Презентація "Етапи розробки ландшафтного дизайну. Вивчення садової ділянки. "

Про матеріал
Презентація до уроку "Етапи розробки ландшафтного дизайну. Вивчення садової ділянки. " Модуль Ландшафтний дизайн. Технології, 10(11) клас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ландшафтний дизайн 6. Етапи розробки ландшафтного дизайну. Вивчення садової ділянки. Іщенко І.Я

Номер слайду 2

Проектування Ландшафтне проектування – це дуже відповідальний етап у процесі озеленення та благоустрою садового ділянки. Створення проекту ландшафтного дизайну дає можливість раціонально використовувати простір, створити композицію в саду, правильно розрахувати і використовувати трудові та економічні ресурси, а також попередньо побачити весь образ обновленого саду за допомогою проектних креслень, планів та 3D-моделювання ракурсів ділянки.

Номер слайду 3

Проектування Ландшафтне проектування саду включає в себе не тільки інженерний аспект, але і біологічний, історичний та філософський. Головними складовими проекту ландшафтного дизайну є простота, зручність та практичність, а також естетика. Кожен етап вимагає максимальної уваги і грамотного виконання. Помилка в цій справі може привести до кардинальних змін зовнішнього вигляду загальної композиції.

Номер слайду 4

Етапи розробки ландшафтного дизайну

Номер слайду 5

Організаційно-підготовчий етап 1. Вибір та обґрунтування. Будь­ який власник земельної ділянки прагне впорядкувати свою територію, зробити навколишній простір не тільки комфортним, але й красивим. Створення клумб та квіт­ників — найкращий спосіб надати ділянці оригінальності і наповнити її яскравими фар­бами. Широкий вибір конструкцій і матері­алів, а також різноманітність видів рослин відкривають можливості для творчості.

Номер слайду 6

Організаційно-підготовчий етап 2. Створення банку ідей та аналіз обраних варіантів Отже, визначте, якою ви уявляєте май­бутню клумбу і в якому саме місці вона буде розташована. На цьому етапі працюйте з інформаційними джерелами та матеріалом. Необхідно розглянути види клумб (формування банку ідей), технології їх створення та уважно проаналізувати обрані варіанти

Номер слайду 7

Організаційно-підготовчий етап Варіанти 1 (вертикальна) та 3 (багаторівнева) оптимальні для невеликих діля­нок, які неможливо прикрасити звичайними клумбами через брак вільного місця.

Номер слайду 8

Організаційно-підготовчий етап Варі­ант 4 (арабеска) має складну форму. Зовніш­ній вигляд арабески дуже оригінальний, але створення такої клумби — це трудомісткий і затратний процес. Найкращим варіантом буде взяти за основу просту геометричну форму варіанта 2, але засадити клумбу різ­ними рослинами.

Номер слайду 9

Організаційно-підготовчий етап Перед початком процесу проектування необхідно зібрати інформацію, що характеризує ділянку (топографія, рослинність, споруди, будова землі, розташування вікон та дверей у будинках, і т.п.), проводяться вимірювання ділянки, визначають сторони світла, а також тіневі, напівтіневі та сонячні зони ділянки. На підставі отриманих відомостей необхідно скласти ситуаційний план, провести панорамне фотозйомку ділянки з різними ракурсами. Також розрахувати попередній бюджет.

Номер слайду 10

Конструкторський етап Етап передбачає створення схеми (бажано у вигляді невеликого кресленика) та плану виконання майбутніх робіт. Складений план допоможе розподілити час, необхідний для виконання підготовчих робіт. Це один з найбільш хвилюючих і творчих етапів проектування саду. На цьому етапі складаються два типи документів – план функціонального зонування та концептуальний план. До розробки концепції необхідно визначити зональним проектуванням (наприклад, де розташуватимуться зони відпочиваючих, плодова зона, ігрова зона для дітей та т.п .).

Номер слайду 11

Конструкторський етап Починайте з відтворення на аркуші па­перу, якою має бути клумба та її форма. На відкритих ділянках вона може бути у вигляді кола (класика), ква­драта, прямокутника, овалу. Також визначте орієнтовні розміри. До того ж слід урахувати, що певні рослини будуть розростатися і за­ймати не тільки відведене для них місце, а й виходити за його межі. Далі слід визначитися з композиційним розташуванням рослин на клумбі, а також якою буде поверхня клумби (звичайна плоска або злегка піднята в центрі)

Номер слайду 12

Конструкторський етап

Номер слайду 13

Конструкторський етап Якщо ви проектуєте підняту клумбу, то визначте її висоту. Аби клумба зберіга­ла свою форму, необхідно створити вздовж її периметра огорожу. Для цього виберіть відповідний матеріал (пластиковий бордюр, деревина, цегла, камінь тощо). Визначте орієнтовний перелік рослин, які плануєте висадити. Після чого необхід­но створити ескізний малюнок (схему) розміщення цих рослин з урахуванням колір­них поєднань і пропорцій.

Номер слайду 14

Конструкторський етап Схема має бути простою, з чіткими межами ділянок. Клумбу зазвичай засаджують 2–4 видами або сортами одного виду рослин. Це надає клумбі чіткості у візуальному сприйнятті. На схемі розташування проставте нуме­рацію рослин. У відповідну специфікацію впишіть назви рослин, період їх цвітіння та час посадки. Приклад такої специфікації наведено в таблиці.

Номер слайду 15

Конструкторський етап

Номер слайду 16

Конструкторський етап Яким би хорошим не був наш концептуальний план, ви все одно можете не зрозуміти до кінця нашу ідею. У цьому випадку для вас важливіше візуальний ефект, який можна досягти шляхом тримірного моделювання ландшафту. Саме на цій стадії проектування ви зможете вперше побачити зовнішній вигляд майбутнього ділянки і навіть здійснити віртуальну прогулянку по саду.

Номер слайду 17

Конструкторський етап Немаловажним у ландшафтному дизайні ділянки є проектування дорожно-стежкової мережі, яка включає в себе план мощення та види садового мощення. Саме сходи та майданчики визначають структуру саду і створюють композицію в ньому. На основі проведених замірів, проведених на початку проектування, і розробленої концепції, ми будуємо ситуаційне креслення на плануванні на відповідному масштабі (зазвичай це масштаб 1: 100 або 1: 200) з розстановкою всіх розмірів.

Номер слайду 18

Конструкторський етап На даному етапі ландшафтного проектування створюється генеральний план ділянки, що відбиває всі елементи саду: будівлі та споруди, посадки рослин, водойми, дорожки та ін. Генеральний план ділянки – це кінцевий варіант планування садового простору, який є невід’ємною частиною будь-якого проекту ландшафтного дизайну.

Номер слайду 19

Технологічний етап 1. Підбір рослин Здійсніть остаточний підбір рослин з ура­хуванням місця розташування клумби, типу ґрунту й освітленості ділянки. Якщо клум­ба буде проглядатися з усіх боків, то для центральної частини вибирайте високорослі рослини, а ближче до країв — низькорослі. Якщо клумбу планується розмістити, напри­клад, біля паркану, то високі рослини завжди розміщують на задньому плані.

Номер слайду 20

Технологічний етап Рослини вибирайте з урахуванням чергу­вання періодів цвітіння. Майже всі (за рід­кісним винятком) квітучі рослини, які зазви­чай вирощують на клумбах, є сонцелюбними. Отже, і місце краще вибирати сонячне, таке, щоб не продувалося вітрами. Якщо на вибраній ділянці росте трава, то її необхідно буде видалити. Під час вибо­ру відкритого ґрунту досить очистити його, з коренем видаливши всі бур’яни.

Номер слайду 21

Технологічний етап 2. Послідовність реалізації проекту 1. Формування зовнішнього та внутрішніх контурів клумби відповідно до плану. 2. Корегування правильності вибору форми й розміру, внесення змін (за необхід­ності). 3. Підготовка ґрунту. Якщо ґрунт не дуже якісний, витягніть його (глибина близько 20–30 см) та замініть на спеціаль­но підготовану суміш. Її можна приготува­ти з торфу, на третину змішавши з піском, та додати компост для підвищення родючості.

Номер слайду 22

Технологічний етап 7. Полив рослин до посадки (за 20–30 хвилин). 8. Висадка рослин із горщиків. Перед посадкою необхідно оглянути їхні корені. У разі переплетення розправте й видаліть зайві частини. Ущільнення ґрунту навколо коренів. Це роблять для того, щоб видалити повітря. Ретельний полив клумби.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Працюємо - ДЗ На підставі отриманих знань з проектування ландшафтного дизайну: Поділитися на групи по 4 учня (надайте учителю інформацію як ви поділилися) Кожна група: 2.1 Обирає адміністратора (куратора групи) 2.2. Створить алгоритм створення власного проектування ланшафтного дизайну ділянки школи. 2.3. За допомогою гугл карти або інших джерел визначити особливості ділянки за сторонами світу, освітленості дня, розміри ділянки та інше.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Альбіна Леонідівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
До підручника
Технології (рівень стандарту, академічний рівень) 10 клас (Коберник О.М. та інші)
Додано
21 листопада 2024
Переглядів
261
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку