнення статичної електрики. Всі ми з ним добре знайомі і самі нагромаджуємо заряд. Звичайно, іскри від людини не такі потужні, як блискавки. Ми відчуваємо легкі уколи. Потужності такого заряду не вистачить, щоб предмети світилися, але її вистачає, щоб зіпсувати мікросхему. Так, в сухому приміщенні, між тілом людини і навколишніми предметами різниця потенціалів може досягати 20 000 В

Номер слайду 14

Завдяки дослідам італійського вченого Луїджі Гальвані було встановлено, що електрика управляє роботою живих організмів.

Номер слайду 15

В кінці XVIII століття Луїджі Гальвані, проводячи досліди із задніми лапками жаби, виявив, що вони скорочувалися, коли стосувалися чавунних грат на балконі. Учений тлумачив цей досвід як свідоцтво існування в м'язі «тваринної електрики». При з'єднанні м'яза з нервом за допомогою металевого провідника ця електрика діє на нерв і тим самим скорочує лапку жаби.

Номер слайду 16

Одна з самих вражаючих властивостей живих істот — здатність нагромаджувати заряд. З його допомогою деякі водні мешканці — вугри, соми і скати — полюють.

Номер слайду 17

Вугор має електричні органи, що займають 4/5 довжин тіла. Дає розряд до 650 В

Номер слайду 18

Електрика в скатів виробляється в особливих органах, своєрідних «електричних батареях». Напруга струму в різних видів скатів вагається від 80 до 300 В

Номер слайду 19

Тіло африканського річкового сома малаптеруруса обернуте, як шубою, драглистим шаром, в якому утворюється електричний струм. Електричних органів припадає на частку близько чверті ваги всього сома. Напруга розрядів його досягає 360 В

Номер слайду 20

Акули використовують електрику інакше. Під шкірою їх голови ховається багато маленьких електрочутливих органів. По малих електричних полях, які створюють її м'язи хижачки знаходять жертву. Величина цих полів у воді всього 5 м. В, але це вистачає, щоб акула могла знайти рибку, що причаїлася.

Номер слайду 21

Кросворд «Електричний струм у природі»

Номер слайду 22

По горизонталі: Що використовують для захисту споруд від попадання блискавки. Комахоїдна рослина в якої спостерігаються електричні явища. Явище, що має електромагнітну природу Тварина, в якої в особливих органах виробляється електрика. Комахоїдна рослина в якої спостерігаються електричні явища. По вертикалі: Види блискавок. Місце, де виникає блискавка. Ким була відкрита електрична природа блискавки. Тварина, яка має електричні органи, що займають 4/5 довжини тіла. Природне електричне явище, вічне джерело підзарядки електричного поля Землі

Номер слайду 23

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Клепікова Ольга Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Фізика, Матеріали до уроків
Додано
3 лютого 2019
Переглядів
22033
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку