Ембріогенез у багатоклітинних організмів: ембріогенез
Номер слайду 2
Епіграф уроку«Приход наш и уход – загадочны:их цели все мудрецы осмыслить не сумели. Где круга этого начало, где конец?Откуда мы пришли, куда уйдём отсель?» Омар Хайям
Номер слайду 3
Розповідь Незнайко. Запліднення-це процес злиття соматичних клітин з утворенням зиготи. Запліднення у тварин буває зовнішнім і внутрішнім. Зовнішнє запліднення характерне для водних організмів ( черевоногих та двостулкових молюсків, кісткових та хрящових риб). Найскладніший процес запліднення у покритонасінних, його називають подвійним. Його відкрив у 1998 році С. Г. Навашин, видатний російський ботанік.
Номер слайду 4
Біологічний “Термінатор”Запліднення. Яйцеклітина. Ендосперм. Гамета. Подвійне запліднення. Зовнішнє запліднення. Сперматозоїд. Акросома. Зигота. Хромосома. Внутрішнє запліднення. С. Г. Навашин. Ядро
Номер слайду 5
Онтогенез-це…Онтогенез або індивідуальний розвиток – це весь період життя особини з моменту утворення зиготи та до кінця життя.
Номер слайду 6
Періоди онтогенезу. Зародковий, ембріональний – період від утворення зиготи і до народження. Післязародковий постембріональний – від народження і до кінця життя.
Номер слайду 7
Стадії ембріогенезу Дроблення Бластула Гаструла Утворення трьох зародкових листків і гістогенез Органогенез
Номер слайду 8
дроблення. Дроблення — це процес послідовних мітотичних поділів заплідненого яйця. Розвиток зародка починається з того, що зигота шляхом мітозу починає ділитися на 2, потім на 4, 8 і т. д. клітин. Клітини, що утворюються під час дроблення, називаються бластомерами.
Номер слайду 9
дроблення
Номер слайду 10
бластулаодношаровий кулястий зародок із порожниною всередині. Стінки бластули утворені одним шаром клітин.
Номер слайду 11
Гаструлапроцес відокремлення двох первинних зародкових листків, тобто формування двошарового зародка — гаструли у багатоклітинних організмів.
Номер слайду 12
Гаструляція1 Зовнішній шар-ектодерма2 Внутрішній-ентодерма12
Номер слайду 13
Гаструляція3 Середній шар-мезодерма3
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Нейрула
Номер слайду 16
ектодерма-нервова система-передня та задня кишки-шкірні покриви1123
Номер слайду 17
Ектодерма органи чуття
Номер слайду 18
Ентодермаоргани травної системи і травні залози.
Номер слайду 19
Ентодерма. Органи дихання: легені і внутрішні зябра
Номер слайду 20
Ентодерма. Залози внутрішньої секреції: щитоподібна, гіпофіз
Номер слайду 21
Мезодермаскелет та мускулатура;.
Номер слайду 22
Мезодерма. Кровоносна система
Номер слайду 23
Мезодерма. Статеві залози
Номер слайду 24
Це цікаво. Cкільки часу проходить від запліднення до появи малюків. У мух та жуків, метеликів – декілька днів. У змій і жаб – трохи менше місяця. У черепахи – від двох до трьох місяців. Рибам необхідно від двох тижнів до трьох місяців. У хом'яків вагітність триває 11 – 13 днів. У собак – 2 місяці. У леопардів – 3 місяці. У коней – 11 місяців. У слонів і китів – майже 2 роки. У людини – 9 місяців