Презентація" Фольклор. Жанри фольклору"

Про матеріал
Матеріал доцільно використати під час ознайомлення з фольклором та його жанрами. А також з поняттями: "оригінал", "переклад" тощо.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Зарубіжна література – скарбниця духовних багатств людства Фольклор. Жанри фольклору

Номер слайду 2

Рядами гордими, пророчисто – німими Стоять кругом книжки, нетлінні, мов краса. Як мисль, як ідеал. Хто розмовляє з ними, Для того все ясне - земля і небеса. М.Рильський

Номер слайду 3

ВИДИ МИСТЕЦТВА

Номер слайду 4

Художня література Художня література– один із видів мистецт ва, що образно відтворює життя за допомогою слова, мови, за допомогою уяви, фантазії письменників, створює нову реальність Твір, який ми читаємо тією мовою, якою він був написаний, називається оригінальним, або оригіналом. У лукоморья дуб зеленый; Златая цепь на дубе том; И днем и ночью кот ученый Все ходит по цепи кругом… А.С.Пушкин. • Художні твори ,відтворені іншою мовою ,називаються перекладними. Край лукомор’я дуб зелений , І золотий ланцюг на нім: Щодня ,щоночі кіт учений На ланцюгу кружляє тім… Переклад М.Терещенка.

Номер слайду 5

Чи знаєш ти їх? 1. Вона завжди носила шапку одного кольору 2. Він називав себе найправдивішою людиною на землі 3.Його другом було поросятко П’ятачок 4. Тварина ,яка стала царівною 5. Він має пропеллер та живе на даху 6. Хлопчик, від котрого плачуть усі погані люди королівства 7. З якою дівчинкою хотів одружитися Кріт? 8. Хто з героїв казок мав довгого дерев’ яного носа, котрого всюди пхав? 9.Хто загубив кришталевий черевичок? 10.Його зневажали, але згодом він став прекрасним лебедем. 11.Вони товаришували з Білосніжкою. 12.Хто зумів перемогти злого велетня, перетворивши його на мишу?

Номер слайду 6

Фольклор – усна народна творчість Народ – великий творець історії, творець майбутнього, творець усього чудового на Землі. Г.Гусєв. Покажіть мені народ, у якого було б більше пісень, - писав М.В.Гоголь. - Наша Україна дзвенить піснями. По всій Волзі, від верхів’я до моря, на всій вервечці барж розливаються бурлацькі пісні. Під пісні рубають із соснових колод хати по всій Русі. Під пісні літає з рук цегла, і, як гриби, ростуть міста…

Номер слайду 7

Жанри фольклору Прислів’я– це стислий влучний народний вислів повчального змісту, побудований як завершене судження. Приказка– це образний вислів,який дає яскраву оцінкупевному явищу; побудований як незакінчена думка,але міст ит ь нат якна висновок. “Варто лише додати одне слівце або зробити перестановку ,і з приказки вийшло прислів’я» В.Даль. Прислів ’ я: Голод не тітка, пиріжка не принесе. Приказка: Голод не тітка.

Номер слайду 8

Загальні ознаки прислів’їв та приказок Стислість Зв ’ язок з усною мовою Належність до мистецтва мови(образність,поетичність). Широке застосування Здатність до відтворення

Номер слайду 9

Розмова без приказки, як м’ясо без солі. (Африканське прислів ’ я) Щастя саме не приходит ь У кого сумління чисте, Тільки неук Людина без батьківщини • Великий пензель– великі ієрогліфи, • Озирайся на минуле, щоб знати, своїм знанням хвалиться. ( англ.присл.) велика людина робить великі справи.(китай.пр.) за нього треба боротися.(турецьк.прис). в того лице променисте.(норв.присл.) як насіння без землі.(афр.присл.) • треба питати.(африк.присл.) коли хочеш знати майбут нє.(японс.присл.)

Номер слайду 10

Загадки  Жанр усної народної творчості, дотепне запитання, часто у віршованій формі; є в фольклорі всіх народів світу. Довгі ноги, довгий ніс, По болоті ходить скрізь Через воду він проводить, А сам з місця вік не сходить

Номер слайду 11

Казки Побутові Про тварин Фантастичні

Номер слайду 12

Легенди Малосюжетна фантастична оповідь міфологічного чи історико-героїчного змісту .

Номер слайду 13

Пісні Колискові Обрядові Історичні

ppt
Додано
7 липня 2021
Переглядів
3546
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку