полотняні, вовняні, щедро прикрашені вишивкою або тканим узором.
Номер слайду 4
Його носили поверх спідниці, плахти, запаски.. В українському національному одязі відображено його магічну сутність, адже він є укриттям людини від впливів зовнішнього середовища: не тільки холоду, вологи, вітру, а й від злих духів, зурочення тощо
Номер слайду 5
Наприклад, в народі і досі існує повір’я, що фартух захищає живіт жінки, особливо його рекомендували носити вагітним жінкам, щоб запобігти зуроченню майбутньої дитини. Таку ж роль оберегу відігравала вишивка.
Номер слайду 6
Вважалося, що вишивка на грудях захищає душу людини від руйнування, занепаду, а отже, умирання. Це давня українська традиція протистояти злу красу.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
В українському жіночому костюмі другої половини XIX — початку XX ст. існувало кілька способів утворення поясного (стегнового) одягу.. Робили цей одяг переважно з саморобних вовняних, рідше полотняних матеріалів різної якості.
Номер слайду 9
Плахта – святковий стегновий одяг із вовни. Плахта зовсім проста – це два полотнища, зшити до половини разом. Плахту перегинали через пояс таким чином, щоб зшита частина обгортала стан, а незшиті «крила», звисали з боків. Плахти, запаски та інше вбрання зазвичай підперезувалося крайкою – тканим, або плетеним поясом.
Номер слайду 10
незшитий, що складається з одного чи двох полотнищ
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Основою фартухів стала фабрична тканина переважно білого кольору, по якій вишивалися рослинні орнаменти у поздовжні смуги як хрестиком, так і гладдю, а також стилізовані птахи та букети квітів. Посередині вставлялось фабричне широке мереживо
Номер слайду 15
ПОЛТАВЩИНА. Кінець XIX - початок XX ст. ВОЛИНЬ. Кінець XIX - початок XX ст.
Номер слайду 16
ЧЕРНІГІВЩИНА. Кінець XIX - початок XX ст. ЗАХІДНЕ ЗАКАРПАТТЯ. Кінець XIX - початок XX ст.
Номер слайду 17
КИЇВЩИНА. Кінець XIX - початок XX ст. ХАРКІВЩИНА. Кінець XIX - початок XX ст. ДНІПРОПЕТРОВЩИНА. Кінець XIX - початок XX ст.
Номер слайду 18
ДОНЕЧЧИНА. Кінець XIX - початок XX ст. ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ. Друга половина XX ст.
Номер слайду 19
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ. 60-і pp. ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ. 60-70-і pp.