Презентація "Формування ідеалу українця нової генерації на прикладі життєпису Любомира Гузара"

Про матеріал
Конспект уроку у вигляді презентації"Формування ідеалу українця нової генерації на прикладі життєпису Любомира Гузара"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розробка уроку за темою:“Формування ідеалу українця нової генерації на прикладі життєпису кардинала Любомира Гузара”.

Номер слайду 2

Мета уроку: Навчальна: показати популяризацію Української Хартії вільної людини та її застосування для формування українця – громадянина і побудови успішної громади на прикладі життєпису кардинала Любомира Гузара. Розвивальна: розвивати вміння учнів  встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;розвивати навички роботи в малих групах на засадах організованості та взаємодії вчити висловлювати та аргументовано відстоювати власну позицію;вдосконалювати вміння та навички роботи з історичними документами;працювати з різними джерелами інформації та застосовувати  ІКТ на уроці;Виховна: виховувати почуття власної гідності та національної свідомості на цінностях Української Хартії вільної людини,почуття патріотизму та любові до рідної землі;формувати високі громадянські якості та гідну громадянську позицію 2

Номер слайду 3

Завдання уроку: Сформувати розуміння основного змісту Хартії учнями на життєписі Любомира Гузара;Розкрити важливість знань про духовність, мораль і етику для досягнення успіху в житті, поваги до громадян;Розвивати установки до створення позитивного комфортного середовища для реалізації активних методів навчання 3

Номер слайду 4

План уроку: Українська Хартія вільної людини – як орієнтир для сучасної людини Любомир Гузар: священник, політик, громадянин4 Обладнання уроку: Проектор,ноутбук,картки з основними засадами УХВЛ,фото кардинала Любомира Гузара Тип уроку: Структура уроку: Організаційний момент уроку. Актуалізація опорних знань. Мотиваційний момент уроку. Основна частина уроку. Закріплення отриманих нових знань. Підсумок уроку. Домашнє завдання Вивчення нового матеріалу. Форма уроку: Урок -подорож

Номер слайду 5

Організаційний момент уроку: Вправа «Компліменти» Вчитель пропонує учням сказати своїм сусідам по парті щирі компліменти, подарувати усмішки гарний настрій та налаштуватися на сприйняття нового матеріалу.5 Актуалізація опорних знань : Перевірка домашнього завдання:використовуючи метод «ПРЕС» учні повинні були надати відповідь на проблемне питання:- Чи погоджуєтеся ви з тим, що кожна людина народжується для якоїсь справи ?

Номер слайду 6

Мотиваційний момент уроку: Вправа «Займи позицію»У різних місцях класу розміщено плакати з написаними твердженнями:1. «Свобода (воля) — це коли я можу робити усе, що хочу».2. «Ми повинні бути рабами законів, щоб стати вільними».3. «Бути вільним, значить — володіти собою». Завдання: Підійдіть будь-ласка до того твердження , яке ви вважаєте найбільш прийнятним для вас. Поясність, як ви їх розумієте. Чому ви вибрали саме його.6

Номер слайду 7

Пам’ятка Вправа «ПРЕС»7 Вправа «ЗАЙМИ ПОЗИЦІЮ»Цей метод допоможе організувати обговорення чи дискусію зі спірного питання, надає можливість висловитися кожному, продемонструвати різні думки з теми, обґрунтувати свою позицію або навіть перейти на іншу в будь-який час, якщо аргументи протилежної сторони були переконливими. Правила для учнів: Говорити по черзі, не переривати. Одночасно говорить тільки одна людина. Не сперечатися між собою. Наводити нові причини або ідеї. Перейти від одного плакату до іншого можна у будь-який час. Будьте готові пояснити причини зміни своєї позиції. Вислухайте аргументи й ідеї інших. Якщо вас запитають, будьте готові сказати, які аргументи або ідеї вам сподобалися найбільше.

Номер слайду 8

Основна частина уроку: Учні об'єднуються в групи (за правилами «Малих груп»)Отримують випереджальне завдання (домашнє завдання)Самостійно опрацьовують інформацію Урок відбувається у формі подорожіНа першій станції учні отримують перепустку 6. Виступи груп7. Завдання на закріплення на кожній станції8

Номер слайду 9

Карта подорожі 9 Клас ІІІДитинство та родина Священниче служінняЄпископська діяльність Любомир Гузар: священник, політик, громадянин. Українська Хартія вільної людини – як орієнтир для сучасної людини. Клас

Номер слайду 10

Отримання перепустки для подорожі: 10 Учні відгадують слово та отримують перепустку у подорож. Хартія

Номер слайду 11

УКРАЇНСЬКА ХАРТІЯ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИМатеріал першої групи

Номер слайду 12

Хартія (лат. charta, від грец. χάρτης — папір, грамота), у Середньовіччя й Новий час — назва деяких документів публічно-правового характеру (конституцій та інших актів), у яких знайшли відображення політичні вимоги соціальних шарів та класів. У наш час у міжнародному праві хартія — це правовий акт, що не має обов’язкової сили, за змістом майже завжди є декларацією і формулює загальні принципи й цілі будь-яких міжнародних домовленостей. УКРАЇНСЬКА ХАРТІЯ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ Відеофрагмент: «Українська хартія вільної людини» https://www.youtube.com/watch?v=l. JLt9 DMln. JI

Номер слайду 13

ІНІЦІАТИВНА ГРУПА В'ячесла́в Степа́нович Брюхове́цький. Богда́н-Володимир Дми́трович Гаврили́шин. Семе́н Фі́шельович Глу́зман. Володи́мир Па́влович Горбу́лін. Любоми́р Гу́зарІва́н Миха́йлович Дзю́ба. Мирослав Франкович Маринович. Попович Мирослав ВолодимировичЄвге́н Олекса́ндрович Сверстю́к Скураті́вський Вадим ЛеонтійовичІ́гор Рафаї́лович Юхно́вський

Номер слайду 14

01.12.2012

Номер слайду 15

НАРІЖНІ КАМЕНІ ХАРТІЇКІНЦЕВОЮ МЕТОЮ ЗАСТОСУВАННЯ ХАРТІЇ ЧЛЕНИ «ПЕРШОГО ГРУДНЯ» ВБАЧАЮТЬ ЖИТТЯ «ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ У ВІЛЬНІЙ КРАЇНІ».

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Завдання для учнів:(вчитель об’єднує учнів в пари, кожна пара отримує один з основних засад Хартії та складає асоціативний кущ)По закінченню роботи кожна пара презентує свою роботу

Номер слайду 18

18 Відеофрагмент: «Про Україну»https://www.youtube.com/watch?v=6 UYjm. E4 Tl. CQ

Номер слайду 19

19 Матеріал другої групи Дитинство та родина Народився Любомир Гузар 26 лютого 1933 року в родині Ярослава Гузара та Ростислави Демчук у Львові, де закінчив народну школу та перший клас гімназії. Прадідом Любомира був о. Дмитро Гузар — священик УГКЦ, парох у містечку Завалів, батько Лева Гузара і тесть письменника, нотаріуса Володимира Левицького (більше відомий за псевдонімом Василь Лукич). У 1944 році сім’я його батьків виїхала до Австрії: у місті Зальцбург продовжив навчання в українській гімназії, а переїхавши у 1949 в США, закінчив середню освіту в Малій духовній семінарії (St. Basil College Seminary) в м. Стемфорді (штат Коннектикут, США). Був членом «Пласту». Капелан молодечих таборів Спілки Української Молоді (СУМ) у м. Елленвілі (штат Нью Йорк, США). Студіював філософію в Колегії св. Василія та в 1954 році здобув ступінь бакалавра.

Номер слайду 20

20 Богословські студії здобув у Вашингтонському католицькому університеті в Америці. У 1958 році, як вихованець Великої духовної семінарії святого Йосафата, одержав ліцензіат богослов’я. 30 березня того ж року владика Амвросій Сенишин висвятив Любомира Гузара на священика для служіння в Стемфордській єпархії. У 1958–1959 роках працював вчителем і префектом у Стемфордській духовній семінарії святого Василія, а також служив у м. Кергонксоні (штат Нью-Йорк, США) як душпастир оселі «Союзівка» Українського народного союзу та виховної оселі Спілки української молоді Америки в м. Елленвілі (штат Нью-Йорк, США). З 1965 року — настоятель парафії Пресвятої Трійці в м. Кергонксоні (штат Нью-Йорк, США). У Фордгамському університеті Нью-Йорка продовжував навчання, вивчаючи філософію. У 1967 році здобув ступінь магістра. В 1969 році переїхав до Рима для продовження богословських студій, які завершив ступенем доктора богослов’я в 1972 році. У 1972 році вступив до монастиря Святого Теодора (монахів Студійського уставу) в Гроттаферрата (Італія). У 1973–1984 роках викладав у Папському місійному університеті «Урбаніана» в Римі, виконував різні доручення Патріарха Йосифа Сліпого. Священниче служіння

Номер слайду 21

212 квітня 1977 року був висвячений Патріархом Йосифом Сліпим на єпископа. У 1978 році Патріарх Йосиф призначив єпископа Любомира Гузара архімандритом монастиря Святого Теодор. З 1984 до 1991 року — протосинкел Львівської архиєпархії в Римі (Італія). У 1993 році повернувся на рідну землю. Владика Любомир Гузар, після повернення з довготривалої еміграції зі США, мешкав у передмісті Львова — селі Зимна Вода на вул. Сірка. У 1993–1994 роках служив духівником у Львівській духовній семінарії Святого Духа.14 жовтня 1996 року, у зв’язку з поганим станом здоров’я Кардинала Мирослава-Івана Любачівського, Синод Єпископів УГКЦ обрав Блаженного Любомира єпископом-помічником Глави УГКЦ з делегованими правами. З 14 грудня 2000 виконував обов’язки Апостольського адміністратора УГКЦ.21 лютого 2001 року Любомир Гузар став Кардиналом Католицької церкви з титулом Святої Софії на Віа Боччеа у м. Рим (Італія).21 серпня 2005 року проголошено перенесення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва, а титул Блаженішого Любомира змінився на «Верховний Архієпископ Києво-Галицький».10 лютого 2011 року на прес-конференції в Києві Блажніший Любомир повідомив про те, що цього дня Папа Венедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архієпископа УГКЦ. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. Священниче служіння«Я не повинен бути провідником — настає час, коли потрібно передати важелі людям, у яких більше сили. Навіть фізичної. Вони повинні далі бачити», Однак, і після свого зречення продовжив займатися активною громадською діяльністю, зокрема був учасником Ініціативної групи «Першого грудня». Блаженіший Любомир Гузар нагороджений чотирьома державними вищими нагородами: Орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня, Орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня та Орденом «За заслуги» III ступеня. Помер Блаженіший Любомир Гузар, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, 31 травня 2017 року у с. Княжичі, поблизу м. Києва. Похований у м. Києві в крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового. У заупокійній Архиєрейській літургії взяли участь понад 600 священнослужителів з різних єпархій України, а також з-за кордону.

Номер слайду 22

22 Завдання для учнів:складіть сенкан «Любомир Гузар»Вправа «Сенкан»Пам’ятка Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків. Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п’ять” і позначає вірш у п’ять рядків. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник). Другий рядок – це опис теми, який складається з двох слів (два прикметники)Третій рядок називає дію, пов’язану з темою, і складається з трьох слів (звичайно, це дієслова). Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного. Останній рядок складається з одного слова — синоніма до першого слова, в ньому висловлюється сутність теми, ніби робиться підсумок. Відеофрагмент: Великій людині присвячується: що залишає після себе Любомир Гузар

Номер слайду 23

Виступ учнів з додатковою інформацією про Любомира Гузара. Людина з великої літери та моральний приклад для українців10 фактів із життя неймовірної людини, яка своїми мудрими настановами ще багато років буде вести українське суспільство вперед23

Номер слайду 24

Закріплення отриманих нових знаньвикористовуючи метод «ПРЕС» відповісти на проблемне питання: Як Ви вважаєте, чому Любомир Гузар став співавтором Української Хартії Вільної людини( для виконання завдання учням необхідно об’єднатися в групи)24 Підсумок уроку Вправа «Валіза досвіду» Що корисного ви дізналися на сьогоднішньому уроці й візьмете з собою на майбутнєДомашнє завдання Написати есе «Як можна реалізувати в житті основні засади Хартії», використавши поняття отриманні на уроці

Номер слайду 25

Інтернет джерела: http://1-12.org.ua/ukrajinska-khartija-vilnoji-liudynyhttps://synod.ugcc.ua/data/blazhennishyy-lyubomyr-guzarhttps://portal.lviv.ua/news/2017/06/05/lyudina-z-veliko25

pptx
Додано
12 березня 2021
Переглядів
947
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку